Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

MIO C720 - update

Zde řešíme všechny modely navigací MIO - např. C510/C710/C250/C320/C520/C720/MOOV...

MIO C720 - update

Příspěvekod Dexter v 16 lis 2011 18:33

Dobrý večer

Známý mi donesl domů navigaci MIO C720 s touto verzí firmware R39-9939-0705 . Chtěl, abych mu do této navigace nainstaloval IGO Primo. Jelikož jsem už na pár takových navigaci ( C720 ) IGO úspěšně nainstaloval, tak jsem odsouhlasil. Postupoval jsem podle známého postupu. Jako první jsem chtěl updatnout starý firmware. Zde se vyskytla chyba při update. Software do navigace normálně překopíruje soubory nového firmware, ale po odpojení navigace od PC ( aby mohla proběhnout instalace ) Mio zamrzne na modré obrazovce s nápisem UPDATE FAILED. PLEASE COLD BOOT THE SYSTEM . Poté navigace přestane reagovat na tlačítka. Pomůže pouze odpojení baterky od základní desky. Chci se zeptat zda by někdo dokázal poradit, jak dostat nový firmware do této navigace, popřípadě, jak rozchodit IGO na tom starém. Děkuji za rady
Dexter
 
Příspěvky: 19
Registrován: 31 kvě 2010 17:39

Re: MIO C720 - update

Příspěvekod amatér v 16 lis 2011 18:44

O fw. je nejprve potřeba něco vědět, teprve potom je možné pouštět se do nějakých úprav.
Kód: Vybrat vše
http://www.tomasii.cdc.cz/faq_obecne.html

nebo zde:
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: MIO C720 - update

Příspěvekod Dexter v 16 lis 2011 20:45

Amatére, přečetl jsem oba odkazy tam i zpět, ale o něčem co by mi pomohlo jsem se nedozvěděl. Zkoušel jsem nainstalovat fimrware z Tomasiiho stránek, tak i fimware z tohoto odkazu ,který mi vždy fungoval ( http://forum.entershop.cz/viewtopic.php?f=55&t=567 ). Oba skončily výše uvedenou chybou. Druhý problém na který jsem narazil je ten, že pokud něco nakopíruju na My Flash Disc ,tak se to po vypnutí a zapnutí navigace smaže. Zůstane tam pouze složka LocalRecord a soubor Settings. Navigace prostě neudrží paměť, třeba po každém zapnutí musím znovu nastavit jazyk a datum.
Dexter
 
Příspěvky: 19
Registrován: 31 kvě 2010 17:39

Re: MIO C720 - update

Příspěvekod Ivo K v 16 lis 2011 22:00

Podle toho jak závadu popisuješ a dle toho co jsi už vyzkoušel, tak ti zbývá pouze servis. U servisu "snad" dokáží přehrát FW.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: MIO C720 - update

Příspěvekod Dexter v 17 lis 2011 09:51

Jasně, to by byla jedna možnost. Tak mě ale ještě napadá oživit MIO nějakým unlockem. Zkoušel jsem technický unlock z tomasiiho stránek, jenže nechce naběhnout. MIO sice kartu vidí, ale unlock z nějakého důvodu nenaběhne. Ještě se chci zeptat zda tato navigace nejde přeflešovat z karty. Kdysi dávno jsem měl nějaké MIO, které něšlo připojit k PC. Dopátral jsem se k návodu, kde stačilo MIO rozebrat a na jednom IO ukostřit jeden pin a na display se objěvil takový "BIOS". Z tama to šlo přehrát pomocí karty. Ale jestli to jde i tady to nevím. Nezkoušel to někdo?
Dexter
 
Příspěvky: 19
Registrován: 31 kvě 2010 17:39

Re: MIO C720 - update

Příspěvekod tomasii v 17 lis 2011 10:52

Ještě dotaz: jak jsi se dostal na modrou obrazovku? Ta se objevuje, když je Mio odemčené servisním programem, který umožní vlézt do Mia a dělat vše = třeba vše smazat a udělat z Mia svítící rámeček (obdoba startu Cx10 při stisknutých dvou vnitřních tlačítkách). Vidíš na modré obrazovce různé volby, např. Woken, USB, updatu, apod? To by skutečně ukazovalo na nestandardní stav Mia. :idea:
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: MIO C720 - update

Příspěvekod Dexter v 17 lis 2011 11:41

Na modré obrazovce nejsou žádné volby. Po nahrání nového fimware do navigace vyzve program, abych odpojil navigaci od PC. Po odpojení na navigaci naběhne tabulka, zda chci fimware instalovat. Po kliknutí na next se objevím modrá obrazovka s výše uvedenou chybou.
Dexter
 
Příspěvky: 19
Registrován: 31 kvě 2010 17:39

Re: MIO C720 - update

Příspěvekod tomasii v 17 lis 2011 12:22

Jasně, už rozumím. Nejprve by se měl objevit nápis, že se data přenášejí do Mia, a po odpojení se dole objeví fialový proužek a v něm informace o flashování - instalaci firmwaru. Pokud nesouhlasí verze, tak se to vůbec nerozběhne. Asi je v Miu skutečně něco nakopnutého a chce to rasantnější spístup ~ servis.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: MIO C720 - update

Příspěvekod Dexter v 17 lis 2011 12:55

Servis bych viděl jako poslední možnost. Teď jsem zkoušel pár unlocku a jediný, který bezproblémově naběhne je Tenchinký unlock z Tomasiiho stránek. Nevím, ale zda by z tohoto unlocku šel nějak přehrát fimware, asi ne. Chci se zeptat zda pro C 720 neexistuje nějaký podobný návod jako je tento: http://forum.entershop.cz/viewtopic.php?f=55&t=892 popřípadě, jak se v domácích podmínkách dostat k téhle servisní modré obrazovce, zda je to vůbec možné.
Dexter
 
Příspěvky: 19
Registrován: 31 kvě 2010 17:39

Re: MIO C720 - update

Příspěvekod tomasii v 17 lis 2011 14:02

K modré servisní obrazovce se dostaneš jen specielním prográmkem, který mají někteří prodejci, např. Entershop Polička, CDC Praha, nebo zmíněný servis. Pak můžou přeflashovat firmware, které aktualizačním balíčkem od Mitacu nejde. Proto ani nějaký návod k tomuto postupu není. Samotný Unlock nepomůže.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Další

Zpět na MIO - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron