Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

video a NAVON 560 ?

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

video a NAVON 560 ?

Příspěvekod navigf v 24 čer 2010 14:50

Zdravim, chystam se k nakupu na chci nekoho pozadat zda mi rekne jak moc dobre chodi prehravac videa na NAVONu 560 pripadne na jinem.
Jede na tom v pohode film s beznou velikosti (800MB) a take s "lepsi bit-rate" (1400MB) nebo se to musi upravit? Zvuk je v pohode?
Diky.
navigf
 
Příspěvky: 3
Registrován: 24 čer 2010 12:46

Re: video a NAVON 560 ?

Příspěvekod addam v 24 čer 2010 16:12

Já osobně jsem si filmy pro většinu navigací samozřejmě konvertoval, protože je nesmyslné (podle mého názoru) aby jeden film zabíral na kartě zbytečných 800MB a aby byl zbytečně v rozlišení a bitrate, které je určeno pro PC (což většina navigací nemusí stíhat).

Co se týče konverze filmů, tak existuje obrovské množství různých konverzních programů. Když jsem se v minulosti zabýval konvertováním filmů pro navigaci NAVON N560, tak jsem používal program „FormatFactory“, který najdeš zde:
Kód: Vybrat vše
http://www.pcfreetime.com

Pokud se dobře pamatuji, tak jsem tenkrát používal při konverzi následující parametry:
kódování zvuku: AAC
samplovací frekvence: 44100 HZ
bitrate zvuku: 128 KB/s
bitrate videa: 512 KB/s
FPS: 18 img/s
rozlišení: 480x272pix
kódování: MPEG4/DivX (*.MP4)

Ale ideální bude, když si sám vyzkoušíš parametry, které Ti budou vyhovovat – nejlépe na nějakém filmu, kde je rychlý pohyb obrazu, výbuchy, apod.
Já jsem výše uvedené parametry používal pro seriál „Dr. House“, kde není příliš mnoho rychlých pohybů, takže mi tyto parametry vyhovovaly. Nemohu však zaručit, že ve filmech s rychlými scénami, při tomto nastavení nedojde k zaškubávání, nebo obrazovým chybám…
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička


Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků