Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

iGo8 na C520 - problem

Zde řešíme všechny modely navigací MIO - např. C510/C710/C250/C320/C520/C720/MOOV...

iGo8 na C520 - problem

Příspěvekod ardeth_bay v 24 pro 2008 23:59

Zdravim vsechny, mam MIO C520 a miomap V3, o kterem jsem se na jinem foru dovedel, ze dalsi vyvoj byl ukoncen. Na Vanoce jsem si koupil iGO8 na SD karte. Po precteni nekolika for vcetne toho od TomasII jsem se rozhodl to zkusit. Prvni vec co me zarazila, byla, ze i po aktualizaci vsech souboru v content manageru mam stale verzi 8.0.0.49545. Cekal jsem, ze budu mit verzi 8.3.x.xxxxx. Nicmene po prihrani unlocku na SD kartu a po nacteni TomasII menu se mi po kliknuti na iGO8 ikonu tato zacne nacitat ale ihned po "INIT API" to skoci zpet do tomasii menu:( dohral jsem do data.zip i rozliseni 480x272, ale nepomaha to. Nasel jsem nekde na internetu i starsi verzi 8.0.0.29000 a ta funguje i kdyz ma obcas nejaky problem s licenci a pak se navigace komplet zresetuje a muzu ji pak nastavovat znovu. Tu ale pouzivat nechci vzhledem k tomu, ze jsem si to koupil. Prosim o pomoc a zaroven se omlouvam, pokud se to tu uz nekde nekdy resilo. Dale by me zajimalo, kde a jak se da ofic. aktualizovat iGo8 na verzi 8.3.x. Predem diky za kazdou odpoved. Dave
ardeth_bay
 
Příspěvky: 10
Registrován: 24 pro 2008 23:41

Re: iGo8 na C520 - problem

Příspěvekod tomasii v 25 pro 2008 00:51

Pokud si pořádně přečteš návod na mém webu, tak zjistíš, že se originální verze pro PDA instaluje, kdežto v případě PNA se iGO8 nahrává. Rovněž tam máš popis, proč verze PDA nejde rovnou použít pro PNA i popis problému, na který jsi narazil. Jeho odstranění je mimo rámec mého webu a musíš hledat jinde.

Content Manager ti neupdatuje verzi 8.0.0 na novější, mělo by to snad už jít pomocí Naviextras Toolboxu.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: iGo8 na C520 - problem

Příspěvekod ardeth_bay v 25 pro 2008 01:03

Ano, tvuj web jsem cetl, i to ze je to verze pro PDA a na PNA se to nahrava. Na zaklade toho jsem se taky rozhodl to koupit a pridat tvuj unlock na tu SD kartu, se kterym to na te starsi verzi iGo funguje ale chci pouzivat tu koupenou, kdyz uz to stalo ty penize. problem INIT API jsem ted vygooglil, ze mam problem s licenci, coz je hezke, ale vic originalni uz ta koupena SD karta, kterou bych chtel pouzivat, byt nemuze. Prihral jsem do data.zip i rozliseni C520 stejne jako je to v te starsi verzi a take jsem prepsal soubor application.dat na iGO8.exe. Nevim tedy o jakou dalsi upravu jde, aby to tam bezelo:( Nebo mi stale neco unika. Dave
ardeth_bay
 
Příspěvky: 10
Registrován: 24 pro 2008 23:41

Re: iGo8 na C520 - problem

Příspěvekod Dzi v 30 pro 2008 20:29

Mam stejny problem na mem PDA Mio P560. Po instalaci a uvodni obrazovce kde se nacita api program spadne. Krekla verze iGo 8.0 mi funguje a po zakoupeni original verze na SD karte nejde nova verze asi 8.3 spustit ... provedl jsem i hardreset PDA a nepomohlo to. Jestli je to problem s licenci, tak nevim, kde hledat originalnejsi soft ... co s tim ???
Dzi
 

Re: iGo8 na C520 - problem

Příspěvekod SvoDa v 30 pro 2008 20:44

Já myslím, že pomůže pan Google a slovní spojení např. 8.3.2.64873 nebo 8.3.2.64029
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: iGo8 na C520 - problem

Příspěvekod tomasii v 31 pro 2008 17:22

Pan NavNGo mi sdělil, že iGO8, které se prodává na sd-kartě, je určené pro PDA a proto tedy na PNA neběží (to byla ale novina :o ). Rovněž v mailu dodal, že není určené pro MioC520 a C720 (na to jsem se ptal), protože to není PDA (to mě taky udivilo :o ).

Co z toho plyne :?: :arrow: Při dodržení licenčních podmínek ti karta prostě a jednoduše poběží jen na PDA. Na PNA si prohlédneš pěkné úvodní logo, všimneš si, že skončí u hlášky INIT API a pak se budeš muset rozhodnout, zda ti to stačí, nebo zda požádáš o pomoc kolegu Googla. Když ho o pomoc požádáš a nebude to jen pro ověření, že pak iGO8 poběží, tak se zpronevěříš licenčnímu ujednání, když ujednání dodržíš, tak budeš moci na Miu akorát krátce obdivovat úvodní logo. A to je tvoje dilema, které ti asi nikdo nevyřeší. :lol: :lol: :lol:
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: iGo8 na C520 - problem

Příspěvekod Tom370 v 20 črc 2013 21:45

Ahoj,
mám problém, marně se snažím na mio c520 dosáhnout toho, aby navigace normálně naběhla a po kliknutí na ikonu MioMap se spustilo z SD karty IGO8. Navigace není moje a dotyčný pán není moc zdatný (já už si to po dnešním dni o sobě začínám myslet taky - žádná navigace mi tak dlouho nevzdorovala). Uděla jsem mu tam unlock na sd kartu s igo, který jsem stáhl od tomasii (tímto díky). Jenže pán se po týdnu vrátil, že to nefunguje. Stalo se to, že navigace se vybila a po zapnutí nenaběhl unlock z SD karty, ale normální mio. Pán zapomněl, že k tomu, aby mu naběhlo IGO (unlock) musí vytáhnout a znovu zasunout SD kartu....
V návodech se píše, že je k tomu potřeba přejmenovat složku "Program Files" na "program files" což udělám, pak se tam píše, že tam mám nakopírovat soubor ppath.txt a pak upravit sys.txt ve složce IGO8. Všechno tohle udělám a vše se má završit restartem v podobě dlouhého zmáčknutí zapínacího tlačítka. A tady nastává problém, pokud ten reset udělám, složka "program files" se přejmenuje zpět a smaže soubor ppath.txt, který jsem do ní nakopíroval. Zkoušel jsem už snad vše co má tomasii na stránkách, ale nedaří se. Přes unlock to jede normálně bez něj ani ránu.
FW tam je R02+3+9911+1018. Zkoušel jsem nejrůznější unlocky od technických přes ty co jsou na webu, všechny fungují v pohodě, jenže to já nepotřebuju, chci se vytahování a zandavání karty při startu vyhnout..
Poradí mi někdo co udělat s tím, aby se mi nepřejmonovávala ta složka a po kliknutí na MioMap se mi spustilo IGO8?

Dík moc
Tom370
 
Příspěvky: 2
Registrován: 20 črc 2013 21:00

Re: iGo8 na C520 - problem

Příspěvekod SvoDa v 21 črc 2013 08:35

Nevím jak to děláš, ale kopírovat ppath.txt a přejmenovat složku Program Files musíš na program files (malá písmena) jen když máš MIO připojené k PC v datovém režimu (obsah přístroje = My Flask Disk vidíš v PC jako vyměnitelné úložiště jménem Mio Device) a pak musíš přístroj od PC řádně odpojit => provede se restart.
Pokud budeš složku Program Files přejmenovávat na program files přes nějaký správce souborů či TotalComander (aplikace unlocku) přímo v přístroji, po hardresetu (dlouhý stisk OFF) přejmenování opravdu nedrží a přejmmenuje se znovu na velká písmena.

P.S. obsah složky MIOMAP/Miomap můžeš klidně (po záloze= nakopíruj si ji někam do PC) vymazat - pochybuji, že MioMap budeš někdy používat, zabírá zbytečně místo a vrátit se dá vždycky (ideální je zazálohovat si celý obsah My Flash Disk)

Mimochodem - iGO máš na kartě ? Adresář se jmenuje iGO nebo Miomap ?
Máš správně cesty v ppath.txt ? není nějak poškozený ?

Pročti ještě diskuse zde
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: iGo8 na C520 - problem

Příspěvekod Tom370 v 21 črc 2013 12:07

Ahoj,
přes noc se mi to rozleželo a došlo mi to... Celou dobu jsem si hrál se složkou Program files přímo ve windows CE a ne v mio device.. už to funguje zdá se jak má.
Každopádně dík za reakci Tom
Tom370
 
Příspěvky: 2
Registrován: 20 črc 2013 21:00


Zpět na MIO - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků