Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

MIO C720, problem s PRIMO

Zde řešíme všechny modely navigací MIO - např. C510/C710/C250/C320/C520/C720/MOOV...

MIO C720, problem s PRIMO

Příspěvekod rasto8 v 11 čer 2010 09:41

Uz niekolko tyzdnov sa nemozem zbavit jedneho problemu. Spustim Primo a ked ho nasledne cca do 5 minut uspim tak po prebudeni nabehne len cierna obrazovka s miernym podsvietenim. Potom pomoze len HR. Zaujimave je, ze ked ho uspim po viac ako cca. 5 minutach tak uz funguje bez problemov. Este jednem postreh: Ked do tych 5 minut od spustenia Primo normalne ukoncim a potom MIO uspim v zakladnej ponuke Mia, tak po prebudeni urobi to iste cize nabehne tiez ta cierna obrazovka. Poradte volaco. Bojim sa aby som si castym HR neposkodil Win. Uz neviem kde hladat problem. Ci v MIO alebo v Primo. :(
Inak MIO funguje bez problemov. Pouzivam IGO8 - konfiguracia dole v podpise, Amigo - SD, Miomap 3.3 - MFD a Spirit - SD. Spustac od Fmilan. Vsetko bez problemov. Prekliate Primo som skusal na SD a potom aj MFD a content SD. Skusal som aj ine verzie Primo ale vsetko sa chova rovnako. V sys.txt pre Primo som mal uz vselico. Teraz tam mam len DEVICE MIOC720 - samozrejme v prislusnom formate.
Dakujem za akukolvek radu.
MIO C720 TMC, Transcend SDHC 16GB class10
Miomap 2008 - SD
iGO8 8.3.5. Primo 9.6.2.

MIO spustac v2 MIO unlock v3
Uživatelský avatar
rasto8
 
Příspěvky: 295
Registrován: 24 led 2010 13:44
Bydliště: SK

Re: MIO C720, problem s PRIMO

Příspěvekod SvoDa v 11 čer 2010 10:02

Už jsme to tu mnohokrát psali a podezřívali z toho kde co, ale zatím nám z toho vychází tato příčina:
Černá obrazovka se objeví tehdy (ne vždy), když Primo probudím po té, co jsem ho uspal na delší dobu (min. cca 45 minut), když jsem předtím do Primo dohrál něco nového, např. ikony, skin, hrál jsem si se sys.txt, smazal save, vytáhl či vložil kartu na které to spouštíš,... (stává se to na 720 i na 520).
Když jsem si na 520ce přestal hrát a hraju si na 720, už ten problém na 520 není a probudí se normálně i po třech dnech spaní.
Když však do 520 nahraju "novinky" z testovací 720ky (1:1), 520ku uspím a za hodinu probudím, už je zas černo.
Když to ovšem udělám tak, že po jakékoliv změně v primo udělám hardreset (MIO zcela vypnu, počkám cca 30 sec. a zapnu), spustím Primo, uspím, nechám spát 45 minut, probudím, tak černou obrazovku už nevidím.
Je to sice nepraktické, dělat HR po každém "zásahu" do primo, ale počítám s tím, že až se vše odladí, nebude nutno stále něco "předělávat" a měnit a bude vše OK.
Když Primo používáš jen k ježdění a nehraješ si se soubory, nic nedoplňuješ a nepřepisuješ, probouzí se stále tak jak má po jakékoliv době spánku. Když tedy pojedu na dovču, nebudu si po cestě hrát s přidáváním souborů nebo přenastavováním sys.txt, vytahovat a vkládat kartu... (jinak bych musel přetrpět ten hardreset) a celou cestu bude tudíž vše šlapat, i po probuzení po tankování nebo obědové pauze jak má.

Holt ta černá obrazovka je daň za změny v primo nikoliv přenastavováním v menu, ale přidáváním nových souborů nebo jejich změn, vyjímáním a vkládáním karty, to vše pod heslem "kdo si hraje, tomu to zlobí" :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: MIO C720, problem s PRIMO

Příspěvekod Ivo K v 11 čer 2010 10:37

Mám stejnou zkušenost jako SvoDa.
Černá obrazovka se mi zobrazí(Mio vytuhne), když bělám nějaké úpravy nebo do Prima něco kopíruji.
Již asi 4x za 14 dnů se mi také "pobláznila" SD karta(poškozené soubory na kartě), když jsem dělal úpravy na Primu. Musel jsem provézt scandisk karty. Než jsem začal testovat Primo, tak jsem scandisk dělal tak max. 1x za 1/2 roku.
Abych neměl problémy s černou obrazovkou, dělám nyní po úpravě Prima pouze restart C720 a zatím(ťuk, ťuk) jsem černou obrazovku neviděl.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: MIO C720, problem s PRIMO

Příspěvekod SvoDa v 11 čer 2010 10:39

JJ, restartem jsem začínal, byl mnohokrát (drtivou většinou) bez problému, ale i zde bohužel ojediněle oblačno, nicméně tobě ten restart (ťuk ťuk) přeju :D
100% spolehlivý je ten HR, ale ten není zrovna ideální řešení
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: MIO C720, problem s PRIMO

Příspěvekod Ivo K v 11 čer 2010 10:47

Já dělém ten restart přímo v Desktopu_IvoK programem Restart.exe(bez spouštění MortSciptem) a zatím vše OK. Doufám, že to tak vydrží. ;) :D
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: MIO C720, problem s PRIMO

Příspěvekod SvoDa v 11 čer 2010 12:04

Já se pořád řídím tím, cos mi říkal, že není restart jako restart a restartoval jsem podržením tlačítka a ne tou aplikací :o
OK, budu testovat restart.exe :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: MIO C720, problem s PRIMO

Příspěvekod somik v 11 čer 2010 12:09

To je zvláštní, mi se i po přidaných souborech probouzí vždy v klidu. Když ale chci něco dohrát, nejprve ukovčím primo, pak vypnu mio a "zatím" v pohodě. Žádný restart jsem nedělal. :D
Mio c 510+ v šochtli iGo Primo 2.0 TMC, 1.5.3a skin Dimka
Mio C 720 TMC, Primo 1.2 , Primo 1.2.0 GJ, šochtle Primo 2.0 Dimka 1.5.3a
HTC TOUCH 2 iGo8 8.3.4. 117940 skin Dimka, Primo 1.3.3 skin Dimka
HTC 3DEVO iGo MyWay 8.4.3
Uživatelský avatar
somik
 
Příspěvky: 270
Registrován: 14 črc 2008 11:42
Bydliště: Píšť, na Prajské

Re: MIO C720, problem s PRIMO

Příspěvekod SvoDa v 11 čer 2010 12:11

To bude tím vypnutím MIO = podržení tlačítka a klikem na vypnout = hardreset. Nebo co myslíš vypnutím MIO
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: MIO C720, problem s PRIMO

Příspěvekod somik v 11 čer 2010 12:50

Myslím tím uspání.Ale uspání v režimu unlocku. (Používám zjednodušený mioPocket od fandy)
Mio c 510+ v šochtli iGo Primo 2.0 TMC, 1.5.3a skin Dimka
Mio C 720 TMC, Primo 1.2 , Primo 1.2.0 GJ, šochtle Primo 2.0 Dimka 1.5.3a
HTC TOUCH 2 iGo8 8.3.4. 117940 skin Dimka, Primo 1.3.3 skin Dimka
HTC 3DEVO iGo MyWay 8.4.3
Uživatelský avatar
somik
 
Příspěvky: 270
Registrován: 14 črc 2008 11:42
Bydliště: Píšť, na Prajské

Re: MIO C720, problem s PRIMO

Příspěvekod Ivo K v 11 čer 2010 12:58

Pokud pouze uspáváš, tak je to jen otázka času, kdy uvidíš černou obrazovku(vytuhlou C720).
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Další

Zpět na MIO - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků