Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

C250 Help při propojení s PC se nezobrazí flash disk .

Zde řešíme všechny modely navigací MIO - např. C510/C710/C250/C320/C520/C720/MOOV...

Re: C250 Help při propojení s PC se nezobrazí flash disk .

Příspěvekod vovi v 13 říj 2010 08:29

Já teda nikdy 250 v ruce neměl, ale není tam náhodou potřeba pro komunikaci prográmek MioTransfer? Mrkni kdyžtak na web www.tomasii.cdc.cz, jestli se tam o tom nepíše (ten program tam bude určitě popsaný v souvislosti s C510 a C710).
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: C250 Help při propojení s PC se nezobrazí flash disk .

Příspěvekod Ivo K v 13 říj 2010 08:41

Komunikace PC-mobilní zařízení může probíhat dvěma způsoby. ActiveSync nebo MassStorage.
Aby se ti na PC ukázalo Mio jako další disk, musíš mít komunikaci MassStorage.
Nevím jestli C250 tuto komunikaci umí. Podle ovladače Mio DigiWalker USB Sync si myslím, že komunikace ve tvém případě je ActiveSync.
Pro tuto komunikaci má Microsoft vlastní program pro Win XP(Microsoft ActiveSync), který komunikuje s mobilním zařízením. Stáhneš ho zdarma na jeho stránkách. Komunikace je ale hodně pomalá.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: C250 Help při propojení s PC se nezobrazí flash disk .

Příspěvekod addam v 13 říj 2010 12:21

Skutečnost je taková, že model MIO C250 standardně s PC nekomunikuje ani v režimu USB MAssStorage, ani v režimu ActiveSync.

Pro komunikaci s MIO C250 musíš použít program MioTransfer, který najdeš na originálním DVD. Ovšem pozor - tento program Ti umožní přístup pouze do uživatelských složek, což je v případě MIO C250 pouze složka MP3. Pokud by ses chtěl dostat i do skrytých složek, tak bys musel použít program MioTransferFull (což je vlastně cracknutá verze standardního MioTransferu).

Až program MioTransferFull budeš shánět na internetu, tak si dej pozor na to, aby to byla opravu verze pro model C250, protože pokud se dobře pamatuji, tak není stejný jako byl pro modely MIO C510/C710/H610).

Vše co jsem napsal platí v případě, že v tom přístroji máš standardní firmware se starým programem MioMap 3.x
Pokud bys tam měl nový firmware s programem MioMap 2008, tak je situace jiná - v takovém případě se přístroj bude chovat jako MassStorage zařízení, ale přístroj bude zase prakticky nepoužitelný, protože tento "nový" firmware způsoboval nekoukatelné problikávání displeje (ideální pro někoho kdo chce vyvolat epileptický záchvat) :roll:

Takže podle mého názoru by bylo nejjednodušší řešení kdyby ses vykašlal na propojování s PC a když už tam chceš něco instalovat, tak to udělat tak že do rootu SD karty nahraješ například TotalComander a přejmenuješ ho na "C250Auto.exe" a tuto kartu za chodu vložíš do přístroje a potvrdíš dialogové okno a spustí se TotalComader a pak už si můžeš procházet jakékoliv složky a z karty cokoliv kopírovat do vnitřní paměti a naopak.

A nebo ještě jednoduššeji - zvolený navigační program nakopíruj do rootu SD karty a spouštěcí soubor zvoleného navigačního programu přejmenuj na "C250Auto.exe" a po vložení karty do přístroje se spustí rovnou ten navigační program.

Dalšími možnostmi by bylo použití různých spouštěčů, nebo unlocků.
V každém případě počítej s tím, že model MIO C250 má naprosto nevýkonný hardware s pouhými 32MB RAM, takže například navigační programy iGO8, iGO PRIMO, apod. na tom bude zcela nepoužitelné a nestabilní. Jeden z mála navigačních programů, které se mi na C250 podařilo použitelně rozchodit, byl program SygicMobile (McGuider).
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: C250 Help při propojení s PC se nezobrazí flash disk .

Příspěvekod mkb v 13 říj 2010 13:34

Když jsem se vrtal v jedné C250, tak jsem používal MioTransfer z Tomášových stránek. Je to komplikované, ale jde to. iGo8 jsem tam také rozchodil, ale jak píše Addam v předchozím článku. Je to nestabilní a padá to.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: C250 Help při propojení s PC se nezobrazí flash disk .

Příspěvekod mkb v 14 říj 2010 13:20

Musíš použít Mio Transfer z Tomášových stránek. Je trochu upraven.

Kód: Vybrat vše
http://tomasii.cdc.cz/jak_p%C5%99enest_soubory_z_mia_do_pc_a_zp%C4%9Bt.html
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: C250 Help při propojení s PC se nezobrazí flash disk .

Příspěvekod addam v 14 říj 2010 15:22

bobobo píše:Tak mi to přece jenom nedalo a zkusil jsem ze zvědavosti nahrát Total commander na SD, tak ja píše výše adam.
Kartu strčím do navigace a nic se neděje.
Zkoušel jsem navigaci zapínat a vypínat, ale bezvýsledně, naskočí jen základní menu.
Podle mě ani neví, že jsem do ní nějakou kartu strčil.

Stáhni si soubor který je v příloze této zprávy a rozpakuj jej do rootu SD karty.
Zapni navigaci a nech ji v základním menu (tzn. nespouštěj navigační program).
Do zapnuté navigace vlož SD kartu a na displeji se objeví nápis "Launch Map Copy tool?" Klikni na tlačítko "YES" a spustí se TotalCommander.
Osobně jsem to teď vyzkoušel na 6 kusech MIO C250 a funguje to.

Pokud to Tobě fungovat nebude, tak zkus jestli vůbec navigace čte Tvoji SD kartu - nakopíruj na ni třeba třeba nějaký MP3 soubor a zapni hudební přehrávač.
Pokud hudební přehrávač MP3 soubor neuvidí (nepřehraje), tak to znamená že:
a) SD karta je vadná, nebo nekompatibilní (MIO C250 je prehistorický model, takže samozřejmě neumí pracovat s SDHC kartami!).
b) SD karta je v pořádku, ale chyba je v navigačním přístroji (např. vadná čtečka karet, apod.)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: C250 Help při propojení s PC se nezobrazí flash disk .

Příspěvekod a.mroz v 30 říj 2010 18:09

Melo by fungovat neco podobneho i na C220?
--=MIO C520=-- My Flash Disk iGO8 8.3.2.64873, Na SDHC 8GB
iGO8 8.3.4.102680, GJ_6..a vejs, mapy TA a Navteq.
HTC Desire S android 2.35 iGO NavGear 9.6.7.235654
Uživatelský avatar
a.mroz
 
Příspěvky: 440
Registrován: 31 pro 2008 16:57

Re: C250 Help při propojení s PC se nezobrazí flash disk .

Příspěvekod a.mroz v 30 říj 2010 19:26

Tak u C220 funguje na jakejkoliv program prepsani spousteciho nazvu na Oscar91ADM.exe Nesmi bejt ve slozce. Musi bejt v rootu karty.
Nicmene Primo se me v teto krabicce nespusti pac je mala pamet RAM pri nabihani prouzku od konce staci jen malo a kuk na strejdu malo pameti :) Zkusim jeste umazat POI.kml, Nasa teren, Building, maximalni odlehceni :D
Edit: nezabralo :(
--=MIO C520=-- My Flash Disk iGO8 8.3.2.64873, Na SDHC 8GB
iGO8 8.3.4.102680, GJ_6..a vejs, mapy TA a Navteq.
HTC Desire S android 2.35 iGO NavGear 9.6.7.235654
Uživatelský avatar
a.mroz
 
Příspěvky: 440
Registrován: 31 pro 2008 16:57

Re: C250 Help při propojení s PC se nezobrazí flash disk .

Příspěvekod addam v 01 lis 2010 13:57

Není se čemu divit - MIO C250/C220 má pouhých 32MB RAM a to je nedostatečné pro většinu moderních navigačních programů (včetně iGO8/PRIMO).
Už se to tady na fóru několikrát řešilo - teoreticky je možné rozchodit na tom třeba velmi osekané iGO8 (bez detailů, bez terénu, bez 3D zobrazení mapy, apod.) a v takovém případě to možná chvílemi bude fungovat, ale nestabilně a je nutno počítat s zasekáváním, tuhnutím a dalšími problémy.

Technicky vzato by na těchto modelech mělo stabilně fungovat například MioMap2008, nebo Mireo Cardinale, nebo SygicMobile (který mám odzkoušený a na C250 jsem ho často používal).
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: C250 Help při propojení s PC se nezobrazí flash disk .

Příspěvekod malyMatko1 v 01 srp 2011 17:17

ahojte,
snazim sa dostat do mia c250 SygicMobile..no nejak sa mi nedari ..ked chcem spustit instalaciu cez total cmd,tak mi vyhodi nasledovnu chybu: "Cannot find SetupWinMobile (or one of its components). Make sure the path and filename are correct and that all the required libraries are available." ...treba tam este nieco nahrat predtym,jak to pustim? alebo kde je chyba..dakujem za odpovede..
malyMatko1
 
Příspěvky: 1
Registrován: 01 srp 2011 14:51


Zpět na MIO - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků