Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

NAVON N480

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

Re: NAVON N480

Příspěvekod amatér v 06 črc 2010 16:33

Kód: Vybrat vše
http://www.tomasii.cdc.cz/hlasy_muske.html

Kód: Vybrat vše
http://www.tomasii.cdc.cz/hlasy_enske.html
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: NAVON N480

Příspěvekod marin v 06 črc 2010 16:39

už tam jsem dík !
marin
 
Příspěvky: 7
Registrován: 27 čer 2009 19:58

Re: NAVON N480

Příspěvekod Ciza v 26 srp 2010 04:58

Zdravím, jsem cerstvý majitel Navon N480 s IGO primo a mapami od NAVTEQ, i kdyz to sem zrejme nepatri hodim sve prvni zkusenosti s touto navigaci tak doufam ze me neukamenujete.

1) co me zarazilo je popsana jiz v navodu, navigace si po vypnuti nedrzi cas ani datum, clovek si rekne to nevadi, chyti si to ze satelitu, jenze kdyz vypnete navi a dete domu, a vecer si chcete naplanovat cestu tak doma mzourate na display protoze si navi po zapnuti mysli ze je 0:00hod tak vam hodi nocni rezim. Pak uz jen manualne musite nastavit den a jak dojdete do auta tak prepnout na automat - chybicka se vloudila.
2) co me po rozbaleni prdlo do oci spis do rukou je drzak, je sice stabilni a v aute se netrese a opravdu drzi, problem je v pridelani navi a naslednem vydelani ji z nej, na to chce fakt cloveka s velkou silou protoze je to jen ohly plech s vystupky a neni zde zadny upevnovaci mechanizmus nez hruba sila - sem zvedav jak dlouho to plastove drazky v navi vydrzi. Dalsi neprijemnost je po prichyceni do auta (octavia II) drzak navigace se neschova za navigaci ale cuci primo nad ni, takze jeste vice zabira misto kde se muze neco schovat ve vyhledu ale da se na to zvyknout.
3) neprijemnost je led kontrolka, ta pri pripojeni navi na napajeni zacne svitit cervene nez se navi nabije coz je v noci dost neprijemne, pozitivni je ze jakmile je nabita, prepne se na zelenou led a to uz tak do oci v noci nebije.
4) skin v IGO primo ktery nezobrazoval dosti info, ale to nekomu vadit nemusi.
5) posledni neprijemnost byla v mape Navteq, ktera i kdyz sem ji presvedcoval jak chtel, tak pocitala trasu delsi i kdyz jakakoli navi i jakekoli mapy Google, Seznam, pocitali cestu kratsi - jednalo se zatim jen o jednu cestu z mnoha na kterych jsem to zkousel, dokud jsem nezadal prujezdny bod.
6) navi je dle meho nazoru a nazoru lidi co si s ni hrali pomala jak pri samotnem bootovani, tak pri vypoctu trasy, neskonale pomala pri vypoctu alternativnich tras, pomala pri prohlizeni trasy a pri zoomovani, kdyz se chce clovek presvedcit kudy ho navi navadi, posunovani i zoom je trhany a trochu to drasa nervy prirovnal bych to k prohlizeni mapy na internetu se starym vytacenym spojenim od telecomu. :) Coz v dnesni dobe modernich a rychlych masinek je trocha minus.

No vse negativni jsem vypsal tak ted pozitiva a socialni jistoty:

1) po prehrani navi novejsi verzi IGO primo, po nahrani skinu z techto strankek, ktery zaplni display nejruznejsimi info a umozni rychly pristup do menu a pod. se z navigace stane bomba stroj.
2) po dohrani map od Teleatlasu ktere sice nemaji podrobne cisla popisne, ale naviguji jiz dobre (lepe v one jedne ceste) se navigace stane slusnym pomocnikem. ( v planu je mapchanger a ponechat mapy jak od teleatlasu tak od navtequ.
3) pozitivni je delka napajeciho kabelu v aute
4) stylus ktery jsem nasel zapichnuty v zadu v navigaci
4) pri dojezdu do cile moznost bud aby se navi automaticky vypla a nebo se opta na vypnuti popr na ulozeni cile ci prepnuti do rezimu pesiho to me prijemne prekvapilo.

Shrnuto a podtrzeno, kdyz si clovek zvykne na to ze po prichodu do auta a po uchyceni navi do drzaku ceka a ceka nez navi nabehne, pak uz jej cekaji jen same krasne chvile (samozdrejme kdyz si nahraje prislusny skin ktery mu vyhovuje). Mapy jsou o zvyku a myslim si ze navteq jsou slusne mapy s kterymi se zžiju. Po ceste me prekvapilo jak navi krasne naviguje, zde je jiz hbita a nedela ji problem nic. Vse je krasne videt, pri prujezdu kopcovitym terenem je videt vse co je treba, pri prepnuti ktere je automaticke na "letecky pohled" jsou videt nejen vesnice kterymi projizdite ale i okolni vesnice coz je naprosta bomba, a clovek ma predstavu kde se pohybuje. Trochu na nervy je pri navigovani znelka "rychlost" ta se s prepnutim hlasu meni na "prekrocili jste povolenou rychlost", to prvni je jako by jste jeli s protivnou zenskou(damy prominou), to druhe je snesitelnejsi ale nebylo by na skodu moznost navolit si pouze zvukove upozorneni - to jsem nikde nenasel. Jinak mate ifno o rychlosti, o limitech, o dalsim manevru, a nasledujicim manevru i s metry za ktery vas oba dva cekaji. Pak je tu nadmorska vyska, cas, cas dojezdu do cile, zbyvajici cas a podobne. Takze za ty penize je dle meho nazoru Navon N480 pekna hracka, sice dosti pomala a chce to, ale to je na kazdem soudruhovi, trochu rozmanitejsi skin ale pak se z ni stane dobry sluha.
Ciza
 
Příspěvky: 5
Registrován: 25 srp 2010 12:29

Re: NAVON N480

Příspěvekod maverick v 15 bře 2011 20:43

Zdravím,

právě jsem si zakoupil navigaci Navon n480 a zjistil jsem, že menu v navigaci není v češtině, jen ve slovenštině a v dalších jazycích? Dá se někde stahnout čestina do navigace?

Předem díky za odpověď
maverick
 
Příspěvky: 1
Registrován: 15 bře 2011 20:37

Re: NAVON N480

Příspěvekod addam v 16 bře 2011 08:07

Máš na mysli menu navigačního přístroje, nebo menu navigačního programu?
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON N480

Příspěvekod rampouch11 v 09 črc 2011 12:50

Dobrý den,
rád bych se připojil o radu k navigaci Navon 480.
Nikdy jsem navigaci neměl, takže jsem úplná jitrnice co potřebuje poradit
(úplně pro nejpomalejší) jak nainstalovat místo stávajícího továrního Igo primo na nejnověší
igo primo 1.2 a pokud lze zároven používat mapy od Navteq a teleatlas.
Mockrát děkuji za případné rady a snad budu moci v budoucnu pomoci i já.
rampouch11
 
Příspěvky: 9
Registrován: 18 čer 2011 16:53

Re: NAVON N480

Příspěvekod addam v 22 črc 2011 15:29

Pokud máš na mysli legální aktualizaci na vyšší verzi programu iGO PRIMO, tak pokud bude vydána výrobcem oficiálně vydána, tak si ji budeš moci stáhnout pomocí program NaviExtras ToolBox. Pokud máš na mysli nelegální přechod na iGO PRIMO 1.1, nebo 1.2, tak se budeš muset porozhlédnout na nějakých warezových fórech.

Pokud chceš mít v navigaci mapy od různých výrobců mapových podkladů (TeleAtlas, NAVTEQ, TOPMAP) současně a podle potřeby si mezi nimi přepínat, tak použij MAPCHANGER - viz. funkce "hledání" v tomto fóru.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON N480

Příspěvekod rampouch11 v 02 říj 2011 12:00

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na navigaci navon 480 s Win 6.0 Ce, jestli lze GPS odemknout, aby z
ní bylo PDA kde můžu instalovat hry a různé programy.
Děkuji za případné rady.
rampouch11
 
Příspěvky: 9
Registrován: 18 čer 2011 16:53

Re: NAVON N480

Příspěvekod SvoDa v 02 říj 2011 12:27

není nutné Navon "odemykat", spíše zkus jeden ze spouštěčů, např.
tento viewtopic.php?p=46230#p46230 nebo
tento viewtopic.php?p=34825#p34825

P.S. do PNA se nic neinstaluje, jen kopíruje ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: NAVON N480

Příspěvekod rampouch11 v 09 říj 2011 13:09

Mockrát děkuji za radu...je to tu samej machr !!!
rampouch11
 
Příspěvky: 9
Registrován: 18 čer 2011 16:53

PředchozíDalší

Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků