Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navon N470 hledá ulice v menších městech divně

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

Navon N470 hledá ulice v menších městech divně

Příspěvekod prateta v 15 kvě 2010 18:54

Koupila jsem nedávno svému synovi Navon N470 s iGO 8 a už jsem tady psala, že zrovna kolem našeho bydliště ukazuje mapa chyb jak máku. Už jsme našli další, ty první jsem opravila přes internet, tak jsem zvědavá, kdy se to v čem projeví. Jsou tam nesmysly tak viditelné, že stačí chvíli na mapu koukat a je to jasné i tomu, kdo to místo nezná. V Praze-Modřanech existuje malá ulička a ta se jmenuje Mazancova. Nedaleko existuje (o kus dál a jiným směrem) hlavní ulice Lhotecká. No a když po té Lhotecké pojedete "prstem po mapě" od východu na západ, tak vám to zničehonic ukáže, že kousek té Lhotecké se najednou začne jmenovat Mazancova a asi tak po dvaceti metrech zase přestane a je to dál Lhotecká. Chudák Mazanec, nevím sice, kdo to byl, ale asi se obrací v hrobě. Zkusila jsem to opravit přes internet, no nějak tomu nevěřím, že by se s tím opravdu někdo zabýval ...

Co je mi ale divné - když si chci zadat, aby navigoval do ulice zvané Průběžná v Jesenici u Prahy, žádnou takovou nezná, tj. nenabídne písmenka, aby se to dalo napsat. Jen nabídne možnost zadat blízkou křižovatku uliček (srandovní je, že ty uličky jsou daleko menší než Průběžná). Nicméně, když si v tomtéž Navonu N470 otevřete mapu Jesenice u Prahy, ulici Průběžnou tam najdete. A když si v ní zvolíte nějaký bod a zadáte navigovat, tak vás tam dovede. Není v tom posledním programu iGO něco špatně? Nebo to chybí v nějaké databázi ulic? No ale když už jsem našla tolik chyb jenom v místech, která znám, kolik chyb asi musí být v celém programu/databázi? iGO se vytahuje, že už ukazuje snad 90 % čísel domů v ulicích v kdekteré vesnici, TeleAtlas se tím taky chlubí - tak zrovna v té Jesenici taky ne, a přitom už se chystá stát se městem, není to žádná vesnička. Navíc tam například bydlí naši příbuzní v bytovém domě, kterých tam byla postavena řada před třemi lety, a ty baráky tam doteď nejsou vidět. (Ostatně, nejsou ani na mapy.cz a dokonce ani na maps.google.cz, který jsem nejslepší ze všech.) Obávám se, že až s touhle navigací syn vyrazí do míst, kde to nezná, praští s přístrojem o zem a z kufru vyhrabe starý papírový atlas, který nezná leda tak nové dálnice, ale těch zas není tak moc a jsou vidět.

Máte s N470 také problémy okolo svého bydliště?
prateta
 
Příspěvky: 23
Registrován: 02 srp 2008 15:14
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: Navon N470 hledá ulice v menších městech divně

Příspěvekod hladik2 v 15 kvě 2010 19:10

Těžko to bude Navonem jako přístrojem,ale mapou.Přístroj zcela určitě nemá vliv na obsah mapy,pokud mapa ulici nezná,nenabídne ji vybrat.Zkus mapu od Navteq,nebo Ceda
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Navon N470 hledá ulice v menších městech divně

Příspěvekod tomasii v 15 kvě 2010 19:12

To, že navigace některou ulici nenajde, není věcí navigace, ale map. Když třeba hledáš v Jesenici (Praha-západ) ulici Průběžná, zadáš p, pak r, ale u ti to už nenabídne. Tak po pr dáš hotovo, navigace nabídne výběr a v něm Průběžnou najdeš.
Proč to tak je nevím, ale takhle se dobereš cíle. ;)
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Navon N470 hledá ulice v menších městech divně

Příspěvekod amatér v 15 kvě 2010 20:23

Navon ty ulice opravdu nehledá divně. Vše je v mapách
Tady je porovnání
mapa vlevo je NAVTEQ, vpravo je TeleAtlas
Snap_2010.05.15 21.12.41_001.png

Je zřejmé, že u TeleAtlas jim to trochu ujelo, ta Mazancova se jim do té Lhotecké vklínila.

V Jesenici však ulici Průběžnou obsahují jak mapy NAVTEQ, tak TeleAtlas
Snap_2010.05.15 21.17.56_002.png


Edit: A také jde o to, zda nás milá prateto netaháš za vousy. Já si do teď také myslel jaký jsem jinoch, a po návštěvě očního odd. je ze mne čerstvý brejlovec :lol: .
Jesenice u Prahy ulice Průběžná s mapou TA
Snap_2010.05.15 21.32.19_003.png

Jesenice u Prahy ulice Průběžná s mapou NQ
Snap_2010.05.15 21.35.21_004.png

Jediný rozdíl, který tam je, je formát PSČ u TA xxxxx, u NQ xxx xx

Edit2: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A tahjle hláška mě dostala nejvíc a dokonce ani na maps.google.cz, který jsem nejslepší ze všech., pokud to bylo myšleno tak, jak si to vykládám já je nejlepší ze všech pak používej mapy od TelaAtlas :D , on totiž Google využívá právě mapy TeleAtlas :D

Edit3: Když už jsem se do toho pustil, dám ti jednu radu ohledně čísel popisných používej .poi od CEDA
Snap_2010.05.15 21.56.35_005.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Navon N470 hledá ulice v menších městech divně

Příspěvekod tomasii v 16 kvě 2010 12:52

Je to tak, jak jsem napsal. Ulice jsou v mapách, akorát navigace nenabídne jejich plné jméno (není je možné zadat písmeno po písmenu názvu ulice), ale lze je následně vybrat v tabulkách názvů - viz předchozí příspěvky.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Navon N470 hledá ulice v menších městech divně

Příspěvekod Geraltek v 18 kvě 2010 08:54

amatér píše: Když už jsem se do toho pustil, dám ti jednu radu ohledně čísel popisných používej .poi od CEDA


Mám dotaz k POI od Ceda - Je potřeba mít na POI - adress point od Ceda nějakou licenci, nebo to jede jen po nahrání do přístroje? Mám Navon N470 a zatím jsem v něm POI od Ceda - adress point nenašel. Díky za odpověď.
Geraltek
 
Příspěvky: 7
Registrován: 04 kvě 2010 19:38

Re: Navon N470 hledá ulice v menších městech divně

Příspěvekod szur v 18 kvě 2010 09:57

"amatér píše: Když už jsem se do toho pustil, dám ti jednu radu ohledně čísel popisných používej .poi od CEDA ".Ale ktery 36MB---40MB---nebo 57MB
Navon 560--Primo 216 230 _fmilan_amater
Honor 9_Nextegen_Skin_Pongo
Uživatelský avatar
szur
 
Příspěvky: 352
Registrován: 21 led 2010 20:33
Bydliště: Čes-slov-pol. pomezi

Re: Navon N470 hledá ulice v menších městech divně

Příspěvekod Geraltek v 18 kvě 2010 10:19

To by mě taky zajímalo. Zkusil jsem do GPS nahrát ten 58Mb, tuším že to byl 2009.09, ale žádné adress POI se mi v GPS neobjevily.
Geraltek
 
Příspěvky: 7
Registrován: 04 kvě 2010 19:38

Re: Navon N470 hledá ulice v menších městech divně

Příspěvekod addam v 18 kvě 2010 11:22

Pokud nemáš patřičnou licenci, tak Ti ta adresní databáze POI s čísly popisnými samozřejmě fungovat nebude.
Tato databáze je legálně obsažena z výroby u těch značek a typů navigačních přístrojů s iGO, které mají mapu ČR od CEDA (TOPMAP).
V případě značky NAVON se to tedy týká modelů N260 REGIONAL a N470 REGIONAL (slovo REGIONAL je v tomto případě velmi důležité).

Dále se to samozřejmě týká také jakékoliv jiné značky a typu navigace, do které si její majitel legálně zakoupil na http://www.naviextras.com novou mapu ČR od CEDA (TOPMAP).

Standardně bych řekl, že ten kdo chce mít v legálním programu iGO8 legální adresní databázi čísel popisných, tak si může na http://www.naviextras.com legálně zakoupit mapu ČR CEDA (TOPMAP) za 19,95Euro (cca 500 Kč) a tím tu databázi získá (včetně aktualizací nejnovějších map ČR po dobu 1 roku). Takto to ještě donedávna bez problému fungovalo.
Například já jsem to na jedné ze svých soukromých navigací udělal tak, že z výroby jsem měl v navigaci všechny mapy TeleAtlas a pak jsem si legálně zakoupil mapu ČR CEDA včetně databáze čp. a z tohoto zakoupeného balíčku jsem použil pouze tu databázi čp a používám ji v kombinaci se stávající mapou ČR od TeleAtlasu.

Ovšem v tuhle chvíli mají na http://www.naviextras.com asi nějakou chybu na serveru, protože když jsem naposledy minulý týden jednomu zákazníkovi kupoval novou mapu ČR (do navigace EVOLVE, ale to není důležité), tak se mi ta adresní databáze čísel popisných nestáhla... Takže musíme doufat, že firma NAVnGO (výrobce programu iGO) to brzy napraví :roll:

Dalším řešením je použití nelegálně stažené adresní databáze čísel popisných (včetně cracknutých licencí a programu iGO) někde z internetu, ale takovými postupy se na zdejším diskuzním fóru nezabýváme...
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Navon N470 hledá ulice v menších městech divně

Příspěvekod Geraltek v 19 kvě 2010 07:50

Fajn, takže já mám Navon N470 REGIONAL s legální mapou CEDA pro ČR a stejně se mi žádne adress point v POI nezobrazí. Mám v navigaci teď nahrány POI CzechRep.poi o velikosti cca 2Mb, zkoušel jsem ho přehrát tím 58Mb a nic, tak jsem tam vrátil zpět ten 2Mb.
Geraltek
 
Příspěvky: 7
Registrován: 04 kvě 2010 19:38

Další

Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron