Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

NAVON N750

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

Re: NAVON N750

Příspěvekod Meggy v 18 srp 2010 19:47

Ahoj, tak jsem novým majitelem této navigace a pocity trochu smíšené.

Ovládání celkem rozumné, ON-OFF tlačítko je jak píšou ostatní nic moc, ale dá se to.
Spíš mě vadí, že pokud navigaci vypnu tak mě zůstane nastavení prakticky všeho, kromě hodin a datumu - ty musím pokaždé nastavit znova :( Má někdo tip?
Také první spuštění a navigování přístroje mě zarazilo. Čekal jsem po přečtení tohoto linku, že si počkám, ale naopak, cca 10 vteřin a je zapnuto, dalších 10 vteřin start navigačního programu, satelity to také chytlo celkem rychle, ale teď velké ale:
po pár metrech ztráta signálu GPS, navi se naprosto ztratila a 90% cesty domů (město) ani ťuk, kromě cca 20ti hlášek o ztrátě signálu. Asi 1 km od baráku se chytla a jela až do konce. Tak nevím nevím co si o tom myslet. Případně jestli máte radu tak ji rád uvítám.
NAVON N750, MIO C710
Uživatelský avatar
Meggy
 
Příspěvky: 9
Registrován: 13 črc 2010 17:04
Bydliště: Plzeň

Re: NAVON N750

Příspěvekod addam v 18 srp 2010 20:09

Meggy píše:Ovládání celkem rozumné, ON-OFF tlačítko je jak píšou ostatní nic moc, ale dá se to.

Toto se již řeší - čeká se na nový firmware ;-)
Meggy píše:Spíš mě vadí, že pokud navigaci vypnu tak mě zůstane nastavení prakticky všeho, kromě hodin a datumu - ty musím pokaždé nastavit znova :( Má někdo tip?

U většina navigací s os WinCE to funguje tak, že navigace mají dva režimy - uspání a úplné vypnutí.
Úplné vypnutí je svým způsobem považováno za reset, takže dojde k rozhození datumu a času. Takto tomu bylo například i u starých úspěšných modelů MIO C520/C720 a desítek dalších navigací. Datum a čas ovšem vůbec řešit ani nastavovat nemusíš, protože datum a čas si navigace automaticky sesynchonizuje z družic, jakmile najde signál. A u moderních navigací k tomu dojde dokonce i bez ohledu na to, jestli máš nebo nemáš spuštěný navigační program.

Zde si dovolím citaci z průvodního dopisu, který vkládáme k navigacím NAVON:
Zapínací/vypínací tlačítko přístroje má dva režimy – pokud jej stisknete krátce, tak se navigace zeptá, zda si přejete přístroj tzv. uspat „Režim spánku“, nebo zda si jej přejete zcela „Vypnout“.
Pokud je navigace v režimu spánku delší dobu, tak může dojít k vybití baterie. To ovšem v praxi ničemu nevadí, protože při navigování je stejně potřeba mít neustále (jakoukoliv) navigaci připojenou k nabíječce, takže i kdyby byla baterie úplně vybitá, tak po připojení k nabíječce můžete přístroj ihned znovu zapnout a používat.

Ovšem pokud byste z jakéhokoliv důvodu chtěli navigační přístroj zcela vypnout, tak použijte úplné vypnutí. V tomto režimu je navigace zcela vypnutá a nemá spotřebu el. proudu (s výjimkou přirozeného samovolného vybíjení). Pokud navigaci vypnete zcela, tak se může stát, že po opětovném zapnutí nebude správně nastaven aktuální datum a čas. To ovšem v praxi také nikterak nevadí, protože datum a čas si navigace automaticky sesynchronizuje ze satelitů (jakmile nalezne GPS signál).


Meggy píše:Také první spuštění a navigování přístroje mě zarazilo. Čekal jsem po přečtení tohoto linku, že si počkám, ale naopak, cca 10 vteřin a je zapnuto, dalších 10 vteřin start navigačního programu, satelity to také chytlo celkem rychle, ale teď velké ale:
po pár metrech ztráta signálu GPS, navi se naprosto ztratila a 90% cesty domů (město) ani ťuk, kromě cca 20ti hlášek o ztrátě signálu. Asi 1 km od baráku se chytla a jela až do konce. Tak nevím nevím co si o tom myslet. Případně jestli máte radu tak ji rád uvítám.

Doporučuji k důkladnému přečtení dokument popisující vlivy na příjem GPS signálu, který najdeš zde: viewtopic.php?f=56&t=1361&start=0#p51988
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON N750

Příspěvekod Meggy v 19 srp 2010 08:19

Addame děkuji za vyčerpávající odpověď.

S tou automatickou synchronizací času jsem nepočítal - super věcička :)

S příjmem signálů si dovolím oponovat tím, že mám OE navi DX v A6, Mio C710, HTC HD2 a Nokii 5800XM se třemi navi programy a všechny tyto navigace chytnou signál a to ať stojím na místě a čekám nebo i za jízdy - prostě kdykoli a už ho nepustí.
Proto je mi divné, že tady i když jsem počkal na signál, NAVON vypočetl trasu tak po ujetí 100m signál ztratil a konečná :(
Při představě jak bloudím někde v Praze nebo jiném velkém městě kde nemůžeš jen tak zastavit a počkat až se navi chytne mě trochu mrazí :(

No snad to byla jen náhoda, budu testovat a uvidím....doufám, že do soboty co jedeme na dovolenou to nějak vychytám.

Každopádně ještě jednou díky za rychlou odpověď i za případné další rady a poznatky.
NAVON N750, MIO C710
Uživatelský avatar
Meggy
 
Příspěvky: 9
Registrován: 13 črc 2010 17:04
Bydliště: Plzeň

Re: NAVON N750

Příspěvekod jardas v 19 srp 2010 09:05

Se ztrátou signálu u N750 mám uplně stejné zkušenosti. Porovnávám s MIO P560, které když chytne signál, tak ho už nepustí. Když mi došel nový NAVON N750, tak jsem při první jízdě po trase, kde mio nikdy problem nemělo, ztratil signál po ujetí cca 100m i po zastavení a čekání cca 5min nic. Jel jsem dál a po nějaké době signál naskočil, ale polohu to ukazovalo nesmyslně. Podle navi jsem jel dokonce chvílemi po vltavě. :o . To se mi stává, pokud nemám navi na nabíječce a jedu na baterku, i když je čerstvě dobitá a cesta trvá třeba jen 10 min.
MIO P560
Navon N750
Uživatelský avatar
jardas
 
Příspěvky: 19
Registrován: 20 črc 2010 12:54
Bydliště: PRAHA

Re: NAVON N750

Příspěvekod ipavon v 19 srp 2010 12:36

Vypnutí nebo uspání už neřeším - výsledek nepředvídatelný, snad nový firmware.

Horší je rychlost vyhledání satelitů, po naběhnutí mapy se chytne cca po 1,5 až 2 km, občas okamžitě ztratí signál a dalích 1,5 - 2 km jízdy naslepo (nebo mám čekat před vyjetím na určitý počet satelitů? a jak dlouho?). Včera v Hradci Králové mi tvrdošíjně tvrdila, že jedu po paralelní silnici cca 50 m nalevo a nutila mě abych se otočil do protisměru, podotýkám, že výpadovka je bez zástavby pouze řídké stromořadí, zlatá C520.
Je možné zvýšit citlivost příjmu a stabilitu?
NAVON N750 - IGO PRIMO v. 8.5.9.153032
ipavon
 
Příspěvky: 9
Registrován: 24 črc 2010 05:50

Re: NAVON N750

Příspěvekod addam v 19 srp 2010 13:21

Já vždycky u všech navigací postupuji takto - nejdříve zapnu navigaci a nechám ji najít signál a teprve potom se rozjedu.
Už jsem to tady psal, ale zopakuji se ;-)

"Když navigace vyhledává GPS signál a fixuje pozici a Ty se zároveň pohybuješ, tak tím výrazně navigaci ztěžuješ fixaci polohy, protože Tvoje pozice se mění. Jednou se mi třeba stalo, že jsem za jízdy zapnul navigaci (myslím že to byl nějaký TOMTOM, ale to je teď jedno) a ujel jsem 80km a navigace za celých 80km jízdy nebyla schopna najít signál. Potom jsem auto zastavil a navigace během chviličky zafixovala pozici a začala navigovat."

Já za sebe musím říci, že se mi zatím ani jednou nestalo že by mi nějaká navigace NAVON ztratila za jízdy signál. Dokonce jsem shodou okolností nedávno dělal zátěžový test s N750 - dal jsem NAVON N750 v autě na palubní přístroje - tzn. záměrně jsem ji umístil tak, aby neměla výhled na nebe - tzn. aby byla stíněná kšiltem palubní desky a jezdil jsem s ní do aleje stromů, abych ještě více ztížil komunikaci se satelity. Z této jízdy jsem udělal krátké video (mobilem) a toto video si můžete pustit zde:
Kód: Vybrat vše
http://www.youtube.com/watch?v=5oLYhrpTY-w


EDIT: a ještě doplním fotografii - sice absolutně neuznávám testování signálu na okně, protože to může být ovlivněno milionem faktorů, ale stejně jsem udělal pokus a dal jsem N750 na okno své kanceláře - výsledek viz. foto.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON N750

Příspěvekod hspicka v 19 srp 2010 14:46

Tak já vlastním N750 asi 14dní, z toho týden ji používám intenzivně (dovolená) a problémy s chytáním signálů (kromě prvotní fixace) taky nemám. A to jsem si pořídil nano podložku, dal ji na rovnou plošku před tachecem a na krátké přesuny postavím navi tam - zády se opírá o kryt tachometru a spol, a shora je překrytá plastem palubky. Nemusím tak vyndávat a přicucávat držák na sklo. Je pravda, že první chytnutí je delší, ale to je dost subjektivní - s ničím jsem nesrovnával ani neměřil. Většinou ovšem čekám na zafixování polohy a až pak jedu. Po zafixování se mi ještě signál neztratil. Jak zní ztráta signálu ovšem vím, z Brna vyjížím nejčastějí tunelem na D1. Po vyjetí z tunelu se na signál chytá téměř okamžitě.

Problémy jsem trochu měl po uspání, ale to už jsem psal dřív. Na tlačítko si člověk po týdnu taky zvykne, nejvíc jsem si to nechtě vypínal, když to bylo nové a jako pravák jsem si s navi hrál a měl ji v ruce-levé. Teď v rutině ji prostě zapnu a nechám navigovat v autě a pak není jak si ji nechtě vypnout.

Takže jedině co mi chybí ke štěstí je možnost zapnout FM vysílač v navigaci. Už jsem tu četl nějaký téma FM a iGo Primo a tam mluvili, že snad DATA.zip je nějak osekaný od výrobce a v nějakém jiném, že tato položka v SW iGo Primo / Nastavení je - byly tam i obrázky takže jim věřím. Bohužel zatím nevím jak úprava data.zip funguje a tak jsem tomu moc nerozumněl. Ty soubory jsem samozřejmě našel ale za co je vyměnit ??? a kde vzít ty nové ??? No na dovolené do toho šťárat nebudu, ale v září si budu muset něco málo počíst a pak se uvidí.

Hynek
hspicka
 
Příspěvky: 7
Registrován: 09 srp 2010 05:45

Re: NAVON N750

Příspěvekod jardas v 19 srp 2010 19:43

Adame, jestli tvůj poslední příspěvek je reakce na mě, tak upřesnuji. Myslel jsem , že jak jsem napsal "Když mi došel nový NAVON N750, tak jsem při první jízdě po trase, kde mio nikdy problem nemělo, ztratil signál po ujetí cca 100m i po zastavení a čekání cca 5min nic." že je z toho patrné, že to dělám stejně jako ty. Zapnu navi, zadám cíl, počkám na signál GPS, jedu. Tak to dělám vždy, protože vím, že v pohybu GPSky je fixace satelitů horor. Ale mám dojem , že N750 je na tom v porovnání s MIO P560 co do citlivosti hůře. Samozřejmě obě umístěny ve stejném autě, na stejném místě.(možná je to jen můj kus) . Až bude k dispozici nový firmvér , který odstraňuje citlivost zap.tlačítka, budu ti Navona posílat na přehrání a můžeš to posoudit.
MIO P560
Navon N750
Uživatelský avatar
jardas
 
Příspěvky: 19
Registrován: 20 črc 2010 12:54
Bydliště: PRAHA

Re: NAVON N750

Příspěvekod Meggy v 20 srp 2010 08:20

Včera jsem testoval celou hodinku a půl než se vybila baterka a bylo to o dost lepší. Během navigování se kromě začátku neztrácela. Začátek je bohužel horší. I při 6-7 satelitech se motá navigace úplně po jiné silnici než jedu (cca 100m vedle) a trvá to tak 1-2km než se chytne úplně.No jak jsem psal minule tak Mio a další systémy co mám jsou na tom podstatně lépe, ale snad se to další fw opraví tak jako to talčítko. To mě včera pilo krev :) Chci uspat a ono nic, mačkám asi 10x a nabídka na uspání nebo vypnutí žádná, po chvilce se prostě vypla a hotovo :) To se mi stalo během dne několikrát - asi přehřátá od sluníčka :)
Každopádně jí pořád řadím mezi lepší navigace co jsem měl. Jak psal Adam: každá má nějaké mouchy.
NAVON N750, MIO C710
Uživatelský avatar
Meggy
 
Příspěvky: 9
Registrován: 13 črc 2010 17:04
Bydliště: Plzeň

Re: NAVON N750

Příspěvekod myszak v 20 srp 2010 11:58

hspicka píše:...Takže jedině co mi chybí ke štěstí je možnost zapnout FM vysílač v navigaci. Už jsem tu četl nějaký téma FM a iGo Primo a tam mluvili, že snad DATA.zip je nějak osekaný od výrobce a v nějakém jiném, že tato položka v SW iGo Primo / Nastavení je - byly tam i obrázky takže jim věřím.

Možnost zapnout FM v NAVON750 mám, nastavit frekvenci taky. Od počátku, bez jakýchkoli úprav (data.zip, FW apod.)
U mne se to chová tak, že pak už krabička nevydá ani hlásku - že by všechen zvuk byl přesměrován z repro na vysílač?? To bych rád věděl, jestli např. i zvuky kláves... Ale nedozvím se to, protože na žádným rádiu (vest. v autě ani věž doma) nejen na zvolené, ale ani na žádné jiné frekvenci nic nechytnu :?
myszak
 
Příspěvky: 5
Registrován: 10 srp 2010 20:04

PředchozíDalší

Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků