Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

nová instalace iGO8 na C520 nejde spustit

Zde řešíme všechny modely navigací MIO - např. C510/C710/C250/C320/C520/C720/MOOV...

downgrade miomap2008

Příspěvekod martin78 v 03 zář 2009 15:32

Ahoj může mi tu někdo poradit?
Z důvodu pomatení mysli a časového vytížení jsem se rozhodl koupit legální "upgrade" Mio C520.
Koupil jsem si DVD s mapami a Miomap2008. Firma musela provést upgrade firmware na C520EEUT+V1+00+0003
Takže teď mám místo map Evropy v původní miomapV3.x jen ČR a nezajímavé Rusko kam bych ani psa nevyhnal. DVD Obsahuje i opravdové mapy se souborem o velikosti 1,5GB ale chybí licenční klíč. Dá se to nějak vyřešit?
Pokud ne, lze provést i s firmwarem C520EEUT+V1+00+0003 skutečný upgrade na iGO8?
Díky
martin78
 

Re: nová instalace iGO8 na C520 nejde spustit

Příspěvekod Jasper v 03 zář 2009 15:42

Já úplně dobře nerozumím tomu co píšeš. Ale pokud jsi měl C520 s mapami východní Evropy a koupil jsi offigo "čínskou pomstu" tak by ti ta "aktualizace" měla zase obsahovat mapy východní Evropy. Jestli ne tak je to na reklamaci. Jinak s tímhle FW iGo8 asi nerozchodíš. Jedinou cestou je krok zpět na starý FW.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: nová instalace iGO8 na C520 nejde spustit

Příspěvekod Ivo K v 03 zář 2009 16:07

Pokud jsi koupil ofiko DVD s mapami a Miomapem 2008, tak na tom DVD musí být i licence, nebo ji musíš mít již v C520.

Já a mnoho z nás zde na fóru máme pro naše C720 ofiko SD kartu s Miomapem 2008 na SD kartě a tato karta obsahuje i licenci a normálně nám v navigacích funguje.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: nová instalace iGO8 na C520 nejde spustit

Příspěvekod martin78 v 04 zář 2009 09:30

Měl jsem c520 s mapami vých. evropy v navigaci a zapadni evropu na SD kartě, bezproblémů to běhalo na MiomapV3.x

Přišel mi mail o možnosti provést upgrade na Miomap2008 s novými mapami. Cena DVD 230,- Kč měla to být tzv. akce :-)
Zřejmě jsem si přečetl špatně nabídku "upgradu" protože po zásahu v servisu (navigaci jsem musel zavést do servisu, protože doma nebylo možné ani přehrát firmware) jsem přišel o celou západní Evropu a mám jen nové mapy ČR (resp. nezajímavou vých. evropu). Na DVD stoprocentně není licence západní evropy. Obsahuje pouze vých. evropu s platnou licencí a soubor map cca 1,5GB se západní evropou, ale k tomu právě chybí licence.
To co píšeš: Já a mnoho z nás zde na fóru máme pro naše C720 ofiko SD kartu s Miomapem 2008 na SD kartě a tato karta obsahuje i licenci a normálně nám v navigacích funguje
mi nabízí po několika dotazech na provedení "upgradu" i firma. Zas to budu muset balit, někam posílat, platit poštovné.....

Znamená to tedy, že navigace bez nové SD obsahuje původní MiomapV3.x s mapami POUZE vých. evropy a po zasunutí nové SD máš miomap2008 s NOVOU VÝCHODÍ EVROPOU A NOVOU ZÁPADNÍ EVROPOU? To si při zapnutí navigace nějak vybereš z čeho lze bootovat? Pochopil jsem to správně?
martin78
 

Re: nová instalace iGO8 na C520 nejde spustit

Příspěvekod SvoDa v 04 zář 2009 10:45

Ano pochopil jsi to správně. a když máš k MioMapu 3.3. mapy západní Evropy na SD (východní evropa je přímo v přístroji), tak vložíš tuto kartu a máš v e starém mioMaspu 3.3 WE i EE.
Na té nové SD s MioMapem 2008 je WE i EU přímo na té kartě, vč. SW a po vložení té karty je tam dotaz jestli chceš spustit MioMap 2008 nebo ne, přičem verze MioMap 3.3. je tímto nedotčena a po vytažení karty s MioMap 2008 můžeš zas provozovat MioMap 3.3..
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: nová instalace iGO8 na C520 nejde spustit

Příspěvekod addam v 04 zář 2009 11:33

Mno, ono je to v tomto případě trochu jinak - pokud jsem to dobře pochopil, tak martin78 měl původně MIO C520 bez rozšiřující kartičky s mapami západní Evropy

Navigace MIO C520 se v ČR prodávaly ve třech variantách:

a) označení C520 = přístroj ve své vnitřní paměti obsahoval podrobné mapy ČR a východní Evropy + průjezdní mapy západní Evropy (hlavní tahy).
b) označení C520F = přístroj ve své vnitřní paměti obsahoval podrobné mapy ČR a východní Evropy + SD karta s podrobnými mapami západní Evropy - viz. obrázek.
c) označení C520FT = přístroj ve své vnitřní paměti obsahoval podrobné mapy ČR a východní Evropy + SD karta s podrobnými mapami západní Evropy - viz. obrázek + RDS-TMC přijímač.
SD_MioMap_WE.jpg


Když MIO vydalo svůj oficiální upgrade na MioMap2008, tak si uživatel při vyplňování formuláře (na webu firmy MIO) zvolil jaký model navigace vlastní.

a) pokud měl uživatel MIO C520 (tzn. mapy východní Evropy ve vnitřní paměti přístroje), tak mu firma MIO zaslala upgrade na DVD a v takovém případě se provedlo přeflashování firmware a následná instalace programu MioMap2008 s mapami východní Evropy. Tento proces je nevratný - respektive uživatelsky nevratný a MIO na to upozorňovalo na svém webu.

b) pokud měl uživatel MIO C520F, nebo C520FT (tzn. mapy východní Evropy ve vnitřní paměti přístroje + mapy západní Evropy na SD kartě), tak tuto SD kartu odeslal do firmy MIO a následně mu firma MIO poslala upgrade na SD kartě. Tento upgrade obsahoval západní i východní Evropu a stačilo pouze vložit SD kartu do přístroje a spustil se nový program MioMap 2008 a po vyjmutí karty mohl uživatel nadále používat svůj původní navigační program MioMap 3.3 - ovšem pouze s mapami východní Evropy které mu zůstaly v paměti přístroje - ale bez map západní Evropy, protože tyto mapy zůstaly na původní SD kartě, kterou vrátil firmě MIO :!:

-----------------------------------
Pokud se jedná o variantu "a" - tzn. pokud došlo k přeflashování firmware, tak vrátit zpět původní firmware a původní MioMap 3.3, běžný uživatel nezvládne. Tuto operaci může provést firma MIO (respektive když píšu firma MIO, tak tím mám na mysli servisní středisko VSP DATA a.s.).
Samozřejmě tuto operaci dokážu udělat také já, protože na to mám servisní nástroje.
-----------------------------------

Pak je ještě jedna varianta - Martine, pokud jsi měl MIO C520F/C520FT - tzn. měl jsi k němu i t SD kartu s mapami západní Evropy a i přesto Ti firma MIO poslala upgrade na DVD, tak mohlo dojít k tomu, že:

a) jsi udělal chybu při vyplňování toho formuláře na stránkách MIO
b) jsi firmě MIO neodeslal spolu s formulářem i tu původní SD kartu
c) chybu udělala firma MIO - tzn. Ty jsi formulář vyplnil správně, přiložil jsi k němu i tu SD kartu, ale firma MIO Ti přesto poslala upgrade pouze na DVD (tzn. s mapami východní Evropy) - v tom případě to musíš řešit přímo s nimi.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: nová instalace iGO8 na C520 nejde spustit

Příspěvekod martin78 v 04 zář 2009 13:16

Díky moc uživatelům SvoDa a addam
Můj případ je varianta c)
To jest:: C520FT = přístroj ve své vnitřní paměti obsahoval podrobné mapy ČR a východní Evropy + SD karta s podrobnými mapami západní Evropy - viz. obrázek + RDS-TMC přijímač.
Vyplnil jsem formulář (otázka je jak dobře) nicméně jsem jel do firmy osobně, protože dodaný soft na DVD byl k ničemu --> nemožnost přehrát firmware. Ve firmě měli k dispozici navigaci i původní SD, "upgrade" provedli již popsaným způsobem :-(
Čili pokud se nedá z DVD nakopírovat kompletní mapa WE (cca 1,5GB soubor) s tím, že by se k tomu dobastlila licence od někoho z Vás :D (třeba to ani nejde, je to svázané s HW, kdo ví) na moji novou SD 2GB, musím s c520 stejně do servisu. Tak, už je to zcela jasné, díky. Starou miomapV3.3 nepotřebuji, co s ní?
martin78
 

Re: nová instalace iGO8 na C520 nejde spustit

Příspěvekod SvoDa v 04 zář 2009 14:14

JJ, já to taky tak pochopil.
proto jsem psal, že ve tvém případě nebyl důvod přehrávat FW v přístroji. Tam sis mohl nechat MioMap 3.3. a ten MioMap 2008 jsi měl mít je na té kartě (měl bys 2 na sobě nezávislé a funkční navigační SW).
Pravděpodobně jsi tím pádem ale špatně vyplnil formulář, bo ti poslali DVD na nenávratné přehrání FW z MM3.3 na MM2008 místo samostatně funkční SD s MM2008.
Nebo to spletla firma a měl bys mít nárok na zpětné přehrání na FW MM3.3 a dostat MM2008 na SD. Otázka je, co vlastně cheš a jak to vlastně bylo.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: nová instalace iGO8 na C520 nejde spustit

Příspěvekod jirina v 19 zář 2009 17:04

to addam:
ahoj, mám prosbu, píšeš tu, že umíš vrátit zpět firmware. došel mi email s tou "čínskou aktualizací" a nepředloženě jsem si ji objednal. potřeboval bych FW na svém Mio C520 vrátit zpět a po pročítání zde na foru přejdu na iGO8 systém. děkuji za odpovědi. Jirka
jirina
 

Re: nová instalace iGO8 na C520 nejde spustit

Příspěvekod addam v 21 zář 2009 07:48

pokud budeš chtít, tak mi svoji navigaci pošli a já do ní naflashuji starý původní firmware a software...
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Předchozí

Zpět na MIO - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků