Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navon 760 Plus - problém s TMC

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod CadillacCZ v 02 kvě 2013 18:44

To byla Mio Moov 370 nerozchoditelný ani na spouštěč pro V505 a. V735...taky jsem zkoušel :-) ale to už jsme v jiným vlákně ;-)

EDIT: Ještě taková malá poznámka...kolega v práci instaloval originální navigaci do nějakého novějšího typu mercedesu a přišel na to, že mimo auto fungovalo TMC bez problémů, ale sotva ho namontoval tak TMC prakticky zmrtvělo a i hledání satelitů bylo strašně dlouhé a byly výpadky...opravdu musel použít vyloženě externí anténu ( za těžký peníz ) která měla příjem mino kabinu. Takže pravděpodobně pokovená skla a nové technologie karoserie jsou asi dost překážkou pro příjem elektronických signálů :-( ale myslím že něco podobného se někde tady řešilo.
Uživatelský avatar
CadillacCZ
 
Příspěvky: 142
Registrován: 20 pro 2012 21:26
Bydliště: Brno - venkov

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod vrbovcan v 05 kvě 2013 20:00

Potvrdené. Je to tak. Keď je aktívne navigovanie TMC neskenuje, zobrazená zostáva posledná nájdená stanica. Keď je navigovanie vypnuté TMC chodí.
vrbovcan
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30 dub 2013 10:41

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod SvoDa v 06 kvě 2013 10:37

Jestli TMC přestane chodit po té, co se chytí signál GPS (a naopak ?) , pak se signál GPS a TMC hádají na portu a baudu a je stojí za to vyzkoušet, především pro baud jiné hodnoty v sekcích [tmc] a [gps] v sys.txt, resp. igo9.ini
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod vrbovcan v 06 kvě 2013 14:28

SvoDa píše:Jestli TMC přestane chodit po té, co se chytí signál GPS (a naopak ?) , pak se signál GPS a TMC hádají na portu a baudu a je stojí za to vyzkoušet, především pro baud jiné hodnoty v sekcích [tmc] a [gps] v sys.txt, resp. igo9.ini

Asi prišlo k mylnému vysvetleniu. Navigovanie je myslené, že je spustená nejaká plánovaná trasa. Ak trasa je nezadaná alebo aktuálna ukončená TMC chodí aj keď je snímač GPS zapnutý a signál chytený.
Inak v sys.txt je zadaný len port TMC - "com5".
vrbovcan
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30 dub 2013 10:41

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod oltcit v 06 kvě 2013 14:52

podobne priznaky a zasekavanie navi som mal aj ja pri PRIME 1.2 s prijimacom GNS,vyskusal som vsemozne kombinacie a ked uz konecne islo aj TMC a GPS(vsetko ide cez port6) tak oneskorenie bolo niekolko sekund.Teraz pri skuskach s Primo 2.4 detto,akurat nenacitalo udalosti(na SK ziadne vysielanie a v zahranici som zatial nebol) v kazdom pripade,ked bezali sucastne GPS,aj prijem TMC,tak bolo vsetko oneskorene,stacilo,aby nenacitalo TMC(zalezi v akom poradi sa inicializuju na porte) a GPS islo normalne.Skusal som aj davat DLL-ka z iGO8,kde pri tej istej HW konfiguracii niesu absolutne ziadne problemy,ale PRIMO s GNS je zakliaty,Podla mna je jednoznacne problem u SW Prima .Mozno,keby mi isla GPS na inom porte ako 6,tak by to slapalo normalne,zial obidve GPS mi idu na ser.porte 6 cez BT.
Aktualne Zenfone 2,Z3580,4GB RAM,64GB ROM,iGO Nextgen+ Pongo skin
rezerva Wayteq X980BT+ TMC RTA3000 by NaviGear(hacked),PRIMO_9.6.13.405512,skin Dimka174.a. Tomsoft
Nostalgia
Loox720,GNS5843TMC,CF4GB-iGO 8.3.4.117940,GJ6.14b3.p_DA
Uživatelský avatar
oltcit
 
Příspěvky: 339
Registrován: 23 pro 2008 09:34
Bydliště: United Kingdom

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod slavicem v 06 kvě 2013 19:13

Bohužel smyslem TMC zpráv je to, aby mne v průběhu jízdy po naplánované trase přístroj upozornil na aktuální možné překážky. Pokud TMC funguje pouze při jízdě bez naplánované trasy (tedy bez navigování), je k ničemu. U mého přístroje ale přijímám v místě silného signálu (u okna v bytě) TMC události i tehdy, pokud již v navigaci naplánovaná trasa je. Takže postup před cestou? Nastavit v navigaci kýženou trasu, počkat až se načtou TMC události, trasu podle toho nastavit a až potom vyrazit. V dnešní IT době se sice cítím jako o několik desetiletí zpět, kdy jsme museli u různých výrobků onoho období "ladit" a "dodělávat" téměř stále, ale to už to už bych zas brečel na špatným hrobě.
Navon N760 Plus - iGO Primo verze 9.6.5.257901
slavicem
 
Příspěvky: 27
Registrován: 11 led 2012 18:30
Bydliště: Žatec

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod SvoDa v 07 kvě 2013 05:53

Asi to bude stejný problém jak píše výše CadillacCZ, kdy jestli ti doma (v budově) TMC jede i s naplánovanou trasou, ale v autě už ne, máš pravděpodobně nějaké nějaké rušení TMC signálu v autě a chtělo by to externí anténu.
Zkoušel jsi to v jiném autě, nebo přinejhorším v MHD ?
Jestli ani tam to nebude chodit, pak to bude možná podobný problém, který jsme řešili kdysi u některých posledních verzí iGO8 i předchozích verzí Primo, že přijímání TMC událostí značně zpomalovalo chod navigování, mapa se posouvala trhaně, pomalu se vykreslovaly terén a silnice,... Když se přijímač TMC vypnul, bylo zase vše plynulé.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod slavicem v 07 kvě 2013 07:00

Tam asi problém nebude, když stará C520 přijímá ve stejném autě TMC bez problému - navíc externí anténa se k N760 připojit nedá, anténa je integrovaná v nabíječce. Shodou okolností právě měním auta, ale to nové dostanu z výroby až cca za měsíc. Hned v něm navigaci vyzkouším a potom dám vědět. Moc tomu ale nevěřím, téměř bych dal krk na to, že chyba je v navigaci, ať už vlivem slabého přijímače TMC nebo problému ve firware/software. (Kromě toho se tady na fóru neobjevil jediný příspěvek, který by říkal, že TMC na N760 Plus chodí bezproblémově; spíš je nás uživatelů s touto vadou víc a víc.)
Navon N760 Plus - iGO Primo verze 9.6.5.257901
slavicem
 
Příspěvky: 27
Registrován: 11 led 2012 18:30
Bydliště: Žatec

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod zdenek.98 v 07 kvě 2013 19:09

slavicem píše:Takže já jsem navrhovaný postup vyzkoušel, děkuji CadillacCZ za snahu o pomoc, ale nefunguje to (resp. mně se to nepovedlo). Vyzkoušel jsem několik níže uvedených variant:

1. Do přístroje nahrány všechny soubory - Primo naběhne, probíhá neustálá "Autodetekce přijímače GPS" bez nalezení satelitů, při startu se nenatáhne AVANTEQ (TMC nemá ikonu a není ani z menu přístupné).
2. Do přístroje nahrány všechny soubory kromě sys.txt (ponechán vlastní sys.txt se zápisem type="NAVON_N750") - stejné jako v bodě jedna.
3. Do přístroje nahrány všechny soubory kromě sys.txt (ponechán vlastní sys.txt se zápisem type="NAVON_N760_Plus") - Primo naběhne, najde satelity, při startu se nenatáhne AVANTEQ (TMC nemá ikonu a není ani z menu přístupné).
4. Do přístroje nahrány všechny soubory kromě sys.txt a nnghal.dll (ponechán vlastní sys.txt a nnghal.dll) - Primo nenaběhne, ať už je v sys.txt jako typ uveden N750 nebo N760_Plus.

Udělal jsem tedy další pokus, přestože jsem již s uvedeným nedostatkem navigace smířen. Přesto by mne docela zajímalo oficiální stanovisko Entershopu jako prodejce těchto navigací (tedy potažmo Adama), jak se na tuto problematiku dívá, protože jeho možnosti komunikace přímo s výrobcem jsou jistě rozsáhlejší než naše.

Zkuste nahrát do navigace jen soubor s koncovkou gps. Já ho tam omylem nechal, když jsem to chtěl vrátit zpět a ono to začlo načítat jak divé. Jsem jen laik co čte diskuzi, ale mně to začlo fungovat tak to zkuste.
zdenek.98
 
Příspěvky: 2
Registrován: 17 led 2013 17:30
Bydliště: Český Brod

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod slavicem v 07 kvě 2013 20:54

Laik, nelaik, každá rada může pomoci. Jen jsem nepochopil přesně, jaký soubor máš na mysli, protože v souborech N750 od CadillacCZ jsou jenom samé *.dll knihovny a sys.txt, tedy žádný s koncovkou *.gps. Jediný soubor, který v originální verzi N760 Plus oproti N750 chybí, je gpstmc.dll, takže to je on? Zkusím ho tam tedy přihrát samotný a až budu mít k dispozici auto, tak to zase vyzkoušíme (cca za měsíc). Apropó, pokud tomu dobře rozumím, máš taky N760 Plus, TMC ti stejně jako nám ostatním nešlapalo a teď už plnohodnotně funguje? A máš to vyzkoušeno za jízdy při aktivním navigování (tj. když tě navigace vede po předem naplánované trase)? Zkus se o tom rozepsat trochu podrobněji.
Navon N760 Plus - iGO Primo verze 9.6.5.257901
slavicem
 
Příspěvky: 27
Registrován: 11 led 2012 18:30
Bydliště: Žatec

PředchozíDalší

Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků