Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navon 760 Plus - problém s TMC

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod CadillacCZ v 01 kvě 2013 22:03

Chlapci skuste toto:
je to sice z Navonu 750, ale mě to plně funguje. Dal jsem tam i svůj sys.txt. Skuste ve svém sys.txt. jako DEVICE nastavit Navon 750. Já myslím že by v tom neměl byt velký rozdíl. Za zkoušku nic nedáte a vrátit to můžete vždycky ( pokud děláte zálohy ) ;-)
Pozn. Ty soubory dát do hlavního adresáře....tam, kde máte DATA.zip ( ja to mám jako MobileNavigator....ale někdo to má třeba jako PRIMO ) Mimochodem....načítá mi to tak 250 -350 událostí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
CadillacCZ
 
Příspěvky: 142
Registrován: 20 pro 2012 21:26
Bydliště: Brno - venkov

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod vrbovcan v 02 kvě 2013 10:07

Skôr než to skúsim, sa spýtam. To máš v 760-ke?
vrbovcan
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30 dub 2013 10:41

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod SvoDa v 02 kvě 2013 10:12

má 750-ku, jak píše (i na předch. straně), ale nic nedáš za to, vyzkoušet to (po záloze) v 760-ce
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod slavicem v 02 kvě 2013 11:48

Takže já jsem navrhovaný postup vyzkoušel, děkuji CadillacCZ za snahu o pomoc, ale nefunguje to (resp. mně se to nepovedlo). Vyzkoušel jsem několik níže uvedených variant:

1. Do přístroje nahrány všechny soubory - Primo naběhne, probíhá neustálá "Autodetekce přijímače GPS" bez nalezení satelitů, při startu se nenatáhne AVANTEQ (TMC nemá ikonu a není ani z menu přístupné).
2. Do přístroje nahrány všechny soubory kromě sys.txt (ponechán vlastní sys.txt se zápisem type="NAVON_N750") - stejné jako v bodě jedna.
3. Do přístroje nahrány všechny soubory kromě sys.txt (ponechán vlastní sys.txt se zápisem type="NAVON_N760_Plus") - Primo naběhne, najde satelity, při startu se nenatáhne AVANTEQ (TMC nemá ikonu a není ani z menu přístupné).
4. Do přístroje nahrány všechny soubory kromě sys.txt a nnghal.dll (ponechán vlastní sys.txt a nnghal.dll) - Primo nenaběhne, ať už je v sys.txt jako typ uveden N750 nebo N760_Plus.

Udělal jsem tedy další pokus, přestože jsem již s uvedeným nedostatkem navigace smířen. Přesto by mne docela zajímalo oficiální stanovisko Entershopu jako prodejce těchto navigací (tedy potažmo Adama), jak se na tuto problematiku dívá, protože jeho možnosti komunikace přímo s výrobcem jsou jistě rozsáhlejší než naše.
Navon N760 Plus - iGO Primo verze 9.6.5.257901
slavicem
 
Příspěvky: 27
Registrován: 11 led 2012 18:30
Bydliště: Žatec

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod slavicem v 02 kvě 2013 12:02

A ještě jako důkaz toho, že v místě s dobrým signálem tato navigace zobrazovat dopravní události skutečně "umí", přikládám dva narychlo pořízené snímky.
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

P1010106.JPG

P1010109.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Navon N760 Plus - iGO Primo verze 9.6.5.257901
slavicem
 
Příspěvky: 27
Registrován: 11 led 2012 18:30
Bydliště: Žatec

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod Mio-Treo.info v 02 kvě 2013 13:11

2 slavicem:

Máš k tomu Navonu nějakou externí anténu? A pokud ne, má to nějaký konektor na externí anténu pro TMC (bývá to jack 3.5 nebo 2.5 mm)? A pozor - některé navigace (například Medion GoPal P4445 nebo Mio Moov V735 TV) mají tento jack společný pro sluchátka i externí anténu, poznáš to podle oznašení u té zdířky (je tam symbol sluchátek i antény) ;-) Stejný případ jsem totiž řešil právě u toho Mediona - v místě se silným signálem jelo TMC bez problémů a jinde to nechytlo ani průvan :zed: Stačilo však dokoupit externí anténu a hned je to o něčem jiném :D
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G | Lenovo Tab P11 | Mio C720 | Mio H610
Uživatelský avatar Administrátor
Mio-Treo.info
Administrátor
 
Příspěvky: 1060
Registrován: 29 led 2009 23:26

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod karel12 v 02 kvě 2013 15:10

Navon N760Plus má anténu TMC v USB společně s nabíjením. V anténě hlavní problém asi nebude, neboť ve stejných úsecích jde příjem TMC někdy perfektně a někdy se vůbec, nebo špatně připojuje. Vypadá to vyloženě na chybu firmware, neboť po restartu jde dobře, než se jakoby něco zahltilo, nestihalo, nebo ztuhlo. Pak už jde špatně, nebo vůbec i v místě, kde předtím chytal TMC perfektně. O tom se tu už, ale psalo. Ty soubory z navonu N750 jsem už také zkoušel dříve - výsledky zhruba stejné jak od slavicem TMC- nepomohly, (GPS u 750 má jiný port, proto nenajde satelity). No výrobce zatím hraje mrtvého brouka s nějakým update firmware tak nezbývá, než se s tím asi smířit. :sad:
Sony NV-U93T, Navon760Plus
karel12
 
Příspěvky: 21
Registrován: 06 led 2011 16:48

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod CadillacCZ v 02 kvě 2013 17:07

Tak to je mi líto ..snaha byla :nevim: vím jaké to je, když je tam tato funkce a ne a ne fungovat...taky jsem tento problém řešil na jiným typu navigace (Mio Moov) a nevyřešil :zed: tak šla do světa.
Uživatelský avatar
CadillacCZ
 
Příspěvky: 142
Registrován: 20 pro 2012 21:26
Bydliště: Brno - venkov

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod vrbovcan v 02 kvě 2013 17:59

Vydržať. Ja som to skúšal tiež. Po nakopírovaní systémových súborov zo 750-ky od Cadilaca mi to tiež to nešlo. TMC neaktívne. Potom som tam dal späť pôvodné súbory. No a odvtedy mi to chodí. Našlo 3 stanice, videl som ich, ako sa prelaďujú, z toho 2 boli rakúske. Takže mi to načítalo 13 informácií z Rakúska. Momentálne nie som v Česku, takže aspoň tak. Ale prvý krát som videl "Ladenie" a striedanie frekvencií a vúbec názov stanice. Ešte je jedna možnosť. Keď idem cez Moravu do Poľska je spustenie navigovanie. Teraz nebolo. Nie je to naozaj tým? V každom prípade je to problém aj systémový (či už softwarvý alebo výkon hardware) a možno ešte k tomu aj problém citlivosti tuneru. Keďže počas 20 km jazdy chytil z dvoch staníc len 13 informácií.
vrbovcan
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30 dub 2013 10:41

Re: Navon 760 Plus - problém s TMC

Příspěvekod Mio-Treo.info v 02 kvě 2013 18:24

CadillacCZ píše:...taky jsem tento problém řešil na jiným typu navigace (Mio Moov) a nevyřešil...


Na Mio Moov řešení existuje (tedy alespoň na V505 a. V735) - jedná se o speciální spouštěč, který při zapnutí navigace načte potřebné soubory a TMC pak jede bez problémů. Není sice vidět automatické ladění stanic, ale přibývají aktuální události, což funkčnost potvrzuje. Osobně to používám a jsem zcela spokojen.

______________________________________________
Odesláno z SGT-P1000 pomocí Tapatalk HD
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G | Lenovo Tab P11 | Mio C720 | Mio H610
Uživatelský avatar Administrátor
Mio-Treo.info
Administrátor
 
Příspěvky: 1060
Registrován: 29 led 2009 23:26

PředchozíDalší

Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků