Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navon N470 hledá ulice v menších městech divně

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

Re: Navon N470 hledá ulice v menších městech divně

Příspěvekod addam v 19 kvě 2010 08:13

V tom případě jsi udělal aktualizaci pomocí ToolBoxu na nejnovější mapu ČR verze 2009.12 a stalo se Ti to stejné co jsem popisoval že se mi stalo u navigace EVOLVE - tzn. součástí této provedené aktualizace nebyl ten databázový soubor POi s čísly popisnými. NAVnGO má pravděpodobně nějakou chybu na serveru a nejspíš ten soubor zapomněli připojit k té nejnovější mapě.

Řešení je jednoduché - do složky POI nakopíruj soubor CzechRep.poi (35MB), který byl na SD kartě původně z výroby.
Pokud jej nemáš, tak mi napiš SZ a já Ti jej pošlu ;-)

Děj vědět jak to dopadlo...
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Navon N470 hledá ulice v menších městech divně

Příspěvekod Geraltek v 19 kvě 2010 11:39

Tak jsi měl naprostou pravdu. :o Nahrál jsem tam ten zálohovaný soubor POI a už tam adresní body mám. Opravdu jsem provedl aktualizaci mapy na nejnovější a nějak se ten soubor přehrál. Mě prostě nenapadlo porovnat ty soubory a vůbec mě nenapadlo, že se mi to jaksi mohlo při aktualizaci mapy přepsat. Díky za radu! :D
Geraltek
 
Příspěvky: 7
Registrován: 04 kvě 2010 19:38

Re: Navon N470 hledá ulice v menších městech divně

Příspěvekod husar1966 v 15 srp 2010 21:08

jestli se můžu přidat mám aktualizaci map 2010/3 ale čísla popisná to najde jen ve velkých městech přitom se píše o 99 procentech pokrytí ,mám navon 470 region zakoupený v dubnu 2010, jestli můžete někdo poradit jak popisná čísla tam dostat dík husar
husar1966
 
Příspěvky: 2
Registrován: 01 dub 2010 20:44

Re: Navon N470 hledá ulice v menších městech divně

Příspěvekod hladik2 v 15 srp 2010 21:18

Jestli máš mapy od TA,budeš potřebovat soubor s poi od CEDA.Tam jsou čp obsažena
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Navon N470 hledá ulice v menších městech divně

Příspěvekod husar1966 v 16 říj 2010 21:18

jo mám ceda a stejné to ukazujre č.p. jen ve velkých městech,jestli se poi tedy nemusí přikoupit mimo k n 470 regional
husar1966
 
Příspěvky: 2
Registrován: 01 dub 2010 20:44

Re: Navon N470 hledá ulice v menších městech divně

Příspěvekod szur v 17 říj 2010 13:44

To musiš mit poi CEDA 2009.09 asi 57000kb
Navon 560--Primo 216 230 _fmilan_amater
Honor 9_Nextegen_Skin_Pongo
Uživatelský avatar
szur
 
Příspěvky: 352
Registrován: 21 led 2010 20:33
Bydliště: Čes-slov-pol. pomezi

N470 - igo PRIMO a problém s ORIGOŠ SD kartou 2GB

Příspěvekod antitrust v 08 pro 2010 15:57

Známej mě poprosil,zda bych mu nerozchodil N470,kterou si svými experimenty znefunčknil.Zařízení používá s orig. kartou Nav´N GO 2GB (fat32).
Na kartě mu zůstalo nejspíše vše jak mělo a asi akorát nakopíroval nové mapy a snad i nějaké igo 8.x
Kartu jsem zazálohoval,vzal svou 8GB SDHC patriot,nahrál na ní igo Primo,vložil do PNA a po kliknutí na "navigation" igo Primo naběhne a navigačka funguje.
Už jsem myslel,že to mám z krku - vše z 8GB karty jsem nahrál na tu 2GB ORIGOŠ,ale když ji vložím do PNA,opět ten samý problém - chci spustit PRIMO,
ale nic se neděje.Určitě bude problém v nějaké licenci nebo HW vazbě originál Nav´N GO karty s PNA přístrojem.
Zkoušel jsem smazat soubor device.nng v rootu karty a v podadresáři MobileNavigator,ale ani tak to nechodí.
Je nějaká možnost jak toto vyřešit,aniž bych musel koupit novou kartu a na tu jen vše překopčit?
Díky za SZ nebo odkaz na vlákno,kde se toto řeší - zkoušel jsem searchovat,ale zatím jsem se této informace nedopídil.
antitrust
 
Příspěvky: 1
Registrován: 08 pro 2010 15:35

Re: N470 - igo PRIMO a problém s ORIGOŠ SD kartou 2GB

Příspěvekod SvoDa v 08 pro 2010 17:32

antitrust píše:Známej .... používá s orig. kartou Nav´N GO 2GB (fat32).
Na kartě .. asi akorát nakopíroval nové mapy a snad i nějaké igo 8.x

Jiné mapy mu licence igo8 na originální kartě nemohla brát :!:

Obecně platí, že na originální kartě je licenční číslo vázáno na licenci navigačního SW a verze map Platí i to, že ta origo karta bude fungovat i v jiném zařízení, není-li licence krom karty vázána i na konkrétní přístroj, ale kopie origo karty nebude fungovat nikde z důvodu již zmiňované vazby obsahu karty na ID karty.
Zkoušel jsi tedy tu origo kartu spustit v jiném přístroji ?
Jak je vidět, tak karta je vidět v PC, když jsi na ni nahrával.
V daném případě bude asi poškozená ta origo 2GB karta, když jinou kartu ten přístroj bere a tu origo kartu nebere ani jiný přístroj.

Zkus provést scandisk té origo karty s automatickou opravou (zálohu snad pořád máš) a když ani to nepomůže, tak kartu poctivě zformátuj (nejlépe prográmkem SD Formatter Panasonic ) a pak tam vrať to, co funguje.

P.S. Formátem karty, jak někteří zjistili viewtopic.php?p=34328#p34328 , licenční číslo karty zůstane zachováno, až se tam bude (případně) vracet původní origo obsah
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Předchozí

Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků