Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navon N480 nerprijemnosti s GPS modulem

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

Re: Navon N480 nerprijemnosti s GPS modulem

Příspěvekod Xarx v 02 zář 2010 08:46

co se týče příslušenství, tak nevím co přesně máš na mysli, ale pokud si někdo chce připevnit navigaci na palubní desku, tak stačí koupit si za pár desetikorun adhezivní podložku "PLATE"

Mám Peugeot 308, a tam s navigací dodaný držák použít nelze - buď mám navigaci moc daleko, anebo je sice blízko, ale je natočená na spolujezdce. Musel jsem si koupit "husí krk" a upravit ho tak, aby šel spojit s originálním nástavcem. Jelikož do jiných než těch úplně univerzálních držáků navigaci připojit nelze, např. protože má jinak velkou kouli než Garmin nebo RAM, a taky ji má opačně.

jakékoliv rady, postupy a úpravy najdeš například v tomto diskuzním fóru

Však jsem to psal :-)

žádná mapa (od žádného výrobce) není, nebyla a nikdy nebude dokonalá.

Jasně, ale nepředpokládal jsem, že se problém projeví hned při první cestě a hned vedle mého domu. A to bydlím v Praze.

Nic zásadního proti Navonu nemám, ale protože je to moje první navigace, měl jsem trochu větší očekávání. Když si člověk prokliká všechny nabídky, tak se jedná - při srovnání s programy na PC - o dost triviální software (samozřejmě obsahuje i složitější moduly jako např. 3D grafiku nebo routování trasy). A tak by neměl být problém jej vyladit téměř k "dokonalosti".
Xarx
 
Příspěvky: 38
Registrován: 31 srp 2010 11:07

Re: Navon N480 nerprijemnosti s GPS modulem

Příspěvekod addam v 02 zář 2010 09:23

- držáky typu husí krk se v posledních letech již moc nepoužívají, protože jsou náchylnější na přenos vibrací a právě proto když má někdo daleko čelní sklo, tak si většinou přikupuje PLATE, což je levné a jednoduché řešení. Samozřejmě existují také mnohá sofistikovanější řešení - např. na www.hama.cz se dá koupit mnoho různých držáků pro různé GPS navigace a pro různé typy a modely automobilů...

- problémy s mapami se většinou projeví právě v těch místech a na těch trasách, které člověk zná. Protože tam kde to znám, budu vždy chytřejší než jakákoliv navigace ;-) Jenomže navigaci ocením tam kde to neznám. Pamatuji jak jsem kdysi řešil "obrovský skandál" když si jeden zákazník koupil navigaci TOMTOM a druhý den přišel na prodejnu a chtěl vrátit peníze a strašně se rozčiloval, jak je možné že on a jeho otec a otec jeho otce, odjakživa jezdili ze statku na náves po cestě XYZ a ta hloupá navigace ho nutí jet jinudy :D

Jindy se mi zase naopak stalo to, že jiný zákazník po zakoupení nějaké navigace přišel úplně nadšený tím, jak skvěle a precizně ho navigace úžasně provedla do cíle přes město ABC (které neznal) a strašně básnil o tom jak jsou GPS navigace úžasné a jak je šťastný že si ji koupil. A já jsem jenom tiše zadržoval smích, protože zrovna to město ABC velmi dobře znám a vím, že ho navigace vedla naprosto špatně a zbytečně a složitě, protože to město ABC šlo mnohem rychleji a jednodušeji obkroužit po obchvatu, což navigace neudělala :D
Ale on to tam neznal, takže byl spokojen ;-)

Slovy klasika - "i cesta může být cíl"
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Navon N480 nerprijemnosti s GPS modulem

Příspěvekod Xarx v 02 zář 2010 15:29

držáky typu husí krk se v posledních letech již moc nepoužívají

To jsme si nerozuměli, já mám plate, a na něm husí krk. Mohl jsem sice použít i kratší držák a připevnit plate blíž, ale rozhodně nefungoval ten originální. Husí krk jsem použil hlavně proto, aby si navigaci mohl příp. přitáhnout i spolujezdec, ale protože se jedná o mou první navigaci, tak se možná ukáže, že je to nepraktické řešení. Uvidíme...
Navigace je na ideálním místě - stačí pohnout očima, vůbec nezasahuje do výhledu, nezakrývá žádný displej, dosáhnu na ni rukou bez předklánění... Malinko se sice houpe, ale nijak zásadně, nevadí to.

EDIT: Po absolvování dovolené mohu konstatovat, že se mi tohle řešení osvědčilo, fungovalo to přesně tak, jak jsem plánoval.
Bohužel jsem ale rovněž zjistil, že mít stojánek na navigaci trvale připevněný v autě je drahý komfort, protože hned druhý (!) den po návratu z dovolené se mi někdo pokusil auto vykrást. Evidentně hledal, zda jsem v kastlíku nenechal i navigaci. Nic nenašel, ale způsobil mi škodu za několik tisíc.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Xarx
 
Příspěvky: 38
Registrován: 31 srp 2010 11:07

Re: Navon N480 nerprijemnosti s GPS modulem

Příspěvekod pernik v 30 črc 2012 10:08

zdravim,

po dvoch rokoch pouzivania musim skonstatovat, ze okrem horsieho displeja na svetle a citliveho zapinacieho (vypinacieho) tlacitka je navigacia spolahliva a funguje este stale

uz vydali ten opraveny firmware pre n480, v ktorom sa tlacitko musi dlhsie podrzat, aby navigaciu vyplo ?

dakujem
pernik
pernik
 
Příspěvky: 4
Registrován: 16 srp 2010 08:30

Předchozí

Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků