Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Problém s Navon N480 po aktualizaci systému

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

Problém s Navon N480 po aktualizaci systému

Příspěvekod Xarx v 05 zář 2011 22:50

Dobrý den.

Loni jsem si zde v tomto e-shopu koupil navigaci Navon N480. Nyní jsem si na naviextras.com stáhnul a nainstaloval Naviextras Toolbox a pokusil se aktualizovat mapy a systém. Navigaci toolbox bez problémů rozpoznal a úspěšně i nainstaloval aktualizované mapy. V druhém kroku jsem se pokusil aktualizovat systém. Také nový systém se úspěšně nainstaloval, a navigace pak i funguje. Jenomže Naviextras Toolbox ji pak už nerozpozná a tudíž nepřipojí, a tak v budoucnu nebudu schopen provádět další aktualizace map. Starý systém jsem obnovil ze zálohy a zkusil jej znovu aktualizovat, ovšem se stejným výsledkem.

Co byste mi poradili? Jedná se o nějaký známý problém s Naviextras Toolboxem, nebo jde jen o problém s mojí konkrétní navigací?

Díky,
Martin.
Xarx
 
Příspěvky: 38
Registrován: 31 srp 2010 11:07

Re: Problém s Navon N480 po aktualizaci systému

Příspěvekod amatér v 05 zář 2011 23:03

PNAF61441_00641346.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Problém s Navon N480 po aktualizaci systému

Příspěvekod Xarx v 06 zář 2011 07:19

To nevypadá jako odpověď na moji otázku. Leda že by byla zakryptovaná někde mezi pixely. :?
Xarx
 
Příspěvky: 38
Registrován: 31 srp 2010 11:07

Re: Problém s Navon N480 po aktualizaci systému

Příspěvekod SvoDa v 06 zář 2011 07:34

amatér to myslel tak, že máš možnost aktualizovat zdarma jen jednou za rok a pakliže budeš chtít aktualizovat v budoucnu, pak již placeně.
Jestli ovšem toolbox tvůj přístroj nevidí vůbec, to v pořádku není. že by to bylo tím, že není momentálně co aktualizovat, jelikož máš vše aktuální :?: :?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Problém s Navon N480 po aktualizaci systému

Příspěvekod Xarx v 06 zář 2011 07:57

Díky za dešifrování odpovědi ;) . Nicméně v tom asi problém nebude. Toolbox i po aktualizaci map moji navigaci bez problémů rozpoznal a připojil, akorát seznam aktualizací prořídnul o ty již nainstalované mapy. Po aktualizaci systému však Toolbox už moji navigaci nevidí.

Zkoušel jsem aktualizaci systému 2x, pokaždé se stejným výsledkem. Poprvé jsem napřed nainstaloval jen nový systém bez map, pak už nešlo aktualizovat mapy. Po obnově ze zálohy jsem zkusil napřed aktualizovat mapy, bez problémů. Po aktualizaci systému ale navigaci Toolbox zase nevidí.

Co se týče počtu aktualizací, mám pocit že jsem navigaci koupil s aktualizacemi po dobu jednoho roku zdarma (myslím že max 4 aktualizace), ne s jednou aktualizací za rok. Myslím že je to v průvodním dopisu, co jsem dostal spolu s navigací, musel bych ho dohledat. Tam se také radí, abych se registroval až za rok, protože ten rok aktualizací zdarma platí od momentu registrace, a při koupi byly v mé navigaci mapy aktuální. Podle toho jsem se zařídil.
Xarx
 
Příspěvky: 38
Registrován: 31 srp 2010 11:07

Re: Problém s Navon N480 po aktualizaci systému

Příspěvekod SvoDa v 06 zář 2011 08:48

Na ten dopis koukni a popř. si pročti si tyto odkazy search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=aktualizac*&author=addam kde Addam (provozovatel tohoto fóra a majitel Entershopu) reaguje na různé problémy s aktualizacemi na Naviextras
Co se týče Navonů, tak je to hezky shrnuto i zde
Kód: Vybrat vše
http://www.navon.cz/aktualizace-zdarma/aktualizace-navigacniho-programu-map-doplnku-v-navigacich-navon
a zde
Kód: Vybrat vše
http://www.navon.cz/az-4-aktualizace-map-cele-evropy-zcela-zdarma
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Problém s Navon N480 po aktualizaci systému

Příspěvekod Xarx v 06 zář 2011 10:30

Ten průvodní dopis jsem zatím při prvním pokusu nenašel, ale našel jsem, jak jej addam cituje v diskuzi:
V ceně Vaší nové navigace je již zahrnuta jedna aktualizace mapových podkladů. Na tuto aktualizaci map máte zdarma nárok do 30ti dnů od provedení registrace v programu NaviExtras ToolBox a tuto registraci musíte provést nejpozději do 12ti měsíců od prvního použití navigace. Bylo by škoda (podle mého názoru)„vyplýtvat“ tuto aktualizaci zdarma příliš brzy, protože mapy které jsou v navigaci nyní obsaženy, jsou čerstvé.
Osobně tedy doporučuji, provést registraci (a následnou aktualizaci map zdarma), třeba až po 10 - 11 měsících od zakoupení přístroje. Udělat to samozřejmě můžete i dříve, ale sami si zvažte zda, se to vyplatí…

Možná jsem si jej tedy špatně pamatoval, ale měl jsem za to, že následující text jsem četl na webu už při koupi:
V ceně modelů NAVON N480 a NAVON N750 jsou zahrnuty aktualizace mapových podkladů zdarma po dobu 12 měsíců. Při prvním spuštění navigačního programu a nalezení GPS signálu, se automaticky provede tzv. GPS FIX. Od této chvíle začíná plynout lhůta 12 měsíců, po kterou si můžete bezplatně stahovat nové mapy. Máte právo na tolik aktualizací map, kolik jich v průběhu daného roku výrobce mapových podkladů (NAVTEQ) vydá. To znamená, že můžete až 4x získat zdarma nejnovější mapy Evropy. Toto nové pravidlo platí u navigací N480 a N750 zakoupených na http://www.entershop.cz od 4.11.2010.

Akorát že jsem navigaci koupil už v září, ne až v listopadu.

Ale to je jen druhotný - i když nepříjemný - problém, s tím asi nic nenadělám, ať to bude tak nebo tak. K tomu se ještě zeptám v novém vlákně.
Moje původní otázka byla jiná, a na tu jsem nenašel odpověď ani ve vašich odkazech. Zkusil jsem tedy založit ticket na naviextras.com, uvidíme, jestli mi poradí.

Martin.
Xarx
 
Příspěvky: 38
Registrován: 31 srp 2010 11:07

Re: Problém s Navon N480 po aktualizaci systému

Příspěvekod Xarx v 06 zář 2011 10:49

Ne, nakonec to budu řešit v tomto vlákně. Díval jsem se totiž na verze map a systému, které moje navigace po (úspěšné) aktualizaci obsahuje. Nejnovější mapa je z Q1/2010 (verze [100715])!?! Aktualizovaný systém má verzi 8.5.9.170961 z 3.12.2010. Trklo mě totiž, že mezi aktualizovanými mapami nebyla mapa ČR. Co s tím mám dělat?

Navíc, addam již někdy loni v září psal, že má opravenou verzi firmware, která mj. opravuje chování vypínacího tlačítka. Při jeho neopatrném stisku se totiž navigace hned vypne. Oprava měla spočívat v tom, že tlačítko je třeba podržet, aby se navigace vypnula. Jenže tahle aktualizovaná verze firmaware se chová postaru, tlačítko není nutné podržet, aby se navigace vypnula.

Díky,
Martin.
Xarx
 
Příspěvky: 38
Registrován: 31 srp 2010 11:07

Re: Problém s Navon N480 po aktualizaci systému

Příspěvekod SvoDa v 06 zář 2011 12:12

jestli máš navigaci ze září a ne až z listopadu, platí "1. citace" = 1 aktualizace zdarma v rámci 12 měsíců, na což ti již odpovídal amatér obrázkem.

S druhým problémem, pakliže jsi kupoval Navon v Entershopu se obrať rovnou na Entershop
Kód: Vybrat vše
http://entershop.cz/main.aspx?cls=userhtml&mnid=15316&page=html/html/kontakty.htm
pokud Adam rovnou nezareaguje zde ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Problém s Navon N480 po aktualizaci systému

Příspěvekod addam v 06 zář 2011 12:20

Takže já to trochu shrnu ;-)

Původně firma NAVON zahrnovala do ceny každé navigace pouze jednu aktualizaci map zdarma, v prvním roce od zakoupení.
Následně firma NAVON začala zahrnovat do ceny navigace všechny aktualizace map zdarma, v prvním roce od zakoupení. Pokud se dobře pamatuji, tak tohle nové pravidlo začalo platit u navigací NAVON, vyrobených po 4.11.2010.
U každé navigace NAVON, které pochází od nás (z ENTERSHOPu) je průvodní dopis, ve kterém je uvedeno na kolik aktualizací má zákazník nárok zdarma.
Navíc samozřejmě bylo (a je) vždy v popisu produktu v našem eshopu toto uvedeno - takže když výrobce dával zdarma jednu aktualizaci tak v popisu bylo uvedeno že zákazník má nárok na jednu aktualizaci zdarma a když výrobce začal dávat zdarma všechny aktualizace zdarma v prvním roce, tak tam bylo uvedeno že zákazník má právo na všechny aktualizace v prvním roce ;-)

Pokud ToolBox Tvoji navigaci vidí, tak mi zavolej až budeš u PC a zároveň budeš mít svoji navigaci u sebe a já na dálku k Tvému účtu přiřadím zdarma aktualizaci map Evropy.
Pokud ToolBox Tvoji navigaci nevidí, tak mi svoji navigaci pošli a já se podívám v čem je problém (pravděpodobně se bude jednat o nějaký softwarový konflikt).

Co se týče zapínacího tlačítka, tak to je záležitost firmware a ne software - tzn. navigační program nemá nic společného s citlivostí zapínacího tlačítka.
K dnešnímu dni výrobce zatím nevydal firmware pro model N480, který by znecitlivil zapínací tlačítko.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Další

Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron