Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

znovunainstalování software iGO8

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

znovunainstalování software iGO8

Příspěvekod cherry4996 v 28 kvě 2010 20:09

Dobrý den, stala se mi taková nehoda, smazala sem celou pamětovou kartu, na které bylo nainstalováno těch 44 map. Ikonka navigace nejde vůbec spustit. Vše ostatní v nabídce jde. Nemohl by ste mi poradit lze to znovu doinstalovat a poradit kde a jak to najít? Moc děkuji, navigace je značky NAVON N470
cherry4996
 
Příspěvky: 1
Registrován: 28 kvě 2010 20:03

Re: znovunainstalování software iGO8

Příspěvekod Ivo K v 28 kvě 2010 22:25

No, jestli jsi smazal i licenční soubor, který je jedinečný jen pro tvoji kartu a nemáš zálohu, tak to ti nikdo nepomůže, bohužel. Ten soubor má každý jiný a s tvojí kartou nebude fungovat.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: znovunainstalování software iGO8

Příspěvekod mikels v 28 kvě 2010 22:38

Jen malinkatý detail iGO se neinstaluje co se týče PNA. Instaluje se do zařízení typu PDA ;)
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
mikels
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 457
Registrován: 24 lis 2008 22:45
Bydliště: Hradec Králové

Re: znovunainstalování software iGO8

Příspěvekod tomasii v 28 kvě 2010 23:04

@ cherry4996: Pokud jsi jen soubory smazala a nic na kartu nepsala, tak bych zkusil ještě nějaký program na obnovu smazaných souborů (Slunečnice, Stahuj), např. Recover Files 2.1 je to freeware, ale i další... ;)
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: znovunainstalování software iGO8

Příspěvekod Herr Niemand v 29 čer 2010 17:26

Zdravím všechny odborníky.
Mám stejný problém s N470. Dal jsem jej kolegovi s vidinou aktualizovaných map, ale ten mi tam nahrál místo toho SmartMaps a poté, co jsem s tím nesouhlasil prostě to co bylo na kartě smazal. Podařilo se mi nějakým způsobem data obnovit a jak jsem se dočetl, tak důležitá je licence. Pokud je to soubor ve složce Licence (souborIBO2008.lic), tak je to doufám v pohodě. Bohužel teď nevím, jaké soubory a složky jsou třeba pro řádný chod programu (vzhledem k tomu, žej sem obnovil i SmartMaps).
Může mi někdo poslat prosím adresářovou strukturu? Stáhl jsem si nějakou verzi IGO8 pro N470 (iGO8_8.3.2.99352), ale vzhledem k tomu, že nevím, jak má vypadat obraz SD karty, tak ani nevím, kam bych co měl nakopírovat. Děkuji.
Herr Niemand
 
Příspěvky: 2
Registrován: 29 čer 2010 16:14

Re: znovunainstalování software iGO8

Příspěvekod addam v 29 čer 2010 18:41

Odpověď pro všechny, kteří mají legální navigační program iGO8/iGO PRIMO/iGO AMIGO (například v navigacích NAVON).

Nejdříve si neodpustím rýpnutí a připomenu, že vždy po zakoupení jakéhokoliv software (včetně software třeba v navigaci) je nutné si udělat kompletní zálohu - právě pro případ že si následně uživatel data vymaže, poškodí, apod. Na tuto skutečnost upozorňuji už několik let a například ke každé navigaci NAVON (zakoupené u nás) osobně vkládám průvodní dopis, kde (nejen) na toto upozorňuji. Mimo jiné v tom průvodním dopisu také píšu, že v žádném případě nedoporučuji instalovat program SMARTMAPS na originální paměťovou kartu, na které je program iGO.

No a teď k řešení - posledních cca 8 let se snažím si vytvářet archiv dat - tzn. obsahu - většiny značek a typů navigací, které mi procházejí rukama. Dělám to právě proto, že mi každý týden volají a píší desítky lidí, kteří si smazali, nebo poškodili a data a samozřejmě si neudělali zálohu. Výrobci většiny značek navigací, jsou v této situaci naprosto nekompromisní - tzn. vymazali jste si data a nemáte zálohu, no tak si kupte nový software a nové mapy. Za chyby se platí.

Odpověď pro uživatele Herr Niemand - Co se týče originální SD karty z navigace NAVON, tak všechna data jsou nahraditelná - tzn. mám je ve svém archivu.
Ale jediný soubor, který je nenahraditelný, je právě licenční soubor (xxx.lic), který je ve složce LICENSE. Tento licenční soubor je vázaný na unikátní ID číslo paměťové karty (případně přístroje, dle modelu). Pokud sis tedy smazal data, tak se pokus obnovit alespoň ten licenční soubor a pokud jej obnovíš, tak mi zavolej. Nadiktuješ mi jeho název a já najdu v archivu potřebný obsah (program, mapy, atd.) a uploadnu Ti to na RapiddShare (nebo na jiné úložiště) ze kterého si to stáhneš, nakopíruješ na originální kartu a doplníš svůj obnovený licenční soubor. Tím bude problém vyřešený...

Co se týče obnovy smazaných dat, tak jen připomínám, že čím více budeš s kartou manipulovat (mazat, kopírovat, apod.), tak tím více snížíš pravděpodobnost úspěšné obnovy. Bylo by tedy dobré, kdyby tu obnovu dělal člověk, který ví co dělá...
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: znovunainstalování software iGO8

Příspěvekod Herr Niemand v 11 črc 2010 10:56

Tak to jsou dobré zprávy... licenční soubor mám. Tak trošku s daty pracuji, takže to takový problém nebyl ;o)
Nicméně, jak jsem psal, tak jsem obnovil vše (asi :o) a proto jsem prosil o pomoc.
Tentokrát, po opravě určitě zálohuji celou kartu :oops: . Bohužel jsem se v tomto odvětví nikterak nepohyboval,
takže jsem netušil, že SmartMaps dělá takové problémy...
Mohu tedy poprosit o upload archívu na RapidShare??? Děkuji předem.
- NavOn PNA EEU_R2@0912 (TANNG, POI, DEM, 3D, PSL).lic -
Herr Niemand
 
Příspěvky: 2
Registrován: 29 čer 2010 16:14

Re: znovunainstalování software iGO8

Příspěvekod marek25 v 22 čer 2012 20:19

Zdravim.Ja ma podbny problem.Potreboval som SD kartu tak som zmazal subory z nej .Ale pre d tym som cez citacku kariet skopiroval subory do PC , po opatovnom nahravani na kartu ich windows 7 oznacoval ako ze sa nedaju citat z disku )HDD) mal som tabulky stale pri suboroch ze kopirovat ako znova, vynechat a zrust daval som znovu.PO spusteni navihacie a spusteni IGO8 pri nacitavani jazyka Lang vypisalo chybu ze nevie citat jazyk polsky .Po vioac pokusoch nahravania .Som sa rozhodol ze to budem nahadzovat cez win XP cez NTB cez program activesynch .na zaciatku pisalo ze ci ma kopirovat na kartu ako svoj formatovaci system ci ako tak dal som ano, tak ich vlastne konvertuje .Usb kabel je priamo pripojeny do navigacie , licencny kluc je priamo v navigacii .Na karte nebol .Neviem ako to nahravate vy ,ale ked toto uz nepojde neviem,Je to stara navigacia znacky myguide 4200 a je tam system+ navon ci ako sa to vola a potom igo8,Som zaciatocnik tak sa v tom nevyznam.Chcel som tam dat nejake programy co som cital na video player ,lebo tam take nic nieje a format berie .Dakujem
marek25
 
Příspěvky: 7
Registrován: 22 čer 2012 19:20


Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron