Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

MIO přestalo komunikovat s PC, nenaběhne, POMOC

Zde řešíme všechny modely navigací MIO - např. C510/C710/C250/C320/C520/C720/MOOV...

MIO přestalo komunikovat s PC, nenaběhne, POMOC

Příspěvekod Fjody v 09 led 2010 11:50

Zdravím. Mám velký problém s mio c520. Po chybném nahrátí souboru "ppath.txt" který byl určen pro mio c720 a který jem omylem nahrál do mio c520 do složky PROGRM FILES se mi po restartu mio zablokovalo a to tím spůsobem, že již nekomunikuje přes usb vůbec s počítačem a mio zůstane na uvítací oranžové obrazovce MIO DIGI WALKER. Nejde s tím tudíš vůbec hnout, pc ho nedetekuje, takže již nemohu provést změny spět a i po opětovných restartech mio zůstává na úvodní opbrazovce. Prosím o vzácnou radu co se s tím dá dělat. Velice děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Fjody
 
Příspěvky: 7
Registrován: 09 led 2010 11:30

Re: MIO přestalo komunikovat s PC, nenaběhne, POMOC

Příspěvekod SvoDa v 09 led 2010 12:11

To už jsme řešili např. tady viewtopic.php?p=32696#p32696 a tady viewtopic.php?p=12535#p12535

nutno najít unlock (stáhnout je můžeš na stránkách v tom druhém odkazu), kterým se dostaneš zevnitř, tzn. bez možnisti přopojení k PC, jelikož to nejde, přes total commander jež unlock obsahuje, dovnitř MIO až uvidíš jeho soubory v My Flash Disk a ten zformátuješ . máš jistě jeho zálohu a pokud ne, přetáhneš si ho na tu kartu, na které je ten unlock. Pak odmázneš ten špatný ppath.txt, dáš tam ten správný a MFD nahraješ zpět ;)

Moderátoři by možná mohli toto vlákno přesunou do vlákna vadný ppath.txt - viewtopic.php?p=34032#p34032
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: MIO přestalo komunikovat s PC, nenaběhne, POMOC

Příspěvekod Fjody v 09 led 2010 12:57

SvoDa píše:To už jsme řešili např. tady http://www.forum.entershop.cz/viewtopic ... 696#p32696 a tady http://www.forum.entershop.cz/viewtopic ... 535#p12535

nutno najít unlock (stáhnout je můžeš na stránkách v tom druhém odkazu), kterým se dostaneš zevnitř, tzn. bez možnisti přopojení k PC, jelikož to nejde, přes total commander jež unlock obsahuje, dovnitř MIO až uvidíš jeho soubory v My Flash Disk a ten zformátuješ . máš jistě jeho zálohu a pokud ne, přetáhneš si ho na tu kartu, na které je ten unlock. Pak odmázneš ten špatný ppath.txt, dáš tam ten správný a MFD nahraješ zpět ;)

Moderátoři by možná mohli toto vlákno přesunou do vlákna vadný ppath.txt - http://www.forum.entershop.cz/viewtopic ... 032#p34032



Děkuji, funguje to. Něco takového jsem předpokládal. Naformátovl jsem HDD Mia přes Unlock_IvoK_tomasii_v0.3 který jsem spustl z paměťové SD karty.

Je zakázáno citovat předchozí příspěvky.Příště bezprostřední citaci,včetně doplňujícího textu smažu.Jarouš
Uživatelský avatar
Fjody
 
Příspěvky: 7
Registrován: 09 led 2010 11:30

Re: MIO přestalo komunikovat s PC, nenaběhne, POMOC

Příspěvekod SvoDa v 09 led 2010 13:27

No musím říct, že jsi šťastlivec, že se ti to povedlo hned napoprvé, některým se to povedlo až s několikátým unlockem různých proveniencí.
Hlavně si tam pak dej ten správný ppath.txt ;) čili pro MIOC520 :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: MIO přestalo komunikovat s PC, nenaběhne, POMOC

Příspěvekod Fjody v 09 led 2010 13:36

SvoDa píše:No musím říct, že jsi šťastlivec, že se ti to povedlo hned napoprvé, některým se to povedlo až s několikátým unlockem různých proveniencí.
Hlavně si tam pak dej ten správný ppath.txt ;) čili pro MIOC520 :D


No já zkoušel dva Unlocky, nejdříve C520_Unlock_tomasii, ten mi moc nepomohl a pak Unlock_IvoK_tomasii_v0.3 s tím už to šlo. Nic méně, musel jsem asi dvakrát po naběhnutí zmiňovaného unlocku vypnout a zapnout display mia, protože neragovaly talčítka na displeji. Po té to již makalo pěkně.
Uživatelský avatar
Fjody
 
Příspěvky: 7
Registrován: 09 led 2010 11:30

Re: MIO přestalo komunikovat s PC, nenaběhne, POMOC

Příspěvekod SvoDa v 09 led 2010 13:44

To by možná odpovídalo tomu, co psal ClonyXXL, který udělal tu samou chybu - dal ppath.txt z 720 do 520, kdy psal v sovislosti s tím, že mu nechtěl naběhnout unlock -
vyskočilo nereagující okno unlocku, ALE s největší pravděpodobností proto, že jsem pořád dokola dělal tvrdý reset - NECHTĚ JSEM TLAČÍTKO VYPÍNAČE JEN "KRATCE" STISKNUL - uspal. PO ZNOVU ZAPNUTÍ KRATKYM STISKEM VYPINAČE - probuzení - TECHNICKÝ UNLOCK SE CHYTIL A NABĚHNUL!!!

Možná tedy, že ti, co mají problém s naběhnutím unlocku, když přístroj uspí a probudí, že se ten unlock rozběhne.

P.S. @Fjody : není nutno citovat bezprostředně předchozí příspěvky ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: MIO přestalo komunikovat s PC, nenaběhne, POMOC

Příspěvekod awm v 03 dub 2011 08:28

SOS
chlapi prosím poradte. V kapse se mi úplně vybilo Mio C520, sloužilo věrně aspon 5 let.
Doposud vše OK, dám ho nabít-OK, ale ne a ne naběhnout navigace, jen oranžová obrazovka MIO a nic.

Připojím k PC s W7 - nic. Dám Ulock od Ivo K na SD, nic, furt to samé. Stáhnul jsem si od Adama akt FW hlásí, nic není připojeno.
Tož nevím.
Díky
Petr
Uživatelský avatar
awm
 
Příspěvky: 12
Registrován: 23 zář 2008 04:03
Bydliště: Zlín-Malenovice

Re: MIO přestalo komunikovat s PC, nenaběhne, POMOC

Příspěvekod amatér v 03 dub 2011 09:20

Měl jsem stejný problém u MIO C720 a pomohl jen servis. Veškeré pokusy s unlocky byly marné.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: MIO přestalo komunikovat s PC, nenaběhne, POMOC

Příspěvekod tomasii v 03 dub 2011 10:11

Jj. Občas ve flashce vypadne nějakej bitík a je malér. Záleží na kusu navi, jak má kvalitní flashku. Mně v C520 už 3x přestal jít BT (stisk ikony Mobilní telefon, nebo Stereo způsobil zaseknutí Mia), naštěstí ale Mio po restartu doběhlo vždy do základního menu a tak šla flashka přeflashovat. Když ale vypadne nevhodný bitík v zavádění systému, tak pomůže jen servisní zásah. :roll:
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: MIO přestalo komunikovat s PC, nenaběhne, POMOC

Příspěvekod awm v 03 dub 2011 14:37

Díky za radu
aspon vím na čem jsem a nebudu se s tím už zabývat.
Adame, mohu Ti to poslat na servis, prý máš zázračné ruky?
Dík
Petr
Uživatelský avatar
awm
 
Příspěvky: 12
Registrován: 23 zář 2008 04:03
Bydliště: Zlín-Malenovice

Další

Zpět na MIO - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků