Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Totální spánek C520

Zde řešíme všechny modely navigací MIO - např. C510/C710/C250/C320/C520/C720/MOOV...

Re: Totální spánek C520

Příspěvekod ClonyXXL v 13 lis 2009 08:54

Zdarec všichni.
Jelikož se mi taktéž podařilo Totálně uspat MIO C520, podělím se o své zkušenosti s rozhýbáním.
Problém jsem si způsobil sám tím, že jsem do 520ky strčil ppath.txt pro 720ku.
Výsledek byl takový, že po restartu jsem zůstal viset na úvodní oranžové obrazovce, bez tlačítek a reagovalo jedině dlouhé podržení vypnutí.
Zkoušel jsem tam na kartu strčit Technický unlock IvoK + Tomasii v0.3.
Po startu MIO do toho mrtvého stavu jsem zasunul kartu s unlockem.
Vyskočilo na mě okno, jestli chci unlock nainstalovat nebo ne ........ALE tlačítka v tomto okně byly mrtvé.
Na radu Svody (za všechnu pomoc chci v prvé řadě tady znovu poděkovat zejména jemu!!!) a PVZ, kteří mě přivedli na myšlenku zkoušet různé unlocky.
Zkusil jsem taky MioPocket - veškerá instalace proběhla OK, ale nakonec bylo všechno opět mrtvé a nic nereagovalo.
MioPocket i Technický unlock v0.3 jsem po HardResetu zkoušel pořád dokola snad 100x a stále nic. Na radu PVZ jsem zkoušel i jiné unlocky - stále stejný výsledek.

Na konec jsem skončil u Technického Unlocku IvoK + tomasii v0.1.
Choval se taky stejně - vyskočilo nereagující okno, ALE s největší pravděpodobností proto, že jsem pořád dokola dělal tvrdý reset - NECHTĚ JSEM TLAČÍTKO VYPÍNAČE JEN "KRATCE" STISKNUL. PO ZNOVU ZAPNUTÍ KRATKYM STISKEM VYPINAČE .....................TECHNICKÝ UNLOCK SE CHYTIL A NABĚHNUL!!!

Je docela možné, že jiný Unlock by se tímto způsobem taky mohl chytit, ale opravdu se mi toto nechtělo zkoušet po 24 hodinovém mačkání vypínače ani náhodou. Byl jsem šťastný jako blecha, že jsem se hnul.

Zbylým procesem - tedy zformátováním MFD a poté nakopírováním zálohy zpět vděčím :!: Svodovi :!: , který mě kopal správným směrem tak dlouho, až se dílo podařilo a vše zase maká tak jako předtím.

Ještě malá poznámka pro ty, co nezálohují (v danou chvíli se to týkalo i mě). Jelikož se mi něco podobného ještě nikdy nestalo, zazálohoval jsem si JEN složku MioMap - což je v konečném důsledku poněkud málo. Naštěstí se mi v Technickém unlocku podařilo spustit Total Commandera, Naštěstí jsem měl v danou chvíli na kartě dostatek místa a Naštěstí se mi podařilo zazálohovat celý MFD.
Toto se ale příště opakovat nemusí. Takže ZÁLOHOVAT!!! ZÁLOHOVAT!!! ZÁLOHOVAT!!!

Snad tyto moje poznatky někomu pomohou! Nicméně všem přeji, aby tyto postupy NIKDY NEPOTŘEBOVALI !
ClonyXXL
 
Příspěvky: 41
Registrován: 26 led 2009 17:59
Bydliště: Olmik

Re: Totální spánek C520

Příspěvekod SvoDa v 13 lis 2009 09:46

Jen bych k tomu rád podotknul, že, že další dobrá zásada (kromě zálohování) je danou problematiku si předem "nastudovat". Moje pomoc vůči Clonymu spočívala především právě v jeho nasměrování na návody, které již existují a věci, které jsme tu v těchto souvislostech již řešili a které se již objevily v minulosti u jiných uživatelů, např. ve vlákně o vadném ppath.txt viewtopic.php?p=12550#p12550

Takže kromě zálohovat, zálohovat, zálohovat, platí ještě číst, číst a číst :D

Nicméně Clonyho poznatek, že by mohlo naběhnutí nenaběhnuvšího unlocku pomoci uspání a probuzení MIO v rámci tohoto procesu je zajímavý a případnému dalšímu "nešťastníkovi" (doufám, že již nikomu) se může hodit :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Totální spánek C520

Příspěvekod ClonyXXL v 13 lis 2009 10:51

A já bych chtěl zase podotknout Dane, že kdybys mě odpověděl stylem "Přečti si fórum" - jak bývá mnohdy mnohde zvykem, tak jsem prostě v prdeli. Toho čtení je opravdu požehnaně. A když člověk čte a čte, do poslední chvíle stejně neví - VÍM UŽ VŠECHNO K DANÉMU TÉMATU??? Když vezmeme v úvahu stres a časovou tíseň při takových už průserových situacích, tak je na průser ještě většího rozměru zaděláno na ten šup.
Takže JÁ jsem TI neskonale vděčný :!: :!: :!: Díky moc!
ClonyXXL
 
Příspěvky: 41
Registrován: 26 led 2009 17:59
Bydliště: Olmik

Re: Totální spánek C520

Příspěvekod SvoDa v 13 lis 2009 11:40

Ono nestačí samozřejmě jen číst, ale především vědět co hledáš a to může být samozřejmě pro začátečníka nebo člověka v oné konkrétní věci neznalého problém, bo neví jakou formulaci či slovo má ve vyhledávači tohoto fóra vlastně napsat. Mnoho lidí neví, že když hledá např. slovo "baterie" a zadá slovo baterie, vyjede 192 příspěvků, ale když napíše bater* vyjede jich 333, jelikož se hledají výrazy s tímto slovním základem, tzn. baterka, baterkou, baterky, baterií,...

Jasně. V maximální možné míře se snažíme za tazatele vyhledat příslušné místo příslušného vlákna, kde se to, co je podstatou jeho dotazu řešilo, jelikož by bylo zbytečné ztrácet čas a ještě více znepřehledňovat fórum tím, že bychom na totéž odpovídali ještě jednou. Pak již stačí číst a postupovat dle napsaného ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Totální spánek C520

Příspěvekod Ivo K v 13 lis 2009 12:06

Praktické zkušenosti několika "nešťastníků", kteří si "zablokovali“ Mio Cx20 jsme diskutovali na srazu 7.11.2009 s Fandem, který udělal již několik unlocků jak pro Cx20, tak i pro dříve vyráběné modely Mio Cx10.

"Nešťastníci" se v zásadě shodují, na tom, že při poruše jejich Mia nefungují novější unlocky, ale starší upravené unlocky , které byly původně určeny pro navigace Mia Cx10.

Vypadá to tedy, že je podstatné, jaký interpreter(vykonávací program) používá vlastní unlock. V mnoha případech nefungovaly unlocky jejichž jádrem byl intertpreter Mortscript(soubor scriptů má koncovku ".mscr") a naopak fungovaly unlocky se starším interpretrem MioAutoRun(soubor scriptů má koncovku ".scp"), který byl původně určen pro Mia Cx10.

Moje technické unlocky(Unlock_IvoK_v0.1 i Unlock_IvoK_tomasii_v0.3), které jsem vytvořil ve spolupráci s TomášemII používají oba interpretry, tedy i Mortscript, co může mít za následek nefunkčnosti unlockůunlocků v nestandardních situacích(zablokování Mia).
Verze č.3 používá Mortscript již při vlastním spuštění unlocku zasunutím SD karty do slotu.
Verze č.1 používá Mortscript pouze uvnitř vlastního unlocku.

Asi by bylo vhodné udělat jednoduchý "osekaný" unlock bez Mortscriptu a pouze s nejnutnějšími funkcemi.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Totální spánek C520

Příspěvekod Maverix v 29 pro 2009 14:39

Nanestastie sa mi podarilo zakusnut C320tku rovnakym sposobom ako Clonymu.
Pri nabiehani zostane Mio visiet na oranzovej obrazovke. Pokial zasuniem kartu s unlockom, ten sa rozbehne, ale samozrejme display nereaguje.
Rovnako vypinac nereaguje na kratke stlacenie (spanok). Asi jediny rozdiel je v tom ze mne este vo vacsine pripadov (99/100) vybehne Error hlaska:
Window 'MainShell' could not be found.
Line:
WaitFor( "MainSell", 10 )

Vedel by mi niekto poradit co by sa s tym dalo skusit spravit?

Dakujem
MIO C520 - funkcne, SD - iGO 8.3.2.91972, diMka specter dark v 1.1.24
MIO C320 - klinicky mrtve, na ND
GARMIN Oregon 300
Nokia 6650 + Sygic
Uživatelský avatar
Maverix
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07 kvě 2009 10:05
Bydliště: HC - Slovensko

Re: Totální spánek C520

Příspěvekod vovi v 29 pro 2009 14:59

ZKus se zeptat Addama, jestli by dokázal i v takovém případě přeflešnout FW ... tohle vidím na nějaké poškození obsahu ROM a jiná cesta z toho nepovede.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Totální spánek C520

Příspěvekod Maverix v 29 pro 2009 16:28

skusim, mam to v plane

posledna vec co som z miom urobil ze som do Program Files nahral subor ppath.txt. bohuzial som nezmenil podla odporucania prve pismeno z velkeho na male. a tu bude asi ten pes zakopany. raz mi mio nabehlo (s unlockom), ale to som este nemal tolko nastudovaneho o tomto probleme.
MIO C520 - funkcne, SD - iGO 8.3.2.91972, diMka specter dark v 1.1.24
MIO C320 - klinicky mrtve, na ND
GARMIN Oregon 300
Nokia 6650 + Sygic
Uživatelský avatar
Maverix
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07 kvě 2009 10:05
Bydliště: HC - Slovensko

Re: Totální spánek C520

Příspěvekod amatér v 29 pro 2009 17:18

Soubor ppath.txt od tomasii je buď pro C520 nebo C720, co tě napadlo cpát to do C320?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Totální spánek C520

Příspěvekod Maverix v 29 pro 2009 20:04

to mas pravdu, ze tie dva subory su na 520 a 720, aj ked navod z jeho webu je na x20, kam si myslim patri aj 320tka. jediny rozdiel medzi subormi pre 520 a 720 je v mnozstve funkcii ktorymi sa tieto dve verzie lisia, t. j. rozdiel medzi 520 a 320 je tiez v tomto pripade len v mnozstve funkcii ktore, nie je problem odstranit, co je dokonca na niektorom fore (myslim ze dokonca na tomto) aj napisane.

ale to je momentalne jedno. urobil som chybu, to uznavam. uvidime ci sa mi ju podari samemu, alebo s pomocou ludi znalejsich problematiky vyriesit tento problem.
ked nie, potom je uz len jedna cesta - obstaranie novej navigacie. ale v tomto pripade to uz bude 520.
MIO C520 - funkcne, SD - iGO 8.3.2.91972, diMka specter dark v 1.1.24
MIO C320 - klinicky mrtve, na ND
GARMIN Oregon 300
Nokia 6650 + Sygic
Uživatelský avatar
Maverix
 
Příspěvky: 8
Registrován: 07 kvě 2009 10:05
Bydliště: HC - Slovensko

PředchozíDalší

Zpět na MIO - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků