Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

NAVON N750 - TMC

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

NAVON N750 - TMC

Příspěvekod brosl v 27 srp 2010 10:06

Ahoj kluci, nemám mnoho zkušeností s TMC, neboť na mé starší navigaci jsem jej neměl. Proto bych se chtěl zeptat, jestli současné chování na N750 je správné a nebo bych měl třeba popřemýšlet o jiném umístění antény atp.

Jedná se mi o to, že TMC v centru Brna na počátku chytne stanici, začnou naskakovat události a vše se zdá být v pořádku, neboť si danou stanici drží. Jakmile se však po Brně pohybuji (stále více méně v centru či blízkém okolí), tak začnou stanice skákat a zelený proužek v GJmpp se pohybuje. Mluvím však o cca sekundových intervalech. Díky němu vidím, že některá stanice vydrží o málo déle, než jiná, ale stále v řádu sekund. I přes tento chaos se sem tam objeví další položka událostí.

Moje otázka tedy zní, jestli by neměla (zejména pak na tak malém území a ve velkém městě) se najít nejsilnější stanice, zelený proužek bude stále svítit a tak vydržet po dlouhou dobu? Tak nějak jsem předpokládal, že se to bude chovat jako normální rádio stanice. Také mi přeskočí na jinou frekvenci až po ujetí velké vzdáleností jedním směrem, kde už nemá daný kmitočet pokrytí.

Anténu mám nataženou na předním skle dole, tedy vlastně leží na palubovce. Existuje lepší umístění?

Mohu si nějak přidat dalšího poskytovatele informací (nyní mám CEDA)?

A poslední otázka, možná na Adama. Dají se dokoupit ty malé přísavky, abych si mohl anténu lépe ukotvit?

díky, bo
Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 268
Registrován: 03 kvě 2010 22:56
Bydliště: Brno

Re: NAVON N750 - TMC

Příspěvekod Miroš v 27 srp 2010 10:43

Předpokládám, že TMC funguje u všech navi stejně - tedy neustále prohledává stanice, které naladí - ladění (prohledávání) signalizuje proužek hejbáním.
Já mám ten drát tažený v palubovce a pod krytem A-sloupku nahoru a dolu a kousek (zbytek) po palubovce. Funguje to jako drát u mikrověže.
Na sousedním fóru byl návod, jak připojit anténu TMC na anténu autorádia.
Mio C520FT, iGo Primo 9.6.13.263722 f&a - TTSpro Zuzana spouštěč
MS Lumia 640 LTE W10 a Xiaomi Redmi Note 4 Nougat - Sygic GPS Navigation
Uživatelský avatar
Miroš
 
Příspěvky: 783
Registrován: 06 čer 2009 16:11
Bydliště: Podbořany

Re: NAVON N750 - TMC

Příspěvekod Ivo K v 27 srp 2010 12:16

Mohu tě uklidnit Bróňo, že ti TMC funguje správně. To přelaďování je vlastnost a tak to má fungovat.

Anténu mám v Oktávce nataženou jako Miroš.

Poskytovatel je otázkou naladěné stanice a také licence(někteří poskytovatelé jsou i placené služby). Já mám v Brně(na Miu C720) Cedu na stanici ČR1 a JSDI-CRo na stanici ČR3.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)


Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků