Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navon 760 - prosim help

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

Re: Navon 760 - prosim help

Příspěvekod amatér v 07 čer 2012 11:46

Tome,
nezpochybňuji, že TMC funguje. Jen se mi zdá, že u PRIMO 2 funguje nějak zvláštně.
Dnes jsem vyrazil do Liberce přes Prahu.
Po spuštění navigace došlo k detekci TMC, a začaly se načítat události, problém je v tom, zdá se mi o proti PRIMO 1.2, že těch událostí je v určitých místech poskrovnu. Za Roudnicí nad Labem, při vjezdu na dálnici jich bylo 6, po příjezdu k Letňanům 7. Události se začaly načítat až někde v Holešovicích. Když jsem přijel k našemu ředitelství bylo jich přes 300.
obr_04.jpg

Z Prahy jsem pokračoval přes Vysočanskou Radiálu do Liberce. Ještě na Radiále byla naladěna stanice pro příjem TMC. Na R10 se signál ztratil, a až k Mnichovu Hradišti navigace stále hledala stanici pro příjem TMC. Někde před Turnovem to konečně stanici naladilo, to už mi z původních událostí naladěných v Praze zůstalo asi 150. Od Turnova až do Liberce TMC načítalo události a po příjezdu na místo jich bylo celkem přes 270.

To vše u Mio C720, a anténu mám namotanou kolem držáku navigace. :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Navon 760 - prosim help

Příspěvekod Jasper v 07 čer 2012 12:09

Já nemyslím že funguje zvláštně. Podle mě je to jenom o kvalitě signálu a to co píšeš tomu nasvědčuje. Pokud vyjedu někam mimo Prahu tak mi ty události taky nabíhaji pomaleji. Doknce i přímo v Praze to poznám. Pokud například zapnu navigaci v centru Prahy tak se události načtou ještě rychleji. Je jasné že anténa namotaná na držáku nebude mít zdaleka takový příjem jako anténa na střeše auta. ;)
Když jsem ten Navilock kupoval udělal jsem chybu a objednal klasicý ISO DIN konektor který jsem v autě neměl tak jsem to ustřihnul a předělal. Příjem byl mizerný. Běžně mi po hodině jízdy po Praze naběhlo 20 událostí. Pak mi Fanda prodal stejný přijímač ale se správným konektorem. Najdnou mi začali události nabíhat mnohem rychleji.
Ale já pozoruji ještě další věc. V novém autě mi zase přijímač ladí rychleji i se rychleji načítají události. Důvod je jednoduchý. Bývalé auto měla anténu v zadním skle. To nové auto ji má na střeše. A rozdíl v kvalitě antény je znát i na příjmu stanic. Naříklad ve starém autě jsem některé stanice chytal pouze v určitých částech Prahy případně mizerně. Ty samé stanice v novém autě chytám bez problémů. A je jasné že kvalitu příjmu ovlivňuje i vzdálenost od vyslaíče. Tudíž lepší to bude jak sám píšeš v blízkosti městských aglomerací než někde mezi městy na silnici.
Zkus tu anténu vyhodit z okna a uvidíš že to bude rozdíl. Nebo jinak. Já to schválně zítra zkusím porovnat. Tedy pokud najdu mou c520 a to co k tomu potřebuju. :?
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Navon 760 - prosim help

Příspěvekod amatér v 07 čer 2012 12:46

:D Já mám anténu namotanou v autě na držáku, v Praze přes 300 událostí
Ty máš anténu na střeše a v Praze máš přes 300 událostí. :D

Podle tvé teorie bych jich tedy měl mít dvounásobek? :lol:

U Primo 1.2 jsem to měl s anténou stejně, a těch plonkových míst bylo podstatně méně. Já si počkám až budu mít druhou navigaci a potom to porovnám v reálu. Na jedné PRIMO 2, na druhé PRIMO 1.2.

Zatím jsou to všechno jen osobní pocity, nic víc. ;)
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Navon 760 - prosim help

Příspěvekod Jasper v 07 čer 2012 13:18

Sem nic takového neřekl. :lol: Jasně že v Praze kde je na Žižkově vysílač s velkým výkonem ti namotaná anténa bude stačit. Akorát ty události posbíráš za delší dobu. Jenže jak sám píšeš tak než do Prahy dojedeš tak to bude slabší. ;) Já to opravdu zítra vyzkouším. Už jsem našel držák a anténu. Mio je někde doma. Jediné co nějak nemůžu najít je nabíječka. Nejspíš mi ji někdo šlohnul ale doma by měla být náhradní. :roll:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Navon 760 - prosim help

Příspěvekod nenicododat v 07 čer 2012 19:04

Ahoj ve spolek,to TMC jsem ještě nezprovoznil protože navi mám na reklamaci... :cry:
Jen se vrátím k tomu co psal SvoDa,zda mít vůbec toTMC zapnuté či ne...zda se podle toho dá jet,myslím tím aktuálnost událostí atd.
Jaké máte s tím zkušenosti??? Je to k dobru???
NAVON N670 PLUS ; P 2.4 ; Skin fmilan&amatér v.2.4.1 ; TTS hlas Zuzana (CZ) ; NQ
Toshiba Excite Pure AT10-A-104 ; Android 4.2 ; P 2.4 9.6.29.375713
Možné ihned...nemožné do tří dnů...zázraky do týdne...
Uživatelský avatar
nenicododat
 
Příspěvky: 164
Registrován: 15 led 2010 15:08

Re: Navon 760 - prosim help

Příspěvekod amatér v 07 čer 2012 19:13

Je to pro informaci, víš co tě kde může potkat.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Navon 760 - prosim help

Příspěvekod nenicododat v 07 čer 2012 19:20

Jojo,asi jde o tu aktuálnost.třeba na trase to hlásí nehodu která tam už dávno není ale tebe to žene oklikou třeba o cca 15 km dál a zbytečně...o to jde...to se asi stává...???
NAVON N670 PLUS ; P 2.4 ; Skin fmilan&amatér v.2.4.1 ; TTS hlas Zuzana (CZ) ; NQ
Toshiba Excite Pure AT10-A-104 ; Android 4.2 ; P 2.4 9.6.29.375713
Možné ihned...nemožné do tří dnů...zázraky do týdne...
Uživatelský avatar
nenicododat
 
Příspěvky: 164
Registrován: 15 led 2010 15:08

Re: Navon 760 - prosim help

Příspěvekod amatér v 07 čer 2012 19:21

Ale nežene. Vše je pouze o nastavení.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Navon 760 - prosim help

Příspěvekod SvoDa v 07 čer 2012 19:24

jj, já od TMC neodrazuji, byť s ním sám nejezdím, ale to je můj problém.
Nastavit se dá i to, aby to události ignorovalo (vedlo trasu skrz ně, jako by nebyly), nebo se alespoň ptalo, jestli chci jet objížďkou nebo ne.

Mně osobně jde jen o trable s aktuálností, jelikož TMC informace, která visí na mapě a už dávno neplatí mi k ničemu není. Jinak bych to pochopitelně rád používal a klidně i s aktivním objížděním.

Jak tu již psali ti, co často jezdí "na západ", je tam TMC "spolehlivé co do aktuálnosti", však některé země mají tuto službu dokonce zpoplatněnou a jednou se jistě dočkáme i my (jen doufám, že to zpoplatnění nepředběhne aktuálnost :twisted: ) :D
Naposledy upravil SvoDa dne 07 čer 2012 19:28, celkově upraveno 1
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Navon 760 - prosim help

Příspěvekod nenicododat v 07 čer 2012 19:26

No to jem chtěl slyšet... :lol:
Až ji budu mít doma tak jdu znova na testování a snad budu mít štěstí... :)

to SvoDa...u nás je vše možně...viz. servisní poplatek u satelitu... :lol: :shock:
NAVON N670 PLUS ; P 2.4 ; Skin fmilan&amatér v.2.4.1 ; TTS hlas Zuzana (CZ) ; NQ
Toshiba Excite Pure AT10-A-104 ; Android 4.2 ; P 2.4 9.6.29.375713
Možné ihned...nemožné do tří dnů...zázraky do týdne...
Uživatelský avatar
nenicododat
 
Příspěvky: 164
Registrován: 15 led 2010 15:08

PředchozíDalší

Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků