Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

NAVON N750

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

Re: NAVON N750

Příspěvekod sirius1983 v 17 srp 2010 18:31

Addame, dá se čekat, že by se nové zásoby N750 naskladnili během příštího týdne, nebo to bude až později? Pokud to teda tušíš. Díky za informaci.
sirius1983
 
Příspěvky: 44
Registrován: 25 dub 2010 08:25

Re: NAVON N750

Příspěvekod addam v 17 srp 2010 18:37

Tak přátelé, mám dobrou zprávu - je vidět že výrobce neusíná na vavřínech, bere na vědomí naše připomínky a náměty a pilně vyvíjí nové verze firmware ;-)

Dnes jsem od NAVONu dostal nový firmware pro model NAVON N750 - tento firmware jsme s kolegou fMilanem otestovali a musíme konstatovat, že rychlost naběhnutí navigace se brutálně zrychlila. Po celkovém vypnutí a následném zapnutí přístroje (nebo po resetu), naběhne hlavní menu do cca 12 až 15 vteřin!

Berme to jako jako první krůček k postupné dokonalosti :D
Předpokládám že v další verzi již bude snad i upravena "citlivost" zapínacího tlačítka tak, aby reagovalo až na delší stisknutí.

Přeflashování nového firmware provádíme svým zákazníkům zdarma v rámci poprodejní péče.
Takže zákazníci, kteří si zakoupili navigaci NAVON N750 u nás (http://www.entershop.cz) mne mohou telefonicky kontaktovat, abychom se domluvili na provedení přeflashování ;)
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON N750

Příspěvekod addam v 17 srp 2010 18:46

sirius1983 píše:Addame, dá se čekat, že by se nové zásoby N750 naskladnili během příštího týdne, nebo to bude až později? Pokud to teda tušíš. Díky za informaci.


Modely NAVON N750 jsou momentálně kompletně vyprodané – včera jsme bohužel vyprodali posledních cca 60 kusů a nyní čekáme na další zásilku od výrobce.
Podle informací které mám, byla zásilka od výrobce odeslána dnes do ČR, takže v následujících dnech (snad do konce týdne) by měly být modely N750 opět skladem v dostatečném množství ;)

Nicméně pokud opravdu moc spěcháš, tak si udělej objednávku v našem eshopu a do poznámky napiš slovo "VIP". Na základě tohoto příznaku Ti bude navigace odeslána ihned zítra - mám nějaké tajné zásoby :lol: Ale tyto tajné zásoby jsou velmi omezené, takže pokud spěcháš, tak si radši udělej objednávku ihned ;-)
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON N750

Příspěvekod sirius1983 v 17 srp 2010 20:26

Díky moc, až zas tak urgentně nespěchám, takže si klidně pár dní počkám, navíc v nové várce už bude asi nový firmware, takže tě ani nebudu muset zbytečně obtěžovat žádostí a přeflashování. :)
sirius1983
 
Příspěvky: 44
Registrován: 25 dub 2010 08:25

Re: NAVON N750

Příspěvekod Danny_S v 18 srp 2010 08:15

addam> Zdravím.

N750 jsem si kupoval také u vás v EnterShopu a tak se chci zeptat, jak se dostanu k novému FirmWaru?

To mi pošleš poštou nějaký bin soubor s FLASHovací aplikací a s návodem?

Díky za info.

daniel.semerak@seznam.cz
Danny_S
 
Příspěvky: 393
Registrován: 05 kvě 2009 08:26

Re: NAVON N750

Příspěvekod addam v 18 srp 2010 08:17

V nové várce pravděpodobně nový firmware nebude, nicméně já budu nový firmware flashovat do všech navigací, které odesíláme našim zákazníkům ;-)
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON N750

Příspěvekod Danny_S v 18 srp 2010 08:36

addam> ... ale když už od Tebe tu navigaci mám, tak co potom s tím?
To Ti ji tam mám poslat a Ty mi je přeFLASHneš nebo mi pošleš ten nový FirmWare e-mailem?
Danny_S
 
Příspěvky: 393
Registrován: 05 kvě 2009 08:26

Re: NAVON N750

Příspěvekod hspicka v 18 srp 2010 08:38

To adam: o flashnutí bych měl zájem až po opravě toho tlačítka, startování mě zase tak moc netrápí - teda pokud se těch 15 s netýká zafixování polohy GPS, to by byl opravdu brutal. Teď jsem na cestách takže se chci spíš jen zeptat, zvládnu si to flashnout sám, když si zvládám sám flashovat BIOSy v PC a celkově se pokládám za počítačově zdatného? Přece nechceš, aby ti volali všichni, kterým jsi to prodal ? I když samozřejmě nevím kolik se takových navigací dneska prodává, ale při těch cenách si myslím že dost. Nejspíš bych updaty očekával na http://www.navon.cz, ale je taky super, že se stará můj prodejce.

Každopádně Navon naviguje kazdý den a až do návratu nemíním na nic sahat. Ještě bych potřeboval návod jak naučit manželku podle něj jezdit. Ovládat to zvládla, cíl ji nachystám předem, ale ona prostě zvládne odbočit dřív nebo později - sledoval jsem ji a nechápal. Navi jsem ji dal tak, že je to jako mrknout na tachec, ale ona se na ní nedívá, protože musí sledovat cestu... :?

Hynek
hspicka
 
Příspěvky: 7
Registrován: 09 srp 2010 05:45

Re: NAVON N750

Příspěvekod fmilan v 18 srp 2010 10:58

@Danny_S:
Odpověď na nový FW máš o kousek výš:
addam píše:
Přeflashování nového firmware provádíme svým zákazníkům zdarma v rámci poprodejní péče.
Takže zákazníci, kteří si zakoupili navigaci NAVON N750 u nás (http://www.entershop.cz) mne mohou telefonicky kontaktovat, abychom se domluvili na provedení přeflashování


@hspicka:
Ten čas se týká pouze naběhnutí hlavní obrazovky po resetu nebo vypnutí. Pro fixaci pozice GPS je rozhodující kvalita signálu a počet satelitů v místě "polohy navigace"
Co se týká tvé manželky, tak takový návod jsem ještě neviděl a mám silné pochybnosti o možnosti jeho vytvoření. Myslím, že tvůrce návodu pro většinu manželek by musel mít svatou trpělivost :lol: :lol:
Pokud tě to potěší, nejseš v tom sám ;)
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fmilan
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1991
Registrován: 10 bře 2009 17:22
Bydliště: Blansko

Re: NAVON N750

Příspěvekod addam v 18 srp 2010 12:09

sirius1983 píše:Díky moc, až zas tak urgentně nespěchám, takže si klidně pár dní počkám, navíc v nové várce už bude asi nový firmware, takže tě ani nebudu muset zbytečně obtěžovat žádostí a přeflashování. :)

V nové várce pravděpodobně nový firmware nebude, nicméně já budu nový firmware flashovat do všech navigací, které odesíláme našim zákazníkům

Danny_S píše:addam> Zdravím.
N750 jsem si kupoval také u vás v EnterShopu a tak se chci zeptat, jak se dostanu k novému FirmWaru?
To mi pošleš poštou nějaký bin soubor s FLASHovací aplikací a s návodem?
Díky za info.
daniel.semerak@seznam.cz

Výrobce zatím nedal svolení k tomu, aby se firmware šířil mezi koncovými uživateli, protože při neodborném přeflashování firmware, může dojít k poškození přístroje. To znamená, že firmware od výrobce dostaly momentálně dva subjekty v ČR - distributor značky NAVON pro ČR (což je firma ELKO) a sub-distributor značky NAVON pro ČR (což je entershop.cz).
Já jsem se rozhodl že našim zákazníkům budeme přeflashování firmware provádět zdarma, jako součást poprodejní péče.

Takže naši zákazníci nám mohou svoji navigaci zaslat na adresu ENTER Polička, servisní odd. GPS, Palackého nám.188, Polička, 57201
Do zásilky prosím vložte pouze samotný navigační přístroj - bez jakéhokoliv příslušenství a bez paměťové karty.
Dále do zásilky přiložte průvodní dopis, ve kterém bude uvedena adresa, tel. číslo a popis požadavku (např. žádám o nový firmware).
Způsob odeslání je čistě věcí odesílatele (v posledních letech většinou lidé navigace posílají jako standardní doporučený dopis v bublinkové obálce, což je velmi levné a rychlé).
Před odesláním si zazálohujte veškerá data - za případnou ztrátu dat neneseme odpovědnost!
Pokud by někdo chtěl navigaci přivézt osobně k nám do Poličky a udělat přeflashování na počkání (což zabere cca 1 hodinu), tak je potřeba předem zavolat a domluvit se na konkrétním termínu návštěvy.


Pro úplnost ještě dodávám, že tento konkrétní nový firmware řeší především rychlejší startování navigačního přístroje - po zapnutí přístroje (nebo po resetu), naběhne hlavní menu přístroje do cca 12 až 15 vteřin (!!!"hlavní menu přístroje" není "hlavní menu navigačního programu"!!!).
Dále se očekává další nový firmware, ve kterém by mohla být udělána úprava zapínacího tlačítka, aby reagovalo na delší stisknutí. Takže pokud chcete, tak můžete se zasláním navigace nějakou dobu počkat a zabít dvě mušky jednou ranou ;)
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

PředchozíDalší

Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron