Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navon 760 - prosim help

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

Re: Navon 760 - prosim help

Příspěvekod amatér v 31 kvě 2012 10:58

@ hurry, nenicododat

Nerozumím jednomu, oba si stěžujete, že vám nejde TMC u N760. N760 zatím s PRIMO 2 do prodeje nebylo dodáno. Fungovalo vám správě TMC u původní verze? tzn. PRIMO 1.2. ?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Navon 760 - prosim help

Příspěvekod SvoDa v 31 kvě 2012 11:20

Z předchozích příspěvků vyplývá, že jim to fungovalo.
nenicododat píše:Původní verze byla 9.2.0.199791...teď tam mám verzi 9.6.2.209584...
V sys.txt mám toto [device]
type="NAVON_N760"
nenicododat píše:...z původní verze kde TMC fungovalo jsem přetáhl soubor ini. (data.zip/config/devices/navon_n760),z toho jsem přetáhl info o TMC do sys.txt ([tmc])...

knihovny pro Primo2 jsou zde a jestli vám chodilo TMC předtím, zápisy v sys.txt, popř. system.ini jsou taky stejné, musí to chodit i teď.
Zkus vypustit zápis [device], když máš obsah stejně přetažený do sys.txt.

tady jsem psal, že si máte pročíst výsledky hledání (viz tamější odkaz), že také může záležet na zápisu v system.ini kolem saved_config_classname="NMEA_GPSTMC_XXXXXX" + těch dalších => přetáhnout celou sekci [tmc] ze SAVE/system.ini funkční verze do SAVE/system.ini nové nefunkční verze a odpověď byla
nenicododat píše:No já vim,podle toho to budu taky zkoušet,já se jen raději ještě ptám protože už z toho mám zamotanou hlavu proč mi to nejde když se tady píše že stím TMC vcelku problém není...
a stále nevím, jestli i toto jste zkoušeli :roll:

Ještě přichází v úvahu i licence k TMC ? Mrkni do obsahu licencí (nápověda -> o programu -> více -> licence) rozklikni licenci, jestli je tam položka, že "umí" TMC
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Navon 760 - prosim help

Příspěvekod nenicododat v 31 kvě 2012 17:35

Ahoj ve spolek,zatím jsem se k ničemu nedopracoval,ještě jednou proberu toto :saved_config_classname="NMEA_GPSTMC_XXXXXX" + těch dalších a uvidim.Teď nemám navi doma ,ale podívám se na ty licence,je to taky možnost...
NAVON N670 PLUS ; P 2.4 ; Skin fmilan&amatér v.2.4.1 ; TTS hlas Zuzana (CZ) ; NQ
Toshiba Excite Pure AT10-A-104 ; Android 4.2 ; P 2.4 9.6.29.375713
Možné ihned...nemožné do tří dnů...zázraky do týdne...
Uživatelský avatar
nenicododat
 
Příspěvky: 164
Registrován: 15 led 2010 15:08

Re: Navon 760 - prosim help

Příspěvekod amatér v 31 kvě 2012 17:56

Já vám nechci brát iluze, ale když vyšlo první PRIMO 1.2 na Navonu N760, byl problém jen v tom, že se do branding.zip přidal jiný obrázek loading.bmp, a bylo po TMC. Šlo vlastně o to, že si PRIMO hlídalo CRC součet branding.zip a pojistka proti použití jiných než originálních součástí byla ještě v jedné z knihoven .dll, ale protože MP je již delší čas nedostupné, nemám jak si to ověřit. Jestli je to zrovna popisovaná verze nedovedu již s určitostí říci, možná si bude víc pamatovat fmilan, nebo Addam
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Navon 760 - prosim help

Příspěvekod nenicododat v 31 kvě 2012 18:13

Možné je vše a možná pravděpodobné,nechám to osudu.Ještě něco pozkouším..poladím a uvidím... :)
Nebudu to lámat přes koleno,je to pudové...buď to to pude nebo to nepude...
Org. mám,jen jsem zvyklý na mapy od TomTom...no...
NAVON N670 PLUS ; P 2.4 ; Skin fmilan&amatér v.2.4.1 ; TTS hlas Zuzana (CZ) ; NQ
Toshiba Excite Pure AT10-A-104 ; Android 4.2 ; P 2.4 9.6.29.375713
Možné ihned...nemožné do tří dnů...zázraky do týdne...
Uživatelský avatar
nenicododat
 
Příspěvky: 164
Registrován: 15 led 2010 15:08

Re: Navon 760 - prosim help

Příspěvekod amatér v 31 kvě 2012 20:59

Tímto nechci naštval ty, kterým nefunguje TMC, ale dnes jsem si všiml něčeho, co jsem u PRIMO 2 zatím nezažil
obr_65.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Navon 760 - prosim help

Příspěvekod tomasii v 31 kvě 2012 22:16

I když to sem přímo nepatří (mám C520), testoval jsem teď TMC na Primo2 a snad půl hodiny stále nic RDS nenacházelo a vyhledávání se točilo pořád na několika stanicích kolem Radio Classic s nulovým počtem stanic (stanice nemá TMC) a pak najednou začalo hledat správně, našlo první TMC na CR1 (94.6) s CEDA s 50 událostmi.
obr_01.jpg

Pak RDS přejelo na další stanici s TMC - CR3 (105,0), kde našlo další informace, takže jich bylo asi po hodině celkem 255
obr_02.jpg

a to hledalo na CR3 dále. Nebylo jich tolik, kolik viděl Mirek, ale taky to nebylo k zahození.

Tím chci jen říci, že je možné, že se i na Navonu RDS točilo dokola na několika stanicích bez TMC a nic nenašlo. Mně pomohlo restartování Primo2, čekání a bloumání po nastavovacích menu (aniž bych cokoliv přenastavil) a najednou se RDS prošťouchlo. :o

EDIT: restartoval jsem C520 a zkusil postup znovu. RDS začalo hned hledat správně a na CR1 zůstalo viset a našlo 239 událostí. Po delší době přešlo i na CR3 a ejhle:
obr_03.jpg
Takže zase trochu jinak. :shock:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Navon 760 - prosim help

Příspěvekod fmilan v 31 kvě 2012 22:28

amatér píše:Já vám nechci brát iluze, ale když vyšlo první PRIMO 1.2 na Navonu N760, byl problém jen v tom, že se do branding.zip přidal jiný obrázek loading.bmp, a bylo po TMC. Šlo vlastně o to, že si PRIMO hlídalo CRC součet branding.zip a pojistka proti použití jiných než originálních součástí byla ještě v jedné z knihoven .dll, ale protože MP je již delší čas nedostupné, nemám jak si to ověřit. Jestli je to zrovna popisovaná verze nedovedu již s určitostí říci, možná si bude víc pamatovat fmilan, nebo Addam

Tento problém byl dokonce už u Primo 1.0 u N750. Ta pojistka byla v knihovně tmcgps.dll. Použitím "upravené" knihovny bylo možno dělat zásahy do softu při zachování funkce TMC, a to i při použití Prima 1.1. Primo 1.2 jsem nepoužíval, takže nevím, jak to tam chodilo.
Ovšem problém TMC a Primo 2 už řeším nejen na Navonu, ale i na GC5066 v provedení Dejvid4 i Dejvid6.

A to co tady vidím o příspěvek+1 výš, tak čumím :o . To už jsem dlouho neviděl :? :( :lol:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fmilan
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1991
Registrován: 10 bře 2009 17:22
Bydliště: Blansko

Re: Navon 760 - prosim help

Příspěvekod SvoDa v 01 čer 2012 05:38

Už jsem viděl něco málo přes 200, ale přes 300 ani náhodou. Kluci, ne že bych vám to záviděl :lol: , ale nejsou tam nějaké události dvojmo :?:
Nemělo by se tak stát, jelikož předpokládám, že dB událostí je jen jedna a jen je vysílána na různých frekvencích, ale tolik událostí najednou, to je fakt síla. :D

Stále se ještě peru s tím, jestli mít TMC zapnuté nebo ne, jelikož jak jsme tady již o tom mluvili :lol: každá událost na trase s vypočteným zpožděním automaticky prodlužuje údaj doby dojezdu, bez ohledu na to, jestli ještě stále v reálu existuje nebo ne, jelikož problém je spolehlivost (aktuálnost) těchto údajů a skutečná (nadsazená) vypočtená délka zdržení.
Některé události v dB "trčí" déle, než by měly (což samozřejmě taky počet událostí navyšuje), např. některé krátkodobé události jako např. nehoda trčí v dB mnohdy víc než 24 hodin, a to i v případě, že se událost v dB objeví a do šochtle načte teprve až po té, co už je vše uklizeno a co se na příslušné silnici zase frčí, ale to je na jinou debatu.

A tudíž jestli i honba za funkčností TMC je, jak by to definoval tomasII, signifikantní nebo marginální (ikdyž z vlastní zkušenosti vím, že máli něco fungovat, nenechám toho, dokud to nezprovozním, ikdyž to pak nepoužívám) :-o
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Navon 760 - prosim help

Příspěvekod Jasper v 07 čer 2012 07:26

No já taky nechci nikoho naštavat ale dovolím si tvrdit že takovýto počet událostí není nic neobvyklého a setkávám se s tím dost často. Takto to vypadalo tento týden v úterý a dnes. Podotýkám že jsem to "posbíral" během 15 minut jízdy do práce a to ještě nejdřív musím HTC s přijímačem spárovat a pustit Primo. Podle mě se tady jasně ukazuje výhoda externího přijímače který je připojen na anténu ve vozidle a tedy má hodně kvalitní příjem. Ten dnešní screen není maximum. Než jsem ho dělal bylo tam v jednu chvíli 337 událostí ale začalo to ubývat.

5.5.2012
Screen_3.jpg

7.5.2012
Screen_6.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

PředchozíDalší

Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků