Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

NAVON N750

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

Re: NAVON N750

Příspěvekod addam v 04 říj 2011 14:53

Vypadá to, že NAVON přece jen bude mít model s HD rozlišením - ale nebude to model N760 - bude to další nový model.
Dnes jsem na toto téma dostal od maďarů následující info:
We received the first HD samples from factory. Still testing, and waiting for a new OS from manufacturer to fine tune performance. To make sure the unit performs well with Primo, more test rounds required. The HW acceptance depends on NNG HW QA team and their evaluation.


Jo a ještě jedna novinka - vím o tom už delší dobu, ale doposud to bylo tajné a teprve dnes jsem dostal svolení to zveřejnit:
NAVON by měl mít brzy doživotní aktualizace map zdarma - tzn. LIFETIME. (tak jako má GARMIN).

Mělo by to být uděláno podobně jako u Garmina - tzn. od každého modelu NAVON se budou prodávat dvě verze:
1) aktualizace map zdarma po dobu 12 měsíců (tak jako doposud)
2) doživotní aktualizace map zdarma LIFETIME (životností se myslí životnost přístroje - ne životnost řidiče)
Verze včetně LIFETIME by měly být pouze o cca 500 - 600 Kč dražší, než verze bez LIFETIME. Což mi, vzhledem k cenám map, připadá jako hodně zajímavé.

PS: To co zde píšu, jsou nejaktuálnější informace přímo od výrobce, ale jsou to informace neoficiální - to zdůrazňuji proto, že nechci poslouchat opět nějaké nářky, pokud se něco změní.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON N750

Příspěvekod mirek22 v 04 říj 2011 22:15

Ahoj chlapi ,
Mám Navon N750 zakoupení začátkem srpna a stave se že navigace někdy nechytne žádné satelity není to pořád ale stává se to na cestě z Itálie blbla , nemohla najit satelity , pak jsem ji vzadu restartnul na chvílí dobře ale pak zase vypadl signál jsem z ní nešatní tohle mi Mio C520 neudělalo za celou dobu .
A dneska na trase 1000km mi taky signál vypadl několik krát .
Nevíte co by z tím mohlo byt? ale myslím jsi že ji asi vadí teplo i když pořad jezdím z automatickou klimatizací .Nebo všiml jsem si že jak už tolik nesvití slunko a je chladněji neděla to .
A neděla to jenom mně našel jsem příspěvky aj tady .
Kód: Vybrat vše
http://www.mio-treo.info/viewtopic.php?f=71&t=5027

Děkuji za rady :)
Navon N 750 / Primo 9.6.5.245577 (6.07.2012) ,Micro SD Kingston 32GB
Samsung Galaxi Sau ROM JW8 2.3.6 SGS
Semaphore 2.7.4
Uživatelský avatar
mirek22
 
Příspěvky: 269
Registrován: 10 zář 2008 20:43

Re: NAVON N750

Příspěvekod addam v 05 říj 2011 08:02

Rada je jednoduchá - přečti si dokument o vlivech ovlivňující GPS signál, který je ke stažení zde: viewtopic.php?f=56&t=1361&start=0#p51988
A pokud máš pocit, že se Tvoje navigace chová nesprávně, tak ji reklamuj u svého prodejce - od toho je záruční lhůta.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON N750

Příspěvekod jardas v 18 říj 2011 22:06

Ahoj, hledal jsem , ale nenašel. Vydali firmware, řešící to zpropadené zapínací tlačítko , který byl slibován již před rokem ?
MIO P560
Navon N750
Uživatelský avatar
jardas
 
Příspěvky: 19
Registrován: 20 črc 2010 12:54
Bydliště: PRAHA

Re: NAVON N750

Příspěvekod addam v 18 říj 2011 23:07

Pokud vím, tak ne...
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON N750

Příspěvekod fmilan v 19 říj 2011 12:29

Před časem jsem tento problém vyřešil tak, že jsem navi rozdělal a tlačítko "zespodu" postupně upilovával tak, až začalo spínat pod úrovní krytu.
Je to bohužel řešení "dodo" a riskuje se eventuální neuznání případné reklamace, ale problém byl vyřešen a už se nemusím ročilovat :lol:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fmilan
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1991
Registrován: 10 bře 2009 17:22
Bydliště: Blansko

Re: NAVON N750

Příspěvekod jardas v 19 říj 2011 15:45

Hm, upilovat tlačítko, to je taky řešení, ale já stále čekal na slíbený firmware, který toto opraví a zároveň zrychlí start navigace a jelikož je navi v záruce, nechce se mi to rozebírat.
MIO P560
Navon N750
Uživatelský avatar
jardas
 
Příspěvky: 19
Registrován: 20 črc 2010 12:54
Bydliště: PRAHA

Re: NAVON N750

Příspěvekod Jasper v 30 říj 2011 09:12

gpsinfo píše: spomalenie prima pre HD rozlisenie, tak to sa da krasne obist zapisom:
Kód: Vybrat vše
[interface]
show_exit=1
resolution_dir="480_272"
width=480
height=272

[rawdisplay]
driver="GDI"
class="landscape"
highres=0
screen_x=800
screen_y=480


:roll: A jak tyto zápisy řeší ten problém. Jediné co z toho plyne je deformace protože obraz v rozlišení 480x272 roztáhneš na 800x480. A to nemluvím o těch zbytečných zápisech.
driver="GDI" - z čeho usuzujete že je tam zrovna tenhle ovladač grafiky ???
class="landscape" - Primo běží defaultně v tomto režimu takže zápis je naprosto zbytečný
highres=0 - vysoké rozlišení je vypnuté defaultně takže zase zbytečnost.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: NAVON N750

Příspěvekod Jasper v 30 říj 2011 15:28

Já už tomu přestávám rozumět. V předchozím příspěvku píšeš že se tím zápisem dá vyřešit zpomalení prima v "HD" a teď že to nefunguje :?:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: NAVON N750

Příspěvekod Jasper v 30 říj 2011 19:25

Pak ovšem nechápu proč dáváš jako radu něco co nefunguje. :roll:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

PředchozíDalší

Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron