Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Instalce iGO 8 do MioMoov 200

Zde řešíme všechny modely navigací MIO - např. C510/C710/C250/C320/C520/C720/MOOV...

Re: Instalce iGO 8 do MioMoov 200

Příspěvekod Ivo K v 04 čer 2009 10:15

@vovi

Prohlédl jsem unlocky ve svém archivu na PC a našel jsem tam dva pro MioMoov.
Netestoval jsem ani jeden, nemám MioMoov.
Třeba Ti Vojto pomohou.

První asi znáš, je ze sousetního fóra a je to unlock uživatele Juráska a slouží nejspíš jen ke spouštění iGO8 z SD karty.
Mort.zip

Druhý je doufám, opravdový unlock, ten by Ti mohl pomoct.
Mio_Moov_Unlock.zip


Edit: Ještě jsem našel odkaz, kde jsem ten druhý unlock stáhl a na těchto stránkách se unlocky pro MOOVka zabývají.
Kód: Vybrat vše
http://navmanunlocked.wikispaces.com/Unlock
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil Ivo K dne 21 říj 2011 18:07, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Instalce iGO 8 do MioMoov 200

Příspěvekod deusexx v 04 čer 2009 10:43

To Ivo K Tak to se Ivo omlouvám,ale když jsem se v tom kuchal a předělávál to pro 320*240,tak jsem měl pocit,že ta struktura a soubory jsou podobný jak v miopocketu. :oops:
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: Instalce iGO 8 do MioMoov 200

Příspěvekod vovi v 04 čer 2009 11:59

Tak nepomáhá nic - karty Mio vidí (iGo si na nich vždy vytvoří device.nng a Backup), ale nic se mi z nich nechytá. Igo8 chodí bez problémů a zřejmě převzalo roli nějakého toho MainShell a nic nepustí k lizu. Nedá se ani vodprásknout.

Jak to teď píšu, tak mě napadlo, že bych mohl zkusit nahrát na kartu do iGo8/Content GJ, co umí externí aplikace, a zkusit rozběhnout něco z karty přes TC na kartě. Uvidíme...

Jestli to vyřeším, tak to budeme muset zapít. Ale připadá mi, že jsem našel lepší ochranu proti výměně aplikace, než o jaké se pánům z MIO vůbec kdy zdálo :lol: :lol:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Instalce iGO 8 do MioMoov 200

Příspěvekod SvoDa v 04 čer 2009 12:59

Obdivuji tvůj smysl pro humor, já byl na mrtvici, když se mi podařilo nějak poškodit ppath.txt a MIO bylo "neovladatelné" a nepřipojitelné. Pomohl až technický unlock a formát MFD a nahrání ze zálohy, ale to ty už vše víš.
Od té doby mám taky po ruce ten technický unlock a hlavně ppath.txt ve složce program Files (s malým "p") což ošálí needitovatelnost toho souboru "zevnitř" např. přes TC bez připojení k PC, které pak stejně ani nejde.

Jen nechápu, proč ti to nejde zformátovat z toho technického unlocku. Nebo co jsi myslel tím, že "technický unlock nefunguje" ? Vůbec se nerozjede, nebo v něm nelze odpojit disk pro jeho formát, či co?

Jestli se po vložení karty unlock vůbec nerozjede, tak v každém případě ten IvoK technický unlock na SD nech (obsahuje totiž i TC). Ve skinu GJ (dobrý nápad) si přes externí aplikace namapuj cestu k tomu TC (MioAutoRun\Unlock\Programs\CECMD.EXE pak TC spusť ze skinu a možná že půjde editovat ten "upravený" PATHS.XML nebo jej z karty přehrát ze zálohy původním.

Pokud ne, tak jako poškozený ppath.txt ve složce Program Files (s původním velkým "P") , tak zkus prostřednictvím TC spustit v příslušné složce toho unlocku tu funkci Storage Properties/Properties (nemám to u sebe, tak nevím, který exáč to je) a pak dle návodu k technickému unlocku odpoj disk,... a formátování MFD....
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Instalce iGO 8 do MioMoov 200

Příspěvekod Ivo K v 04 čer 2009 13:12

Můj technnický unlock se Vojtovi v MOOVku nespustí. MOOVko musí mít min. jiné názvy spouštěcích exe souborů(nejspíš AUTO nebo AUTORUN).

Jinak, Vojta má to MOOVko myslím služební, proto je tak klidnej. A navíc určite to rozchodí! ;) :D
Naposledy upravil Ivo K dne 04 čer 2009 13:21, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Instalce iGO 8 do MioMoov 200

Příspěvekod SvoDa v 04 čer 2009 13:14

Ale mohl by je spustit přes ten TC poklikem :?:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Instalce iGO 8 do MioMoov 200

Příspěvekod Ivo K v 04 čer 2009 13:20

Pokud se dostane jakýmkoli způsobem do Widlí, tak má samosebou vyhráno. To je jistě Vojtovi jasný. Záleží jakou zvolí cestu.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Instalce iGO 8 do MioMoov 200

Příspěvekod vovi v 04 čer 2009 13:22

No on ten problém je trochu v jiné poloze - ne, že by ten PATHS.XML byl needitovatelný, ale běžící iGo8.exe zřejmě přebírá roli hlavní aplikace/systémového manageru a nemaje ovladače pro hardware s tímto neumí komunikovat. Takže na kartu píše, čte z ní, ale dokud běží, tak nedovolí pustit nic jiného. USB komunikace nefunguje vůbec - dokonce se MIO ani neidentifikuje počítači a tím pádem není co připojovat.

Tak potud stávající stav - takhle to bylo ještě před čtvrt hodinou.

Spásný nápad přišel. První krok byly ty externí aplikace, naštěstí tam mám GJ 5.11 ve vlastní úpravě, odkud jsem to zaplaťpámbu nevyhodil. Druhý krok byl pokus o sestřelení běžícího iGo8 ... naštěstí Mortscript podobný nástroj poskytuje. Takže logicky následoval pokus s úpravou unlocku - do AUTO.MSCR bylo třeba na začátek vrazit příkazy:
Kód: Vybrat vše
If(ProcExists(\"igo8.exe\"))
Kill(\"igo8.exe\")
EndIf

To zajistí odstřelení iGo8, pokud běží. Ale háček byl ještě pořád v tom, že Unlock sám nenabíhá - po hard resetu naběhne přímo iGo8 a to nedovolí spustit nic z karty. Teoreticky by měl unlock naběhnout po uspání, ale iGo8 si "ošetřilo" i tohle - uspání nefungovalo. Takže přidat do GJ externí aplikaci ... Auto.exe z unlocku. Jenže zase problém - unlocky pro Moov musí mít Auto.exe v adresáři Cobia_410_64 (liší se číslo podle typu) a na vestavěné klábosnici v iGo8 není podtržítko. Tak nakonec přišel ten poslední nápad - zkopírovat ty tři soubory z Cobia_410_64 ještě rovnou do rootu karty a to už do GJ napsat šlo. A pak už jen ťuk na tlačítko a Moov je opět přístupné. Ufff...
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Instalce iGO 8 do MioMoov 200

Příspěvekod deusexx v 04 čer 2009 13:26

A nebo dát na kartu samotnej total commander a přepsat adresář a exe soubor na igo8.Nebo jak to máš namapovaný v tom souboru,co ti to igo spouští po startu.Tak jsem si spouštěl total commander v Alici.Adresář mobilenavigator a soubor místo total com...exe tak mobilenavigator.exe A při poklikání na ikonu navigace,se rozběhl a pak jsem si hrál a spouštěl,co jsem potřeboval.

Wow tak se zadařilo.Gratuluju,ale já ti včera Vojto psal,že ty tři soubory z adresáře cobia musí být aji v rootu ;) ....dva adresáře,tři soubory
Naposledy upravil deusexx dne 04 čer 2009 13:29, celkově upraveno 1
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: Instalce iGO 8 do MioMoov 200

Příspěvekod SvoDa v 04 čer 2009 13:26

No sláva Vojto, takže už jde připojit k PC a vrátit případně do původního stavu, nebo jen z GJ skinu v iGO8 přepnout na Hlavní menu přístroje :?:
Takže nevím jestli gratulovat, nebo jestli jsi jen na půl cesty :oops: (a to jsem četl pozorně :lol: )
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

PředchozíDalší

Zpět na MIO - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron