Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Nabíječka na C520

Zde řešíme všechny modely navigací MIO - např. C510/C710/C250/C320/C520/C720/MOOV...

Nabíječka na C520

Příspěvekod katana v 04 pro 2012 21:40

Zdravím,

rád bych poprosil o pomoc.
Vlastním Mio C520 na které jsem nedávno rozchodil iGO PRIMO.
Bohužel jsem nedávno ztratil nabíječku do auta. Nejdříve jsem to chtěl vyřešit koupí zásuvky do zapalovače s USB konektorem a použití USB kabelu na propojení s PC. Výsledek je takový, že se na navigaci objevila stránka jako když propojím navigaci s PC.
Následně jsem zakoupil nabíječku (druhovýroba) určenou pro C520 a výsledek je stejný - nabíjí, ale na obrazovce se objeví opět stránka značící propojení navigace s PC.
Když jsem si půjčil originál nabíječku, vše fungovalo tak jak má.
Jestli jsem to vše dobře pochopil, tak funguje pouze original nabíječka, i když prodejci nabízejí druhovýrobu jako autonabíječku na C520, stejně nefunguje. (tedy funguje, ale systém je nepoužitelný)
Hledal jsem snad všude na netu a nenašel, poradí mi prosím někdo, kde koupit originál autonabíječku na C520??? Nebo dělám něco špatně??
katana
 
Příspěvky: 5
Registrován: 04 pro 2012 21:21

Re: Nabíječka na C520

Příspěvekod vovi v 04 pro 2012 21:56

Pokud si dobře pamatuji, stejnou věc jsme řešili už na (dnes neexistujícím) fóru mio4u. A jestli paměť neklame, tak MIO Cx20 potřebuje mít v nabíjecím kabelu propojené piny 4 a 5. Pokud spojené nejsou, detekuje ten kabel jako datový a chová se jako při připojení k PC.
Pokud neseženeš origo nabíječku, mělo by stačit v jednom z těch náhradních řešení příslušné piny spojit. Tehdy kluci přišli dokonce s návodem na kabel s přepínačem, kterým se přepínaly režimy nabíjení a data...

Snad se někdo z autorů ještě upamatuje. Ivo K., nebyls to ty? ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Nabíječka na C520

Příspěvekod agent007 v 04 pro 2012 22:19

Nevím sice jak tu nabíječku používáš,ale já v autě nabíječku strkám do kolíbky pro navigaci a nesetkal jsem se s problémem.Asi je úprava již v kolíbce.Problém může nastat pokud kabel USB strčíš přímo do navigace,ale pokud již v Miu běží navigační program tak u mne již tohle co píšeš nenastane,navigaci,ale mám k vůli Primu odblokovanou.Přesně to o čem píšeš mi nastane,když použiji externí zdroj /mám špatnou baterii/tak jsem si koupil pouzdro na nabíjecí tužkové baterie,tak napřed pustím navigaci a pak připojím USB od pouzdra.Možná,že bych pustil kolíbku + kabel do autozapalovače,ale bez TMC,když tak mi napiš SZ.Mám také Mio 520 jako nezbytnou zálohu na cestách po světě s obytným autem a nebo když mne přestane poslouchat moje Čína. :mrgreen:
agent007
 
Příspěvky: 232
Registrován: 25 úno 2010 10:16

Re: Nabíječka na C520

Příspěvekod tomasii v 04 pro 2012 23:31

Je to jak píše Vojta. Pro přímé zapojení nabíječky do Mia musí mít kabel spojené kontakty - viz např.
Kód: Vybrat vše
http://www.tomasii.cdc.cz/jak_je_zapojen_usb_kabel_pro_mio.html
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Nabíječka na C520

Příspěvekod SvoDa v 05 pro 2012 07:01

Na tomasII stránkách je ve stejné sekci návod i jak případně konektor v neoriginálním MIO kabelu upravit, aby fungoval jako originální
Kód: Vybrat vše
http://www.tomasii.cdc.cz/jak_upravit_usb_kabel_pro_mio.html

Existuje ještě možnost na kabelu nic nepřepojovat a využít toho, že když je MIO napájeno neoriginálním kabelem (bez těch propojených pinů) v uspaném stavu, po probuzení se v takovémto případě datový přenos nespustí => MIO po probuzení z uspání normálně poběží v tom stavu, např. se spuštěným navigačním programem, nebo v hlavním MIOmenu, jako před uspáním, tzn.
a) dávej MIO do držáku, který je pod napájením, uspané a teprve až už se MIO v držáku nabíjí, jej probuď.
b) pokud máš funkci zapalování takovou, že se ti při startování odpojí napájení spotřebičů, vlož MIO do držáku uspané, nastartuj a MIO probuď až po nastartování.
c) po dojezdu (před vypnutím motoru) MIO zase uspi

Při dodržení tohoto postupu se MIO do datového režimu s neoriginálním kabelem nepřepne a než seženeš originální kabel nebo ten neoriginální pravíš, lze si v autě na tento postup zvyknout.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Nabíječka na C520

Příspěvekod katana v 05 pro 2012 14:01

Pánové,

všem moc děkuju za rady a reakce! Nakonec funguje možnost navigaci pustit mimo autonabíječku (u mě otázka předchozího nabíjení ze sítě 220, jelikož baterie v navi to má dávno za sebou) navigaci přepnout do spánku, následně nastartovat auto a připojit k navigaci autonabíječku. Sice se navigace znova načte, ale potom již funguje na 100%
Jsem už trochu starší ročník a PC je pro mě trochu španělská vesnice, tak si dokážete představit, že když jsem po týdnu práce a přepisování souborů rozchodil v MIU novou navigaci, připadal jsem si jako když jsem vystudoval vysokou kibernetickou :lol:

Pánové velké díky vám.
katana
 
Příspěvky: 5
Registrován: 04 pro 2012 21:21

Re: Nabíječka na C520

Příspěvekod SvoDa v 07 pro 2012 07:05

jo,jo, netušil jsem, že máš tak slabou baterku, že nevydrží nějakou dobu v režimu uspání - ale jak jsi zjistil, MIO se nepřepne do datového přenosu, ani když se na neoriginálním kabelu zapne z režimu vypnutí.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Nabíječka na C520

Příspěvekod Tomáš Kubec v 03 bře 2013 15:10

Případně máme funkční nabíječku pro MIA skladem. Skladem je i baterie na výměnu.

Nabíječka: http://www.mnshop.cz/zbozi-3803-nabijec ... ce_mio.htm
Baterie: http://www.mnshop.cz/zbozi-1212-mio_c32 ... 00_mah.htm
Ospen » Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o. MNShop.cz - Čínské telefony s dvouletou zárukou - podpořte MNShop na Facebooku https://www.facebook.com/Mobilnaut, Zařízení: THL W8 - Quad Core, 1GB RAM, 8 GB ROM, 5 palců IPS LCD, GPS
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Tomáš Kubec
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 723
Registrován: 07 črc 2008 17:35
Bydliště: Pardubice


Zpět na MIO - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků