Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

NAVON s iGO PRIMO - první informace o nových modelech

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

Re: NAVON s iGO PRIMO - první informace o nových modelech

Příspěvekod nejten v 23 črc 2010 10:18

to addam
Dobrý den, chtěl bych se zeptat,když objednám N-750,jestli je možné jej dostat do 7.8.2010. V tento den odjíždím na dovolenou a zásilku bych si později nemohl vyzvednout. Dále mě zajímá jestli je možné navigaci připevnit pomocí samolepícího disku na palubní desku.(je-li sestava dostatečně stabilní) Poslední dotaz, jestli je možné samolep.disk objednat přes entershop. Děkuji
nejten
 
Příspěvky: 2
Registrován: 28 dub 2010 18:34

Re: NAVON s iGO PRIMO - první informace o nových modelech

Příspěvekod sirius1983 v 23 črc 2010 10:53

addam: dokážeš srovnat ten nový displej N750 s tím v N660/480. Jak velký je tam rozdíl?

A k těm číslům popisným, v N660 se podle toho, co jsem zkoušel, dají zadávat jen čísla orientační a nikoliv popisná. V N750 je možné zadávat i čísla popisná?

Díky za odpovědi.
sirius1983
 
Příspěvky: 44
Registrován: 25 dub 2010 08:25

Re: NAVON s iGO PRIMO - první informace o nových modelech

Příspěvekod vovi v 23 črc 2010 10:59

Ono to vyhledávání funguje v obojích číslech - zkus si třeba zadat pražskou ulici "Nad Paťankou" a v ní číslo 18 ... vypadne několik výsledků hledání, protože v té ulici je kromě orientačního čísla 18 ještě spousta čísel popisných 18xx ... Jsou tam prostě kompletní adresy a hledání funguje fultextově.

Popisuji chování map Navteq 2009/Q4.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: NAVON s iGO PRIMO - první informace o nových modelech

Příspěvekod addam v 23 črc 2010 11:49

nejten píše:to addam
Dobrý den, chtěl bych se zeptat,když objednám N-750,jestli je možné jej dostat do 7.8.2010. V tento den odjíždím na dovolenou a zásilku bych si později nemohl vyzvednout. Dále mě zajímá jestli je možné navigaci připevnit pomocí samolepícího disku na palubní desku.(je-li sestava dostatečně stabilní) Poslední dotaz, jestli je možné samolep.disk objednat přes entershop. Děkuji

Co se týče dostupnosti, tak už jsem zde psal, jaká je poslední informace o dodávky těchto modelů do ČR - takže ještě jednou zopakuji:
Původně to mělo do ČR dorazit včera a včera mi bylo řečeno, že opět došlo ke zdržení a že to z Maďarska do ČR bude odesláno v pondělí. Nic víc k tomu nemůžu dodat - toto jsou nejčerstvější informace které mám a bylo mi to řečeno včera přímo ředitelem firmy NAVON. Ale jak všichni víme - termín už byl výrobcem stanoven a následně odložen několikrát :roll:
Takže osobně si myslím (a doufám), že do 7.8.2010 by navigace měla být dávno u Tebe, ale slíbit Ti to nedokážu, protože neslibuji to, co nedokáži ovlivnit.

Co se týče přisátí přísavky do samolepicího disku, tak v tom nevidím žádný problém u žádné navigace. Jde pouze o to, jestli je v Tvém autě na palubní desce rovný kousek místa, na který samolepicí disk (PLATE) přilepíš.

Samolepicí disk (PLATE) si u nás samozřejmě můžeš objednat - cena je cca 90 Kč a pokud jej budeš chtít, tak jen připiš do poznámky při objednávce toto: "Žádám o přidání samolepicí podložky (PLATE)"



sirius1983 píše:addam: dokážeš srovnat ten nový displej N750 s tím v N660/480. Jak velký je tam rozdíl?
A k těm číslům popisným, v N660 se podle toho, co jsem zkoušel, dají zadávat jen čísla orientační a nikoliv popisná. V N750 je možné zadávat i čísla popisná?
Díky za odpovědi.

Nevím přesně v jakém měřítku, poměru, nebo míře bych mohl objektivně porovnat rozdíly mezi displeji, takže pouze za sebe mohu říci, že čitelnost displeje u N750 mi subjektivně připadá lepší, než u ostatních navigací, které mají klasický bezokrajový displej (např. nové modely GOCLEVER, MIO, NAVON 480/660, apod.). Samozřejmě, že na přímém slunci neuvidíš na žádný displej, ale včera jsem cestoval se čtyřmi navigacemi na čelním skle a displej u N750 se mi zdál čitelný nejlépe. Toto ovšem ber pouze jako subjektivní pohled, protože každý z nás může vidět jinak a hlavně v každém autě může být jiná míra odlesků a jiných vlivů (např. já mám na sklech auta černé fólie). Jediný způsob, jak se dobrat toho, zda by Ti nějaký displej (u nějaké navigace) vyhovoval, je to že bys přijel k nám do Poličky (nebo k jakémukoliv jinému prodejci GPS navigací ve svém okolí) a já s Tebou rád půjdu ven (na slunce) s několika různými značkami a typy GPS navigací, případně si spolu uděláme zkušební jízdy a sám uvidíš, jak na to uvidíš ;-) Pokud bys takovéto testování a porovnávání chtěl provést u nás (v ENTER Polička), tak prosím nejdříve zavolej, abychom se domluvili na konkrétním termín Tvé návštěvy (abych zde byl a abych si na to vyhradil čas).

Co se týče čísel domů, tak si dovolím odcitovat část popisu produktu N750 z našeho eshopu:
Model NAVON N750 je nejvyšším modelem v nové modelové řadě navigací NAVON. Proto N750 jako první exkluzivně obsahuje kompletně zpracovaná čísla popisná v 99% České Republiky (plus samozřejmě také klasická čísla orientační). Pokud si nejste jistí v tom, jaký je rozdíl mezi čísly popisnými a čísly orientačními, tak klikněte na tento odkaz: http://kahi.cz/blog/cislo-popisne-orientacni-evidencni

Sám za sebe opět dodávám, že jsem zkoušel zadávat adresy asi čtyřiceti vyloženě maličkatých vesniček (včetně Poličky) a ani jednou se mi nestalo, že by číslo popisné nebylo nalezeno. Pokud chceš zjistit jestli nějaká konkrétní adresa je, nebo není s číslem popisným zpracována, tak mi libovolnou konkrétní adresu (nebo i více adres) napiš, já ji nechám vyhledat v navigaci N750 a napíšu Ti, jestli byla, nebo nebyla nalezena. Samozřejmě mohu také udělat fotografii mapy s nalezeným číslem popisným a tuto fotografii Ti poslat...
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON s iGO PRIMO - první informace o nových modelech

Příspěvekod sirius1983 v 23 črc 2010 12:59

vovi: zkoušel jsem tu ulici Nad Paťankou a do čísla orientačního jsem začal psát 18 a tím to také skončilo, protože nemůžu zadat číslo více než dvojciferné.

addam: no a dokáže to vyhledávat čísla orientační i v opravdových vesnicích, kde nejsou žádné ulice?
sirius1983
 
Příspěvky: 44
Registrován: 25 dub 2010 08:25

Re: NAVON s iGO PRIMO - první informace o nových modelech

Příspěvekod vovi v 23 črc 2010 13:12

Ono to opravdu vše záleží na verzi a výrobci mapy. Ale pokud mám informace o nových PNA, tak v nich jsou právě mapy NQ 2009 Q4, které skutečně umí vyhledávat oba druhy čísel.
A funguje to opravdu i minaturních vesnicích - jen zkrátka občas nějaké to číslo v mapě chybí a pak ho to pochopitejně nenajde. Já třeba zrovna nedávno hledal Chodouň č.p. 234 - tam to nabízí možný rozsah 1 - 236, všechna čísla mezi 230 a 236 to najde, jen to 234 tam chybí. Ale je to pořád lepší, než před půl rokem... ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: NAVON s iGO PRIMO - první informace o nových modelech

Příspěvekod addam v 23 črc 2010 14:31

sirius1983 píše:no a dokáže to vyhledávat čísla orientační i v opravdových vesnicích, kde nejsou žádné ulice?

Ano dokáže - ale přejděme od teorie k praxi - napiš mi nějaké libovolné konkrétní adresy - třeba ve městech, třeba na vesnici, třeba na samotě u lesa a já je zadám do modelu N750 a napíšu Ti, jestli byly nalezeny, případně Ti udělám fotografii nalezeného místa (na obrazovce navigace) a Ty sám řekneš, jestli to souhlasí, nebo nesouhlasí.

POZNÁMKA: Já negarantuji, že budou nalezena naprosto všechna čísla popisná a orientační, která v ČR existují. Koneckonců to nikdy nemůže garantovat nikdo na světě (ani výrobce mapových podkladů). Proto také výrobce uvádí, že se jedná o 99% čísel popisných v ČR :!:
Já pouze říkám, že zatím jsem ještě nenašel žádný případ, ve kterém by NAVON N750 nedokázal najít přesně cílové číslo popisné.


sirius1983 píše:zkoušel jsem tu ulici Nad Paťankou a do čísla orientačního jsem začal psát 18 a tím to také skončilo, protože nemůžu zadat číslo více než dvojciferné.

V případě ulice "Nad Paťankou" (v obci Praha) mi to nabízí zadat číslo domu v rozsahu 4 až 2541.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON s iGO PRIMO - první informace o nových modelech

Příspěvekod amatér v 23 črc 2010 14:56

Addame zkus prosím Pardubice Na Drážce 1551 a Na Drážce 43. Zda se v těch Pardubicích něco změnilo, nebo zda tam už konečně budou muset poslat někoho schopnějšího než toho joudu, co tam mapové podklady kontroluje dnes.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: NAVON s iGO PRIMO - první informace o nových modelech

Příspěvekod addam v 23 črc 2010 15:11

Mirku, ta adresa je mi nějaká povědomá :lol: :lol: :lol:
Ale Tvé přání je mi rozkazem:

Pardubice Na Drážce 1551
DSC00038.jpg

Pardubice Na Drážce 43
DSC00039.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON s iGO PRIMO - první informace o nových modelech

Příspěvekod sirius1983 v 23 črc 2010 16:19

addam: mě jde o to, že na N660 to při zadání vesnice bez ulic ani neumožní zadat číslo orientační. Tak schválně zkus jen moje bydliště - Albrechtičky 95
sirius1983
 
Příspěvky: 44
Registrován: 25 dub 2010 08:25

PředchozíDalší

Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků