Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navon N480 nerprijemnosti s GPS modulem

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

Navon N480 nerprijemnosti s GPS modulem

Příspěvekod koule v 29 čer 2010 13:50

Ahoj,

nedavno jsem si koupil navon N480 s iGO 8.3 a mam male problemy s GPS.

V manualu sem se docetl, ze pokud je GPSka dlouho vypnuta, muze hledani signalu trvat dele. Me se bezne stava, ze dlouho = 1noc. Kdyz ji rano zapnu, trva ji nekdy az 20minut, nez zacne ukazovat souradnice. To mi neprijde, jako spravne chovani. Nejde nekde nastavit, aby se ta doba, kdy GPSka neco zapomene (a pak hleda satelity mnohem dyl) prodlouzit? (Zkousel jsem spoustec, co je tady nekde na foru a prohrabal se vsema aplikace ma v nem obsazenyma, ale nic sem nenasel) Nebo nemuze to byt spatny kus HW?

Dalsi vec je, ze mi zniceho nic pri hledani signalu prestala aktualizovat stav. Proste v iGO vubec neskacou ty sloupecky se signalama na ruzny satelity. V GPS Info to ukazuje. Ono, vypada to, ze iGO ukazuje posledni stav, ktery zanecha GPS Info.

Predem diky za odpoved
koule
 
Příspěvky: 4
Registrován: 17 čer 2010 13:08
Bydliště: Olomouc

Re: Navon N480 nerprijemnosti s GPS modulem

Příspěvekod SvoDa v 29 čer 2010 14:04

zkoušíš to doma, nebo venku ?
jestli doma, tak se nediv, jelikož stačí, abys byl 1 m za oknem (uvnitř) a signál GPS si to nenajde, zvlášť,když máš ještě stažené žaluzie atp.
Jestli se ti to takto chová venku, pak je to špatně, pokud to neděláš tak, že to probudíš až v autě a šlápneš na plyn. Za pochybu si to ten signál vyhledá opravdu za dlouho a jakmile ho už "má" , už ho neztratí, krom tunelu,... ale po výjezdu z tunelu si ho opět během pár vteřin najde i za jízdy.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Navon N480 nerprijemnosti s GPS modulem

Příspěvekod koule v 29 čer 2010 14:36

Zkousim venku. Predpokladam, ze GPS potrebuje primou viditelnost "okem" na satelity. Prave ted, jsem s ni byl na balkone, asi po 2minutach mela 5 satelitu (ve smyslu, ze jeste z nich nedokazala ziskat/spocitat polohu ani cas) a pak zniceho nic, zas jen jednu a to jsem se nehybal.
koule
 
Příspěvky: 4
Registrován: 17 čer 2010 13:08
Bydliště: Olomouc

Re: Navon N480 nerprijemnosti s GPS modulem

Příspěvekod Tomáš Kubec v 29 čer 2010 15:05

U mne na balkoně to je také tragedie, mlátí se to různě o baráky, vylezu ven a je to OK. Jak je pořádně čapne, tak už nepustí.
Ospen » Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o. MNShop.cz - Čínské telefony s dvouletou zárukou - podpořte MNShop na Facebooku https://www.facebook.com/Mobilnaut, Zařízení: THL W8 - Quad Core, 1GB RAM, 8 GB ROM, 5 palců IPS LCD, GPS
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Tomáš Kubec
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 723
Registrován: 07 črc 2008 17:35
Bydliště: Pardubice

Re: Navon N480 nerprijemnosti s GPS modulem

Příspěvekod addam v 29 čer 2010 19:42

Já za sebe říkám, že nový GPS chipset SiRF Atlas IV., který je v nových modelech NAVON (N480/N660) je podle mého subjektivního názoru výrazně citlivější, než staré chipsety.
Nalezení signálu a fixace polohy je otázka několika vteřin (v autě, pří výhledu na oblohu), ale dokonce i v kanceláři najdou většinou signál velmi rychle (a to mám metrové zdi a dvě patra nad sebou).

Samozřejmě ale může záležet na místních podmínkách, lámavosti a odrazech signálu v daném místě, meteorologických podmínkách, atd. atd. atd.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Navon N480 nerprijemnosti s GPS modulem

Příspěvekod Tomáš Kubec v 29 čer 2010 19:47

JJ tak jak říká Adam ;)

OT
Adámku, hlavně dobře doleť a brzo se nám vrať :mrgreen:
Ospen » Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o. MNShop.cz - Čínské telefony s dvouletou zárukou - podpořte MNShop na Facebooku https://www.facebook.com/Mobilnaut, Zařízení: THL W8 - Quad Core, 1GB RAM, 8 GB ROM, 5 palců IPS LCD, GPS
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Tomáš Kubec
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 723
Registrován: 07 črc 2008 17:35
Bydliště: Pardubice

Re: Navon N480 nerprijemnosti s GPS modulem

Příspěvekod a.mroz v 29 čer 2010 20:10

taky se priklanim ze problem je v tom ze balkon je obestavena betonova kapsa mam take s balkonama spatnou zkusenost. Porovnej to vyjdi ven do parku a napis nam jak to dopadlo. Ja n480 mel moznost testovat par dni.Pripravoval jsem ji kamaradovi jako darek pac furt koukal do ceho to klofu a chtel to taky. :) zkousel jsem tam igo8. Primo, smartmaps,amigo.garmin a vse do chvilky komunikovalo. Ale nerikam ze by se vadnej kus nemohl objevit zkratka otestuj v terenu, v aute a dej vedet.
--=MIO C520=-- My Flash Disk iGO8 8.3.2.64873, Na SDHC 8GB
iGO8 8.3.4.102680, GJ_6..a vejs, mapy TA a Navteq.
HTC Desire S android 2.35 iGO NavGear 9.6.7.235654
Uživatelský avatar
a.mroz
 
Příspěvky: 440
Registrován: 31 pro 2008 16:57

Re: Navon N480 nerprijemnosti s GPS modulem

Příspěvekod koule v 09 črc 2010 18:25

ted jsem to nekolikrat nezavisle na sobe zkousel venku v prostoru a chytne se zpravidla do 2minut pokud stojim na miste a nehybu se. Pri pohybu se cas hodne prodluzuje (klidne i 10-15minut)

Ale stejne musim rict, ze jsem cekal rychlejsi "zorientovani se". O nekolika vterinach se na volnem prostranstvi a viditelne obloze mluvit neda v zadnem pripade.

addam : myslis, ze je to duvod k reklamaci?

diky
koule
 
Příspěvky: 4
Registrován: 17 čer 2010 13:08
Bydliště: Olomouc

Re: Navon N480 nerprijemnosti s GPS modulem

Příspěvekod hladik2 v 09 črc 2010 19:20

Pokud chytne po 15 minutách tak asi těžko reklamovat.Náš navon v práci dělá to samé ale jak chytne signál,tak ho odmítá ztratit a drží jej lépe jak jiné navigace.Ale ta doba po startu je malé zklamání. :(
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Navon N480 nerprijemnosti s GPS modulem

Příspěvekod addam v 10 črc 2010 07:50

koule píše:ted jsem to nekolikrat nezavisle na sobe zkousel venku v prostoru a chytne se zpravidla do 2minut pokud stojim na miste a nehybu se. Pri pohybu se cas hodne prodluzuje (klidne i 10-15minut)


Ale to je přece naprosto normální - když navigace vyhledává GPS signál a fixuje pozici a Ty se zároveň pohybuješ, tak tím výrazně navigaci ztěžuješ fixaci polohy, protože Tvoje pozice se mění. Jednou se mi třeba stalo, že jsem za jízdy zapnul navigaci (myslím že to byl nějaký TOMTOM, ale to je teď jedno) a ujel jsem 80km a navigace za celých 80km jízdy nebyla schopna najít signál. Potom jsem auto zastavil a navigace během chviličky zafixovala pozici a začala navigovat.

Doporučuji k přečtení dokument, který je v příloze této zprávy.

Podmínky ovlivňující příjem signálu GPS.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Další

Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků