Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Problem s c520 unlock

Zde řešíme všechny modely navigací MIO - např. C510/C710/C250/C320/C520/C720/MOOV...

Problem s c520 unlock

Příspěvekod rckain v 19 led 2009 22:47

to Tomasii: Predem ti dekuji za tve super stranky. Moc mi pomohli. Ale i pres to vsechno mam jeden problem. Mam kamaradovo mio c520 a nahral sem igo 8.3.2 a prislusny unlock. Abych ale nahodil menu, ktery naskocit ma musim za behu(pri hlavnim originalnim menu) vysunout a zasunout sd kartu. Pote se mio samo restartuje a naskoci menu od tebe. Pokud zarizeni vypnu a zase zapnu, tak mi nenaskoci. Restartuju a zase nenaskoci... musim proste pockat az nabehne a pak vyndat a zandat sd. Precetl jsem toho hodne, ale nikde sem se s timhle problemem nesetkal. Pokud bys mi poradil co s tim, budu ti moc vdecnej....
rckain
 

Re: Problem s c520 unlock

Příspěvekod SvoDa v 20 led 2009 06:48

Je otázka, jak MIO vypínáš a zapínáš. Unlock je dělaný tak, ze se načte až po zasunutí karty při zapnutém MIO v základním Menu. Při odemčeném MIO jej vypínej jen tzv. uspáním (stand by), tzn.lehkým stlačením vypínacího tlačítka, nikoli dlouhým stiskem. Dlouhý stisk vypne přístroj úplně. Po jeho opětovném zapnutí dlouhým stiskem tak již unlock není aktivní.
Stejně tak provedený restart MIO unlock nenačte a je nutno vysunout a zasunout karu pro jeho opětovné načtení.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Problem s c520 unlock

Příspěvekod evolvik v 16 kvě 2009 17:38

Zdravím. Mam mio c520 igo8 a unlock na SD. Funguje to stejně jak popsal „rckain“,
Unlock se načte až po vysunuti a opětovném zasunuti SD karty. Kdy by šlo upravit
unlock, by se načetl po zapnuti dlouhým stiskem, byla by to „bomba“.
A jinak to chodí bezvadně. Moc děkuji Tomasii.
evolvik
 
Příspěvky: 1
Registrován: 16 kvě 2009 16:47

Re: Problem s c520 unlock

Příspěvekod SvoDa v 16 kvě 2009 17:56

IvoK vymyslel technický unlock (má na něj odkaz ve svém podpisu), který ze tě po vložení karty zepta,jestli unlock chceš, nebo nechceš instalovat.
Bohužel unlock jde spustit pouze zasunutím karty, popř. poklikem na příslušný soubor MortScript.exe na SD prostřednictvím např. totalcommanderu, popř. si někde ve spouštěči udělat tlačítko nalinkované na MortScript.exe.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Problem s c520 unlock

Příspěvekod tomasii v 16 kvě 2009 18:08

Všechny unlocky jsou založené na principu detekce karty systémem. Po jejím zasunutí ji systém detekuje a zkusí spustit program MioAutoRun.exe.

Jedinou možností je mít unlock v Miu a v něm spouštět programy, nebo se bez něj obejít. Proto používáme
- ppath.txt pro přemapování tlačítek Mia,
- Changer pro přidání dalších úprav, např. iGO8,
- Spouštěč pro přidání tlačítek a dalších programů.

Kombinací se můžeš obejít bez unlocku.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Problem s c520 unlock

Příspěvekod humbuk v 12 čer 2009 07:33

No tak jsem se nudil a při prohlížení nového designu Tomasiiho stránek jsem se rozhodl vyzkoušet jeho "JEDNODUCHÝ UNLOCK PRO Cx20" , ačkoliv jsem se zařekl, že žádný unlock už dávat nebudu, bo to vetšinou končilo špatně a už je to tady. Proboha, jak se toho unlocku zbavim? Restart MIO ať s kartou vevnitř nebo venku nic neřeší. Hilfe, díky

EDIT:
Tak nic, juž jsem se toho zbavil, pomohlo vypnout, což moc nechápu, bo sem si myslel, že se děje stejná procedura jako při hardresetu.
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: Problem s c520 unlock

Příspěvekod SvoDa v 12 čer 2009 07:40

Především smaž z karty ty soubory, které jsou součástí unlocku. Rstart MIO ale nestačí, musíš provést hardreset - úplné vypnutí a znovuzapnutí přístroje.
Ten hardreset jde spustit i přímo z toho unlocku klikem na tlačítko hardreset (exit unlock) vpravo dole
Main_menu.jpg
, kdy se provede ten hardreset bez nutnosti vypínat přístroj a po automatickém znovunaběhnutí (i při vložené kartě s unlockem) jen pak zvolíš u dotazu, zdali chceš spustit unlock -"no"
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Problem s c520 unlock

Příspěvekod humbuk v 12 čer 2009 07:47

Díky hned jak jsem to dopsal, tak jesm to vyřešil, ale s odpovedí jsi byl ukrutně rychlej :). Vypnutím a zapnutím přístroje, což mi přijde zvláštní , že to nefunguje stejně jako restart (myslím tím samozřejmě hardreset, bo jiný restart u MIO ani nejde).
Nešlo mi o "Technický unlock" s jeho vypínáním není problém bo tam je na to čudlík :). Myslel jsem " JEDNODUCHÝ UNLOCK PRO Cx20"http://www.tomasii.cdc.cz/unlocky.html .
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: Problem s c520 unlock

Příspěvekod SvoDa v 12 čer 2009 07:54

Jakýkoli unlock se dá z windowsů "odstranit" (po odmazání jeho spouštěcích souborů z karty) jen tím úplným vypnutím a znovuzapnutím přístroje, kdy se natáhnou čistá windows bez souborů, které si tam unlock vytvoří.
Reset (restart) k tomuto nestačí.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Problem s c520 unlock

Příspěvekod humbuk v 12 čer 2009 08:05

Celou dobu jsem se domníval a i mi to tak fungovalo, že po restartu (delším podržením vyp. tlačítka a kliku na Restart) se natahují nově WIN a že to samé se děje pokud vypnu MIO (delší podržení vyp. tlačítka a klik na Vypnout). Mno ale zřejmě tomu tak nejni.
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Další

Zpět na MIO - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron