Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

H610 a žadost o pomoc

Zde řešíme všechny modely navigací MIO - např. C510/C710/C250/C320/C520/C720/MOOV...

H610 a žadost o pomoc

Příspěvekod patas1 v 02 čer 2009 17:06

Ahoj kluci,mam problem s moji navigaci H610 teda respektive sam se sebou :) .Jde o to ze mi puvodni soft.prestal vyhovovat protoze kolikrat pozadovanou adresu proste nenasel protoze ty mapy jsou proste uz stary a novy jak jsem se docetl nejsou a nebudou :x Rad bych proto si chtel nejak pomoci treba tim ze tam necham puvodni mapy a na SD kartu dat Igo8,ktera by se spoustela s SD.Vim ze to jde a snad jsem tu nasel i nejaky navody apod ale problem je v tom ze jsem naprosta lama a kolikrat nevim ani ocem se v tech navodech pise :lol: Neuveritelny co??? :D
Proto jsem vas chtel poprosit o pomoc jestli by nekdo z vas nechtel udelat dobry skutek a naproste lame pomohl...nechci to zadara ;) Bydlim v Pardubicich a tak nekdo z okoli popr jednou za cas jezdim po trase HK-Praha-Příbram-Strakonice ale mohu ji i zmenit treba pres Zdar n Saz,havl.Brod,Tabor,Pisek.Je to jedno.
Takze pomuze mi prosim nekdo?diky moc
patas1
 
Příspěvky: 17
Registrován: 02 čer 2009 16:46

Re: H610 a žadost o pomoc

Příspěvekod amatér v 02 čer 2009 17:38

Podívej se sem, je tu vše a velice přehledně vysvětleno krok za krokem. Je to vlastně takový slabikář pro Mio, všichni jsme podle toho začínali. Díky tomasii
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: H610 a žadost o pomoc

Příspěvekod patas1 v 02 čer 2009 17:45

amatér píše:Podívej se sem, je tu vše a velice přehledně vysvětleno krok za krokem. Je to vlastně takový slabikář pro Mio, všichni jsme podle toho začínali. Díky tomasii


jj tyhle stranky znam...cetl jsem to uz mockrat a stejne to nepobral :oops:
Jeste jeden dotaz -je to co by jsem chtel udelat tedy Igo8 na SD a puvodni soft a mapy zachovat stastne reseni???Myslim s ohledem na rychlost navigovani a spolehlivost?A kde se tedy daji ty mapy Igo8 stahnot...myslim teda ty co mi budou fungovat a ne dema apod..Diky
patas1
 
Příspěvky: 17
Registrován: 02 čer 2009 16:46

Re: H610 a žadost o pomoc

Příspěvekod amatér v 02 čer 2009 17:55

Co se map týče zkus zajet kurzorem na místo v mém podpise, které označuje smajlík. Na ten druhý dotaz ti já neodpovím nemám H610.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: H610 a žadost o pomoc

Příspěvekod Ivo K v 02 čer 2009 18:07

@patas1 - Pročti si web tomasii, tak jak Ti velmi dobře radí amatér.

Na tomto webu toho najdeš hodně a pokud chceš Tvoji navigaci "upgradovat", tak Ti stejně nezbude nic jiného, než se do této problematiky "dostat", tedy něco přečíst a nakonec to pochopíš a na navigaci "rozchodíš" SW, který potřebuješ .
Tomasii sám vlastní navigaci H610 a návody a SW ke stažení má sám otestovaný a je plně funkční.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: H610 a žadost o pomoc

Příspěvekod patas1 v 02 čer 2009 23:11

Ivo K píše:@patas1 - Pročti si web tomasii, tak jak Ti velmi dobře radí amatér.

Na tomto webu toho najdeš hodně a pokud chceš Tvoji navigaci "upgradovat", tak Ti stejně nezbude nic jiného, než se do této problematiky "dostat", tedy něco přečíst a nakonec to pochopíš a na navigaci "rozchodíš" SW, který potřebuješ .
Tomasii sám vlastní navigaci H610 a návody a SW ke stažení má sám otestovaný a je plně funkční.



No zkousim se v tom vyznat ale zjistil jsem ze navody ma tomasii super ale mapy na foru nevede a hlavne nevim jaky mam schanet...rad bych nejaky odzkouseny a spolehlivy verze.Prosim vas budu vdecny za jakoukoliv radu a odkaz...muj mail je man.fire@seznam.cz
Kluci prosim vas chci zachovat vse origo v Miu jak bylo a IGO8 mit i s mapama na SD karte.Po startu mia by mi to dalo na vyber jaky system ma nebehnout....neco jako dva oper.syst v PC.Lze to tak udelat???
Je tenhle navod ten spravny??? http://www.tomasii.cdc.cz/iGO8/navody/Navody_010.html

Älespon vidite jakej jsem tupoun... :(
jeste jednou diky za trpelivost se mnou
patas1
 
Příspěvky: 17
Registrován: 02 čer 2009 16:46

Re: H610 a žadost o pomoc

Příspěvekod amatér v 03 čer 2009 00:00

Řekl bych, že řešení je spíše zde: http://www.tomasii.cdc.cz/iGO8/navody/Navody_013.html
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: H610 a žadost o pomoc

Příspěvekod patas1 v 03 čer 2009 08:30

amatér píše:Řekl bych, že řešení je spíše zde: http://www.tomasii.cdc.cz/iGO8/navody/Navody_013.html



tak tomuhle uz nerozumim vubec a pommalu se smiruju s tim ze pokud mi nikdo s tim nepomuze tak budu muset koupit novou navigaci :(
patas1
 
Příspěvky: 17
Registrován: 02 čer 2009 16:46

Re: H610 a žadost o pomoc

Příspěvekod Ivo K v 03 čer 2009 10:24

@patas1 - Tvoji naviagaci nemám a nemohu některé věci otestovat, ale přesto se pokusím Ti pomoci.

- MAPY
nejlépe najdeš ZDE

Tam uvidíš jasné dělení:
a) MAPY MioMap 3.x a iGO 6
b) MAPY iGO 8.0
c) MAPY iGO 8.3+8.4

A je mnohokrát otestované a potvrzené, že mapy mezi těmito verzemi nejsou komtapibilní.
Musíš vždy použít jen ty mapy, které jsou pro verzi navigačního programu určené. ;)

Mapy se také dělí podle "výrobce".

Nejlépe je pročíst si vlákno o mapách zde na fóru a tam zjistíš rozdíly, tedy klady a zápory map toho či onoho výrobce.
Nedá se jasně řící, která mapa je nejlepší. Každému uživateli může vyhovovat něco jiného.
Proto Ti nikdo zde na fóru neřekne přímo použij mapu XYZ, protože nezná Tvoje požadavky, co v mapě upřednostňuješ a jaké chyby a nedostatky Ti nevadí.
Nevím o tom, že by existovala mapa která má jen samé "plusy" a žádné "mínusy".
Všeobecně, ale mohu říci, že neuděláš pro začátek chybu, když použiješ mapy TA(Tele Atlas).
Až "oživíš" navigační SW pro který se rozhodneš, vyzkoušíš mapy TA, tak potom můžeš experimetovat a porovnánat další a další mapy.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: H610 a žadost o pomoc

Příspěvekod patas1 v 03 čer 2009 19:04

Ivo K píše:@patas1 - Tvoji naviagaci nemám a nemohu některé věci otestovat, ale přesto se pokusím Ti pomoci.

- MAPY
nejlépe najdeš ZDE

Tam uvidíš jasné dělení:
a) MAPY MioMap 3.x a iGO 6
b) MAPY iGO 8.0
c) MAPY iGO 8.3+8.4

A je mnohokrát otestované a potvrzené, že mapy mezi těmito verzemi nejsou komtapibilní.
Musíš vždy použít jen ty mapy, které jsou pro verzi navigačního programu určené. ;)

Mapy se také dělí podle "výrobce".

Nejlépe je pročíst si vlákno o mapách zde na fóru a tam zjistíš rozdíly, tedy klady a zápory map toho či onoho výrobce.
Nedá se jasně řící, která mapa je nejlepší. Každému uživateli může vyhovovat něco jiného.
Proto Ti nikdo zde na fóru neřekne přímo použij mapu XYZ, protože nezná Tvoje požadavky, co v mapě upřednostňuješ a jaké chyby a nedostatky Ti nevadí.
Nevím o tom, že by existovala mapa která má jen samé "plusy" a žádné "mínusy".
Všeobecně, ale mohu říci, že neuděláš pro začátek chybu, když použiješ mapy TA(Tele Atlas).
Až "oživíš" navigační SW pro který se rozhodneš, vyzkoušíš mapy TA, tak potom můžeš experimetovat a porovnánat další a další mapy.


Diky ti za uvod....to ze mapy a verze op.progr jsou ruzne to jsem pochopil.Neni mi jasny ale jak poznam ze ta mapa je treba od teleatlasu.Diskusi o mapach jsem prosel ale nenasel jsem nejake info o tom v cem se lisi.Me se jedna hlavne o staty Nemecko,belgie,holandsko a CR,Vse potrebuju pro cestovani autem takze pesi a cyklostezky me nezajimaji.Idealni stav co nejpodrobnejsia s popisnymi cisly.Takze babo rad:-)

Jinak v tomhle odkazu http://www.tomasii.cdc.cz/iGO8/navody/Navody_013.html tomasii pise ze je to pro prepinani ruznych verzi IGO ale ja bych chtel zachovat puvodni mapy a soft z mia a na SD nahrad mapy a IGO no a po zapnuti by mi to nabidlo z ceho to nabootuje....jde to takto vyresit a pokud ano jak?
Jinak ted jsem koukal na uloz to a je tam spousta Igo jenze nejak nevim kterej mam vybrat a jestli je vubec funkcni...taky me zarazila velikost u nekterych cca 1.5 GB :o .Je to normalni?Mam 2Gb SD a nevim jestli kdyz tam nahraju jeste mapy se to tam vejde.
Nebyl by z vas nekdo tak hodny a trochu me nepostrcil.Nerad bych se v tom hrabal a ono to pak neslo ze je to fake verze nebo demo a ja to kvuli tomu nemohl rozchodit.
Vim ze jsem jako trotl ale fakt v tom dost plavu.dekuju mockrat
patas1
 
Příspěvky: 17
Registrován: 02 čer 2009 16:46

Další

Zpět na MIO - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků