Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Mio Cx20 a provoz s mikro SD kartou

Zde řešíme všechny modely navigací MIO - např. C510/C710/C250/C320/C520/C720/MOOV...

Mio Cx20 a provoz s mikro SD kartou

Příspěvekod Fitor v 15 črc 2010 06:56

Prosím, má někdo zkušenost s provozem mikro SD karty s adapterem v navigaci. Jde mi o to, jestli nedělá problémy další kontakt "navíc" mezi mikro SD a adapterem. S jakou největší kapacitou karty Mio provozujete?
Dík
Fitor
 
Příspěvky: 114
Registrován: 17 srp 2009 12:25

Re: Mio Cx20 a provoz s mikro SD kartou

Příspěvekod vovi v 15 črc 2010 07:12

Já mám microSD s adaptérem zatím jen objednanou (8GB); měla by přijít do týdne a hned to odzkouším. Jinak MIO bez problémů pracuje s "normální" SDHC 16GB class 6 a pokud si vzpomínám správně, tak už tu někdo otestoval i 32GB (dalanik?).
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Mio Cx20 a provoz s mikro SD kartou

Příspěvekod amatér v 15 črc 2010 10:04

Mimo jiných karet v C720 využívám i microSD 2GB, a zatím jsem nepostřehl rozdíl oproti klasické SD.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Mio Cx20 a provoz s mikro SD kartou

Příspěvekod fanda v 15 črc 2010 10:20

Pokud jsou kontakty na adapteru a vlastní kartě v pořádku, tak by neměl nastav vůbec žádný problém. Kapacita v tom nehraje žádnou roli. Co se týče kapacity SDHC karet, tak jsme Addam a já (a možná ještě někdo další) vyzkoušeli SDHC Pretec 32GB class 10 a i ta funguje bez problémů. Testovány byly navigace s operačním systémem WindowsCE 5.0 (včetně Mio Cx20). MicroSD jsem ale s takovou kapacitou ještě neviděl. Myslím, že jsem viděl nabídku na max. 16GB karty.

Co se týče OS WindowsCE 4.2, tak nemám zprávy o tom, že by tam SDHC vůbec fungovaly. Měl jsem Mio C710, zkoušel jsem vyměnit drivery ve Windows (údajně karty SDHC uměly), ale bez úspěchu.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: Mio Cx20 a provoz s mikro SD kartou

Příspěvekod Fitor v 15 črc 2010 11:24

Díky za odpovědi. Šlo mi o to, jak se to bude po čase chovat. Myslím, že adapter je myšlený pro čtečky (i když dnes není problém čtečka mikro SD) a ne pro "mobilní provoz". Kdysi jsem měl na HP SDIO GPS kartu, která úzasně chodila ve "statickém" provozu t.j. s navigací v ruce, ale v držáku v autě neustále padal příjem GPS. S kapacitou 16GB jsem schopen vyjít bez problémů, ale ceny 32GB SD se blíží cenám 16GB mikro SD, tak možná bych šel do 32GB, pokud je to skutečně odzkoušené.

To Fanda: to co máš v avataru jsou sluneční hodiny?
Fitor
 
Příspěvky: 114
Registrován: 17 srp 2009 12:25

Re: Mio Cx20 a provoz s mikro SD kartou

Příspěvekod amatér v 15 črc 2010 11:52

Mimo téma, mně to připadá jako zodiak.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Mio Cx20 a provoz s mikro SD kartou

Příspěvekod addam v 15 črc 2010 13:14

Fitor píše:Díky za odpovědi. Šlo mi o to, jak se to bude po čase chovat. Myslím, že adapter je myšlený pro čtečky (i když dnes není problém čtečka mikro SD) a ne pro "mobilní provoz".

To si nemyslím - microSD karty v redukci na SD, používám už několik let na desítkách GPS navigací různých značek a doposud jsem se nesetkal s žádným problémem (který by souvisel s redukcí).

Fitor píše:... ceny 32GB SD se blíží cenám 16GB mikro SD, tak možná bych šel do 32GB, pokud je to skutečně odzkoušené.

Pokud uvažuješ o SD 32GB, tak (nejen) na navigacích MIO C520/C720, máme odzkoušené tohle: viewtopic.php?f=15&t=548&start=100#p49355
Určitě budou fungovat i jiné typy a značky SD karet, ale za tuhle konkrétní kartu se můžu já + Fanda + iVOk zaručit, protože ji aktivně používáme ;-)
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Mio Cx20 a provoz s mikro SD kartou

Příspěvekod fanda v 15 črc 2010 13:44

Amatér odpověděl za mne. Kdyby to byly sluneční hodiny, čouhal by tam z prostředka nějaký klacek a na ciferníku by byla čísla.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice


Zpět na MIO - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků