Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

NAVON s iGO PRIMO - první informace o nových modelech

Zde řešíme všechny modely navigací NAVON - např. N250/N350/N450/N460/N470/N560/N650

Re: NAVON s iGO PRIMO - první informace o nových modelech

Příspěvekod Jasper v 14 črc 2010 10:49

No já si dovolím nesouhlasit. Doby kdy NT ve východní Evropě stál za ho... je dávno pryč. Jezdím na ně tak půl roku a zatím mě vodí vždy správně. ;) Navíc v současné podobě s těmi doplňkovými soubory jsou bez konkurence.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: NAVON s iGO PRIMO - první informace o nových modelech

Příspěvekod addam v 14 črc 2010 10:57

Danny_S píše:addam> Popisná nebo jen evideční? ;-)
... a to bude nějaká spešl mapa, že tam budou i popisná čísla nebo se to bude řešit nějakým extra souborem?

Oboje - tzn. čísla popisná a čísla orientační (tak jak napsal kolega Vovi)

Danny_S píše:Ted už jen, aby se objevil skladem a za kolik a už jsou nějaké fotky a přesnější specifikace?
Díky za info. :-)

Předběžná specifikace NAVON N750:

# Operační systém: Microsoft® Windows® CE Core 6.0
# Navigační software: iGO PRIMO s mapami celé Evropy (včetně 99% pokrytí čísel popisných v ČR)
# Procesor: SiRF Atlas IV, CPU 500MHz
# Vnitřní paměť: (pravděpodobně) 4GB (například pro uložení hudby, filmů, fotografií, apod.)
# Rozšiřující slot pro paměťové karty: microSD (SDHC)
# Displej: 5", dotyková, bezokrajová, rezistivní TFT obrazovka, 65 000 barev, 480x272 pix. (se speciální "anti-odleskovou" úpravou)
# Paměť RAM: 128 MB SD RAM
# Konektivita: USB konektor pro připojení k PC
# Zvuk: integrovaný reproduktor + stereo výstup na sluchátka 3.5mm Jack
# Rozměry a hmotnost: zatím neznám, ale předpokládám že to bude stejné jako u modelu N660 - tzn. 130 x 88 x 13 mm / 153g
# Baterie: dobíjecí Li-Ion baterie - kapacitu zatím neznám, ale předpokládám že to bude stejné jako u modelu N660 - tzn. 1600mAh
# Multimediální funkce: video přehrávač, hudební přehrávač, čtečka knížek, prohlížeč fotografií
+ navíc RDS-TMC pro příjem dopravního zpravodajství
+ navíc BlueTooth handsfree pro telefonování
+ navíc FM Transmitter - pro bezdrátový přenos audio signálu z navigace do autorádia


Fotky modelu N750 najdeš hned na první stránce tohoto vlákna - ty fotky tam jsou zveřejněné již cca 3 měsíce ;-)
Tady je další fotka:
Obrázek

Finální cenu mohu zveřejnit až poté, co zásilka fyzicky dorazí do ČR. Pouze naznačím, že podle toho co vím, by cena u nás měla být nižší, než za kolik to někteří prodejci nabízejí v zahraničí (nabízejí to již několik měsíců i když to fyzicky ještě ani nedorazilo do Evropy) :lol: :roll:
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON s iGO PRIMO - první informace o nových modelech

Příspěvekod addam v 14 črc 2010 11:10

Danny_S píše:vovi> Takže s mapami od CEDY 2010 mi to nepůjde?
Tak to je nemilé, protože NQ má snad horší algoritmus než CEDA. :-(


Každému opravdu může vyhovovat něco jiného, já jsem až do nedávna NAVTEQ neměl vůbec rád a preferoval jsem TeleAtlas. Ale jak už zmiňoval Jasper - současné (nové) mapy od NAVTEQu jsou velmi dobré a nemám s nimi problém.

Nicméně pokud chceš používat mapu ČR od CEDA, tak si ji přece můžeš kdykoliv zakoupit (do jakékoliv značky navigace s programem iGO8/AMIGO/PRIMO) na http://www.naviextras.com.
Stojí cca 500 Kč a v této doslova směšné ceně jsou zahrnuty všechny aktualizace (tzn. nové mapy) po dobu 1 roku. Nové mapy většinou vycházejí 4x do roka, takže když si to rozpočítáš, tak Tě jedna nejnovější mapa ČR vyjde na cca 125 Kč včetně DPH :!:
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON s iGO PRIMO - první informace o nových modelech

Příspěvekod Danny_S v 14 črc 2010 11:20

addam a jasper> No, já jsem v jednom foru četl, že NQ má výborné mapy pro Západ, ale že pro střední a východní EUropu se vyplatí spíše používat regionální mapy.
Zkoušel jsem jednou mapu od NQ - asi 2009.Q4 nebo Q3 - a ta byla fakt příšerná, takže jsem se vrátil k TA.
Danny_S
 
Příspěvky: 393
Registrován: 05 kvě 2009 08:26

Re: NAVON s iGO PRIMO - první informace o nových modelech

Příspěvekod Danny_S v 14 črc 2010 11:25

addam> Nevíš asi, jestli ta vytoužená 750 má už USB 2.0 nebo pořád jen 1.1 jako všechny předchozí modely?
Danny_S
 
Příspěvky: 393
Registrován: 05 kvě 2009 08:26

Re: NAVON s iGO PRIMO - první informace o nových modelech

Příspěvekod addam v 14 črc 2010 19:10

Danny_S píše:addam a jasper> No, já jsem v jednom foru četl, že NQ má výborné mapy pro Západ, ale že pro střední a východní EUropu se vyplatí spíše používat regionální mapy.
Zkoušel jsem jednou mapu od NQ - asi 2009.Q4 nebo Q3 - a ta byla fakt příšerná, takže jsem se vrátil k TA.

Problematika mapových podkladů různých verzí a od různých dodavatelů (TA, NQ, CEDA), včetně zkušeností, příkladů, apod. se řeší zde: viewforum.php?f=9
Jak jsem již psal - každému vyhovuje něco jiného, dokonalá mapa neexistuje a existovat nikdy nebude. Já sám za sebe říkám, že poslední verze map od NAVTEQ mi zkrátka vyhovují.
A za sebe jako za prodejce dodávám, že pokud Tobě vyhovuje mapa od CEDA, tak Ti nic nebrání v tom, aby sis ji koupil za pár korun na naviextras.
Obrovská výhoda navigačních programů iGO (iGO8/AMIGO/PRIMO) je v tom, že iGO dokáže pracovat se všemi třemi typy map - tzn. TeleAtlas, NAVTEQ i TOPMAP (CEDA). Pokud vím, tak v žádném jiném autonavigačním programu něco takového není možné, takže toho využij a používej mapy jaké chceš ;-)

Danny_S píše:addam> Nevíš asi, jestli ta vytoužená 750 má už USB 2.0 nebo pořád jen 1.1 jako všechny předchozí modely?

Soudě podle rychlosti komunikace (rychlosti zápisu a čtení), bych řekl že nové modely N480/N660 mají USB 2.0.
Takže bych vsadil pravou ruku na to, že to bude mít i model NAVON N750...
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: NAVON s iGO PRIMO - první informace o nových modelech

Příspěvekod Danny_S v 14 črc 2010 19:49

addam> To jsem rád, že už to má USB 2.0. :-)

Díky za info. :-)
Danny_S
 
Příspěvky: 393
Registrován: 05 kvě 2009 08:26

Re: NAVON s iGO PRIMO - první informace o nových modelech

Příspěvekod honzon v 14 črc 2010 21:34

Ahoj, mám zájem o NAVON N750, ale jelikož jej ještě nemáš v nabídce, tak se nedá objednat (předobjednat, zamluvit) . Nebo jsem něco přehlíd ? Bude v první várce dost kusů ?
honzon
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11 čer 2010 13:48

Re: NAVON s iGO PRIMO - první informace o nových modelech

Příspěvekod execzutor v 15 črc 2010 12:36

Možná takovej hloupej dotaz (chápu že dokud to nemáte v ruce není nic jistého):

Dočkáme se N750 do konce měsíce?
Nutně totiž budu 1.8. potřebovat navigaci (současná umřela),
tak nevím jestli teď objednat N660 nebo čekat N750 (pro těch pár červenejch "+" který stojí za to).

díky za jakoukoliv reakci.
execzutor
 
Příspěvky: 10
Registrován: 14 črc 2010 13:53

Re: NAVON s iGO PRIMO - první informace o nových modelech

Příspěvekod addam v 15 črc 2010 13:04

honzon píše:Ahoj, mám zájem o NAVON N750, ale jelikož jej ještě nemáš v nabídce, tak se nedá objednat (předobjednat, zamluvit) . Nebo jsem něco přehlíd ? Bude v první várce dost kusů ?

Mělo by jich dorazit dostatečné množství. Předobjednat se zatím nedají, protože nechci přijímat objednávky na "virtuální zboží" ;) Nicméně pokud chceš, tak mi můžeš poslat email na adresu dotazy@entershop.cz - do emailu napiš větu "chci být informován o naskladnění modelu N750" a jakmile zásilka fyzicky dorazí do ČR, tak Ti pošleme email s oznámením o naskladnění. Tímto způsobem u mám v seznamu "čekatelů" už několik stovek zákazníků, kteří na N750 čekají...

execzutor píše:Možná takovej hloupej dotaz (chápu že dokud to nemáte v ruce není nic jistého):
Dočkáme se N750 do konce měsíce? Nutně totiž budu 1.8. potřebovat navigaci (současná umřela), tak nevím jestli teď objednat N660 nebo čekat N750 (pro těch pár červenejch "+" který stojí za to). díky za jakoukoliv reakci.

Podle informací od výrobce, které jsem dostal v pondělí, by N750 měly do ČR dorazit příští týden. Ale to prosím neber z mé strany jako slib, protože nikdy neslibuji něco, co nedokážu ovlivnit. Už jsem to někde psal - vždycky když nějaký výrobce (čehokoliv) oznámí datum uvedení nových modelů na trh, tak ten datum oznámí jen proto, aby jej následně nedodržel a odložil. Navigace NAVON N750, měly být podle původního plánu v prodeji již od konce června :? Nicméně já osobně doufám, že teď už by to měla být opravdu otázka několika dnů....

Za posledních cca 13 let v oboru IT, jsem ještě nezažil, že by nějaký výrobce dodržel termín který slíbil :roll: A to se týká výrobců navigací, mobilních telefonů, fotoaparátů, výpočetní techniky, atd.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

PředchozíDalší

Zpět na NAVON - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků