Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

NAVON N760

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

NAVON N760

Příspěvekod Psanec v 14 lis 2011 12:26

Objednal jsem si tuto navigaci
Kód: Vybrat vše
http://www.entershop.cz/navon/navigace/navon-n760-lifetime-tmc-fm-bt-hf-igo-primo-lcd-5-mapy-45-zemi-4gb-cisla-popisna-dozivotni-aktualizace-zdarma/product.aspx?id=-664160

A chtěl jsem se zeptat, někoho kdo ji již má, jaké sní má zkušenosti (klady/zápory)?

Díky
Psanec
 
Příspěvky: 33
Registrován: 09 lis 2010 14:01

Re: NAVON N760

Příspěvekod fmilan v 14 lis 2011 13:31

Není na ten dotaz trochu pozdě, když už ji máš objednanou :o . Za chvíli ty klady/zápory zjistíš sám ;) .
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fmilan
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1991
Registrován: 10 bře 2009 17:22
Bydliště: Blansko

Re: NAVON N760

Příspěvekod addam v 14 lis 2011 13:48

Z mého hlediska je to naprosto tuctová navigační krabička, jako tisíce dalších navigačních krabiček.
Má líbivý iPhone design (na což já osobně kašlu).
Má normální HW parametry pro běh programu iGO PRIMO - tzn. CPU 500MHz a RAM 128MB.
Má rozšiřující funkce jako je BT handsfree (což je u navigací nouzově použitelné), FM vysílač (což je občas použitelné) a RDS-TMC přijímač (což je super, pokud jezdíš do západní Evropy). Dále má doplňkové "zbytečnosti" jako je přehrávač filmů, fotek, hudby (na což já osobně kašlu). Pro někoho by mohlo být nevýhodou, že nemá výstup na sluchátka.

Já jsem s touto navigací zatím najezdil pouze cca 2 tisíce km - takže když to shrnu - NAVON N760 LIFETIME je běžná navigační krabička s dobrým poměrem cena/výkon, se skvělým a velmi úspěšným navigačním programem iGO PRIMO a s doživotními aktualizacemi map zdarma (LIFETIME). Nic víc, nic méně... ;-)
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON N760

Příspěvekod Psanec v 14 lis 2011 14:30

Díky moc Addame.
Jen k tomu 3,5 mm konektoru.
Na Alze
Kód: Vybrat vše
http://www.alza.cz/navon-n760-lifetime-d273333.htm
je uvedený a u výrobce na webu také. Mám to chápat tak, že oba weby uvádějí nepravdivé informace ?

Navigaci jsem si koupil u Vás právě proto, že jsi mi už jednou moc dobře poradil a pomohl.
Psanec
 
Příspěvky: 33
Registrován: 09 lis 2010 14:01

Re: NAVON N760

Příspěvekod addam v 14 lis 2011 14:51

Ano, bohužel v tomto případě oba Tebou zmiňované weby uvádějí nepravdivou informaci.
Pravdu mám zásadně a vždy pouze já :lol: (doma pro změnu moje manželka) :D

Ne, vážně - absenci sluchátkového výstupu zmiňuji v našem eshopu v popisu produktu - v odstavci "Zápory této navigace". Já se snažím popisy navigací NAVON psát podle skutečnosti, až když si každý model důkladně osahám a vyzkouším. Někteří jiní pouze slepě (a asi i neúmyslně) kopírují texty a pak mají nepřesnosti, či nepravdy....

Jinak samozřejmě děkuji za důvěru i za objednávku - zásilka by Ti dnes měla být odeslána, takže zítra očekávej její doručení ;-)
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON N760

Příspěvekod Psanec v 20 lis 2011 17:14

Ahoj
tak jsem si tento víkend odzkoušel navigaci při cestě z Kladna do Liberce.

Vzal jsem navigaci tak jak dorazila /nepřipojoval jsem k PC) a zapojil do auta a začaly problémy.
První spuštění našel satelity po delší době (normální když se zapne poprvé a nebo po dlouhé době). Zadal jsem trasu a jel ... Dojel jsem cca 600 metru a první hláška "ztráta signálu GPS". Po cca 5 sec opět nasel signál. Bylo to za jízdy, říkal jsem si, že se to muže stát. Ujel jsem dalších cca 500m k mekáči, kde jsem si objednal jídlo na cestu a opět hláška "ztráta signálu GPS". To už mě zarazilo. Nejel jsem, stál jsem na místě a ztratil všech 5 nalezených družic ? Přesto jsem to odmávl a jel dál. Jenže tato situace se opakovala ještě několikrát za celou cestu. K tomu navigaci, nenavigovala plynule, ale kurzor s mojí polohou skákal po mapě. Dále mě navigace po dálnici hodila mimo dálnici a nedokázala mě srovnat na dálnici, až když jsem mijel podjezd, tak se chytla. Po dalších cca 2km, me hodila uplně na jinou silnici a srovnala se až po 500 m ....
Tohle samo sem ještě dokázal zkousnout, ač na iGO Primo 1.2 co jsem měl na mobilu mi tohle nedělalo .... Ale když jsem dorazil do liberce navigace si řekla dost a po zadání nové trasy , mi pravidelně hlásila ztrátu GPS signálu a odmítala signál najít. A to i v případě, že jsem navigaci (program iGO Primo) ukončil a byl jen v menu přístroje, kde jsem dal najít satelity. Ty to našlo bez problému a i když jsem hned poté skočil do navigačního programu hlásil mi ztrátu signálu GPS.

Ted to zkusím píchnout na net, zdali to pomuže a příští víkend testu cestou do prahy a za další týden opět do Liberce.

Každopádně, měl jsem navigaci Garmin, Tomtom (vše originál) a nespočet navigaci na testování v mobilu (ty nebyli org.) a nic takového se mi nestalo. Bezkonkurenčně nejhorší start navigace co jsem měl v ruce.
Jak jsem dopadl po další cestě (z aktualizovanou navigací), sem pak písnu.
Psanec
 
Příspěvky: 33
Registrován: 09 lis 2010 14:01

Re: NAVON N760

Příspěvekod addam v 21 lis 2011 11:55

To co popisuješ není podle mého názoru normální - pokud se to nezlepší, tak doporučuji přístroj prohnat servisním střediskem, kde provedou přeměření a nápravu...

Mimochodem minulý týden vyšel v časopisu AUTO-MOTOR-SPORT celkem velký test 8 navigací různých značek (NAVIGON, TOMTOM, NAVON, GARMIN, DYNAVIX, MIO, PRESTIGIO a GOCLEVER) a navigace NAVON N760 skončila na třetím místě a získala doporučení redaktorů "Výhodná koupě, obzvlášť doporučujeme".

Na prvním místě byl NAVIGON 70 (získal 254 bodů)
na druhém místě byl TOMTOM GO 1005 (získal 239 bodů)
na třetím místě NAVON N760 (získal 238 bodů - tedy pouze o jediný bod méně než TOMTOM, který je skoro 2x dražší).
Teprve na dalších místech se umístily značky GARMIN, DYNAVIX, MIO, PRESTIGIO, GOCLEVER.

A proč to píšu v souvislosti s GPS signálem? Protože zrovna kvalitu příjmu GPS signálu u NAVONu si redaktoři pochvalovali a mimo jiné napsali toto:
...možnost navrhování tras je doménou Navigonu, který na mapě ukazuje více cest. Společně s Navonem a Miem také nejlépe přijímá signál GPS...

Takže za sebe říkám - pokud máš popisované problémy, tak mne to moc mrzí a necháme Tvůj přístroj přeměřit a napravit.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON N760

Příspěvekod Cover.Samsung v 22 lis 2011 15:44

Zdravím.
Týden jsem majitelem Navon N760 lifetime...dle této navigace jsem najel cca 2000 km.Do cíle jsem dojel...ufff.Ale byly to nervy.
Zvuk mám na maximum a je to děsné..reproduktor nestíhá, ma rezonance,drnčí a stejně jde potichu v porovnání s predeslou noname chinou...Ztráta gps signálu byla cca 6x, ale jen pár vteřin.Poi fungují spolehlivě i kdyz to nezná třeba pumpu Ono u Nýřan-divné.Měřítko mapy si také dělá co chce, ale to snad vychytam dle rad fóra.
Bohužel musím konstatovat, že můj předešlý přístroj značky noname s igo8 byl lepší...
Cover.Samsung
 

Re: NAVON N760

Příspěvekod Psanec v 09 pro 2011 10:31

Takže po delší době a cestě na Slovensko navigaci posílám na reklamaci.
Ztráta signálu GPS se po aktualizaci zlepšila a za cestu vypadne tak 1-2x. Ale za to, když vypadne, tak natvrdo a to i když podle programu Primo má nalezených 9 satelitu z toho 4 -5 zelených. Pak prostě odmítne navigovat a dál vyhledává už nalezené satelity :)
Problém s poskakováním aktuální pozice na mapě aktualizací vyřešen nebyl. Stále mě navigace hází náhodně dopředu a dozadu, jako by si nedokázala srovnat kde právě jsem. Stává se to i když stojím na místě, ale to jen občas a tam mi to nevadí.

Schválně jsem vedle toho měl puštěnou na mobilu Auru a ta jela krásně plynule bez poskakování ...

iGO Primo je skvělí program, ale přijde mi, že tenhle HW ho dost ztrapnil a poškodil. Snad po reklamaci dostanu dobrý kus. I když podle příspěvku výše se začínám obávat, aby to nebyla chyba celé serie .... No uvidíme.

P.s. problém s rezonancí jsem vyřešil ubráním hlasitosti :) A že by byla potichu, to zrovna ne, zřejmě asi kus od kusu :) Zřejmě tusím, kde se výráběj Navon a noname China ;)
Psanec
 
Příspěvky: 33
Registrován: 09 lis 2010 14:01

Re: NAVON N760

Příspěvekod kmartin v 20 pro 2011 17:52

Ahoj.

Aj ja som majitelom tejto navigácie už pár týždňov a hnevá ma rovnaké poskakovanie aktuálnej pozicie a zrejme z toho aj prameniaci
problém občasného prepočítavania trasy pri prejazde mestom aj keď idem po naplánovanej trase, alebo keď stojím na križovatke.
Robí mi problém aj tačítko vyp.-zap., ktoré sa mi už zopár krát zaseklo v zatlačenej polohe.
Zvláštne je aj to, že keď prechádzam pod malím nadjazdom tak tiež stratí signál GPS, ale to len na sekundu (iná navigácia mi to nerobila).

Psanec - prosím Ťa daj sem potom info ako sa vyriešila Tvoja reklamácia, lebo aj ju rovnako zvažujem. Vďaka
kmartin
 
Příspěvky: 5
Registrován: 08 bře 2011 10:21

Další

Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků