Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

NAVON N750

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

Re: NAVON N750

Příspěvekod hspicka v 12 srp 2010 09:21

Poznatky bežného uživatele (ne fanda na iGo či GPS):
Pátek 6.8. jsem začal vybírat navigaci, nastudoval základy a v neděli objednal jasnou volbu Navon 750, priorita byla FM Transmiter a zvuky do rádia včetně MP3 při navigování, TMC je bonus, ale podle toho co jsme četl tak nečekám, že bude fungovat. V úterý (díky Entershopu za rychlost), když byla krabice na cestě jsem se dostal ke čtení fóra a zjistil, že jsem objednal přístroj, který je na trhu asi týden. To mě dost vyděsilo, ale naštěstí už bylo pozdě. Naštěstí proto, že jsem navigaci nabil přes zásuvku podle návodu, pak vzal na zkoušku do auta, zapojil a vše hned funguje a dokonce i naviguje. Takže jsem se uklidnil.

Nicméně nějaké _perné_ chvilky jsem s ní zažil, takže pár poznatků obyč usera (už jsem jezdil s firemním TomTomem), který chce jen jet a použít sem tam něco co se mu líbílo, když si o tom četl teoreticky.
- tlačítko zapínání vypínání, jak se tu už řeší nepotřebuje žádné 2s jak je v návodu a po 2 dnech už mě dost štve.
- tištěný návod sice v zásadě stačí, problém je se změnšeninami ikon, nepoznáte je pak na obrazovce.
- zapnutí FM tr., tak tady opravdu vzinkla u mne panika, že budu někam volat a hlavně něco posílat zpět balíkem. Trochu jsem zapnutí očekával v menu navigašního SW, ale nenašel jsem. No nic, je to funkce přístroje, ukončím navigaci, hledám v menu přístroje a zase nic. Jdu do menu nastavení a zase nic. Kontrola přístroje, je to 750. No tak koukám na obrazovku, projížím ještě jednou hlavní ikony a i v navigaci a nakonec už kontroluji i malé ikonky vpravo nahoře v obrazovce přístroje. A zde jedna malá ikona uprostřed (pěkně blbě se na ní kliká prstem i když stojíte) je FM transmiter. Zapínám jej a vše okamžitě funguje i s MP3kama, konečně. Myslím, že tahle funkce by si zasloužila ikonu v nastavení přístroje a hlasoval bych i pro menu navigace
- logika přehrávání MP3, zatím jsem nezkoumal, ale asi nacucne vše co najde, bez ohledu na strkturu adresářů na SD kartě. Pokud se to dá nějak ovládat docela by se šikl malý help
- a málem bych zapomněl na zálohování, USB připojení je v poho, návod jsem četl. Nicméně v USB disk módu navígace pořád zhasínala obrazovku - nastaveno vždy svítit všude. A při kopírování mi takto 2x usla. Po prvé, nic zlého nečakeje jsem se opět lekl. ve WinXP zůstalo prázdné okno jednotky (soubory a složka se SW byla pryč, přičemž kopírování spadlo na nemožnost čtení souboru). To člověku nepřidá. Zařízení nebylo ani v seznamu USB zařízení které lze od PC odpojit (prostě odpadlo samo, ale po kliknutí na obrazovku zde byl pořád nápis USB disk mód). Druhé odpojení už jsem čekal a zazálohování dokončil napotřetí s tím, že jsem klikal co 10 sekund (po cca 5minut) na obrazovku navigace. PC mi zas tak rchle neusíná. Tady nevím jestli se nejdná o chybu HW.

Pak ještě prosba o malé info, jaké video přehraje videopřehrávač? Asi na to příští týden přijdu (konvertovat umím), ale jedna věta v návodu nebo v odpovědi by to urychlila.

S pozdravem

Hynek
hspicka
 
Příspěvky: 7
Registrován: 09 srp 2010 05:45

Re: NAVON N750

Příspěvekod addam v 12 srp 2010 12:02

Co se týče video formátů, tak já jsem v navigacích NAVON N480/N660/N750 úspěšně testoval formáty: MOV, AVI, MP4, MPG a WMV (víc jsem jich zatím neměl potřebu zkoušet). Pro konverzi filmů já používám program „FormatFactory“, který je zde: http://www.pcfreetime.com.

Co se týče automatického zhasínání displeje po cca 1 minutě, tak to je chybička ve firmware a výrobce o tom již byl informován, takže předpokládám že až vyjde nový firmware, tak to bude opraveno. Nicméně zatím jsem nalezl jednoduché a účinné řešení, které funguje a zabere cca 5 vteřin času:

V menu navigačního přístroje klikni na tlačítko "NASTAVENÍ"
Poté klikni opět na tlačítko "NASTAVENÍ" (ikonka radioaktivity) :)
Dole klikni na ikonku "ŽÁROVKA" a vyber (označ) třeba volbu "Vypnout po 2 minutách" a potom vyber (označ) volbu "Vždy zapnuto" a opusť obrazovku kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
To je celé - od této chvíle si bude navigace pamatovat že displej nemá zhasínat ;-)


Musíme to brát tak, že žádná navigace není a nikdy nebude dokonalá a to se bohužel týká všech značek. A o to více se to týká nových modelů (věřte mi že vím o čem mluvím, v posledních letech mi prošly rukama stovky modelů navigací různých značek a divili byste se co všechno je možné i u celosvětových gigantů) ;-)

Tyto drobné chybičky je potřeba vychytat, takže já postupně vše reportuji výrobci a tlačím na to, aby mušky vychytal. Ale i přes těchto pár drobností si myslím, že model N750 má báječný poměr cena/výkon. Výhoda je v tom, že já s firmou NAVON velmi intenzivně komunikuji, takže většinu připomínek které se zde řeší, se ode mě výrobce okamžitě dozví. Víc těsnější zpětná vazba mezi nějakým výrobcem a koncovými uživateli snad ani nemůže být 8-)

Mimochodem - vzpomeňme si například jaké byly problémy s prvními sériemi navigací MIO C720 když byly uvedeny do prodeje - tlačítko fotoaparátu bylo velmi citlivé a shazovalo navigační program, firmware přístroje byl celkově zpomalený, nešel spustit navigační program po synchronizaci tel. kontaktů přes BT, atd. atd. atd. No a postupem času se většina chybiček vychytala v novém firmwaru :)
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON N750

Příspěvekod hspicka v 12 srp 2010 12:35

Děkuji za tip na video i nastaveni zhasínání. Já si nestěžuji, já jsem spokojenej jak to funguje - naviguje, jak to vypadá při navigaci a jak je to i na slunci vidět.

Hlavně ale proto, že funguje ten FM transmiter a že jsem na to došel. I když zrovna tohle někomu může připadat jako úplná _ftákovina_.

Hynek
hspicka
 
Příspěvky: 7
Registrován: 09 srp 2010 05:45

Re: NAVON N750

Příspěvekod Danny_S v 12 srp 2010 12:54

addam>
Na svých prodejních stránkách píšeš, že N750 lze UpGradeovat.
Jakým způsobem se to provádí a budeš nás informovat, až vyjde opravený FirmWare?
Díky za odpověd. :-)
Danny_S
 
Příspěvky: 393
Registrován: 05 kvě 2009 08:26

Re: NAVON N750

Příspěvekod addam v 12 srp 2010 13:19

hspicka > Hynku, já to také neberu jako stížnost ;-) Spíše naopak - jsem velmi rád za odezvy a připomínky od zákazníků a uživatelů, protože díky tomu mám další a další podněty pro výrobce :) Kdyby to tak fungovalo i u dalších značek navigací, tak by byl svět krásnější ;-)


Danny_S > V našem eshopu píšu u navigací NAVON přesně toto: "Jednoduché aktualizace pomocí portálu http://www.naviextras.com". To samozřejmě platí - tzn. navigační programy iGO8/AMIGO/PRIMO se aktualizují právě pomocí portálu NAVIEXTRAS - respektive pomocí programu NAVIEXTRAS ToolBox - to platí pro všechny značky navigací na světě, které používají legální navigační programy od firmy NAVnGO (tzn. iGO8/AMIGO/PRIMO).

Co se týče přeflashování nových verzí firmware, tak to budeme svým zákazníkům provádět samozřejmě zdarma, jako součást poprodejní péče.
Až nový firmware vyjde, tak se o tom zde na fóru zmíním ;-)
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON N750

Příspěvekod Danny_S v 12 srp 2010 13:33

addam> Díky za info. :-)
Mně šlo hlavně o to přeFLASHování novým FirmWarem. ;-)
Danny_S
 
Příspěvky: 393
Registrován: 05 kvě 2009 08:26

Re: NAVON N750

Příspěvekod addam v 12 srp 2010 13:37

V tom případě je odpověď jasná ;-)
addam píše:Co se týče přeflashování nových verzí firmware, tak to budeme svým zákazníkům provádět samozřejmě zdarma, jako součást poprodejní péče.
Až nový firmware vyjde, tak se o tom zde na fóru zmíním ;-)
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON N750

Příspěvekod hspicka v 16 srp 2010 10:30

Tak mám první zkušenosti z realného provozu, tj. od pátku jsem vyrazil do míst, kde jsem ještě nebyl. Vše super, neztratili jsme se. Dokonce docela slušně drží i baterka.

Jedine co mě prekvapilo - příjemně, že u navigace prodané 9.8.2010 už jesou mapy, kde je pražský okruh hotov (vím že je opožděný) a dálnice na Ostravu taky včetně silnic okolo. Já původně přemýšlel jestli to tam vůbec bude, až to zkusím za cca rok aktualizovat. Mapy, jestli jsem to správně našel, jsou asi označené 2010.Q1. Jak budu mít čas, musím si zkontrolovat obchvat Vídně, ten se taky ještě snad staví.

Trošku problém jsem pozoroval se znovuchycením signálu GPS, když navona jen uspím, protože mám např. jen malou pauzu. Po zapnutí se GPS někdy chytne a někdy napíše že hledá a přitom nevidí vůbec žádný satelit (otevřené parkoviště). Tak jsem to celé vypnul a znovu zapnul včetně nového spuštění navigace a pak samozřejmě taky hledá, ale okamžitě má ve výběru nějaké satelity. Pak se hned chytne. Ještě to budu zkoušet, ale zdá se mi, jako by po uspání nějak špatně nebo pomalu startoval.

Hynek
hspicka
 
Příspěvky: 7
Registrován: 09 srp 2010 05:45

Re: NAVON N750

Příspěvekod Jerry v 16 srp 2010 19:54

K třetímu odstavci: Mně se to občas stane na C520 i GC3535, řeším to ověřením, zda mám zapnutý přijímač GPS, krátce zkusím nastavit novou trasu z jiné než z aktuální polohy GPS. A pak se vrať zpět. Satelity velmi rychle naskočí (záleží ovšem na situaci v místě příjmu).
Jerry
Lenovo TB-X705F (Android 9)
Lenovo Tab S8 (Android 5.01)
Realme 8
Uživatelský avatar
Jerry
 
Příspěvky: 636
Registrován: 27 čer 2008 19:56
Bydliště: Kraj KV

Re: NAVON N750

Příspěvekod hspicka v 17 srp 2010 08:31

Jerry: Děkuji za tip, tohle mě nějak nedocvaklo, i když už jsem GPS vypínal a nastavoval počátek trasy, ale nenapadlo mě to použít pro reset/vypnout zapnout. jedině jsem vždy ukončil iGo a zkontroloval v menu přístroje GPS info, že GPSka jako taková funguje no a pak to restartoval.

Jinak mám za sebou i to, že jsem GPS úmyslně vypnul, nastavil trasu a pak se na mapě iGo objeví text zapněte GPS, to je v poho. Ale když se vypne celé zařízení bez zapnutí GPS v iGO a druhý den se zapne a vleze se do mapy, tak tam to upozornění na vyplou GPS není a člověk se diví proč se nechytá když přístroj-GPS jede. Pak jsem si i zanadával .

Hynek
hspicka
 
Příspěvky: 7
Registrován: 09 srp 2010 05:45

PředchozíDalší

Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron