Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Mio Moov v 735 TV - Inštalácia iGO 8

Zde řešíme všechny modely navigací MIO - např. C510/C710/C250/C320/C520/C720/MOOV...

Mio Moov v 735 TV - Inštalácia iGO 8

Příspěvekod Vladowir v 24 dub 2010 20:14

Takže sľúbený návod je tu.

UPOZORNENIE : MUSÍTE ROBIŤ VŠETKO PRESNE PODĽA BODOV, INAK VÁM TO CELÉ BUDE PADAŤ.

BOD 1. Zvolenie správnej Micro SD karty.

Môžte použiť akú koľvek Micro SD kartu ale maximálne do veľkosti 8 GB. Od 8 GB hore to padá, neviem konkrétne prečo ale padalo mi to na 16 GB micro SD karte. Dôležité je, že karta musí mať formátovanie FAT a nie FAT 32. Takže kartu musíte mať naformátovanú na FAT.

UPOZORNENIE: micro SD karta musí mať názov "SDCARD", môžte ju pod Win. premenovať bez problémov.

Pomôcka : Pokiaľ vám nejde naformátovať pod Windows XP, Windows Vista alebo Windows 7 micro SD kartu na FAT, vložte kartu do mobilu, dajte ju v mobile naformátovať, v mobile Vám micro SD kartu naformátuje na FAT, odskúšané na Nokii N95 a BlackBerry.


BOD 2. Kopírovanie iGO 8 - Nav N Go iGO 8 verzia 8.3.4.117940 na micro SD kartu.

Micro SD kartu nevkladajte do zariadenia MIO, ale buď do prevodníka a následne do šachty v PC alebo Notebooku, alebo sa to dá aj tak, že si vložíte kartu do mobilu, prepojíte USB káblom a následne pripojíte kábel USB do PC alebo Notebooku. Automaticky vám načíta Micro SD kartu. Keď ste splnili toto, prejdeme ku kopírovaniu. Na micro SD kartu nakopírujeme do root karty iGO8, bude to vyzerat asi takto: SDCARD/iGO8, alebo priamo rozbalte iGO 8 na micro SD kartu.


BOD 3. Kopírovanie Total Comandera do systému Mio.


Micro SD kartu vložte do zariadenia Mio Moov V 735. Následne pripojte USB kábel do navigácie Mio a PC poprípade Notebooku. Zariadenia sa spárujú a uvidíte micro SD kartu a systém Mio a jeho flash pamäť. To čo teraz urobíte, v žiadnom prípade nepoškodí vaše navigačné zariadenie. Otvorte si Flash pamäť zariadenia, presnejšie kliknite na ikonu Moov V735, tak je nazvaná Flash pamäť Mia. Následne otvorte adresár Programe files, tam otvorte FMTransmitter. Nájdete tam súbor FMTransmitter.exe. NEMAŽEME HO. Tento súbor presunieme do podadresára IMG, ktorý je tam už vytvorený. Keď toto máme spravené, nakopírujeme do adresára FMTransmitter tieto súbory : registry.tfx , LAN.tfx , ftp.tfx a FMTransmitter.exe. Tieto legálne súbory stiahnete tu:

Kód: Vybrat vše
http://rapidshare.com/files/376973466/Total_Commander.rar



BOD 4. Spustenie navigácie Mio.

Na navigácii presunieme tlačidlo do stavu RESET a následne odpojíme kábel USB od navigácie Mio. Počkáme 10 sekúnd a presunieme tlačidlo do polohy ON. Tak ako je ukázané na pridanom VIDEU. Postupne Vám bude nabiehať systém Mio, až do stavu MIO SPIRIT, to je tá obrazovka s ikonami kde je TV, Navigácia, Nájdi....

UPOZORNENIE : Počkajte 10 sekund... Total Commander vám nabehne sám. Nemusíte sa ničoho báť, systém Mio beží v pozadí aplikácie Total Commander. Tak a teraz samotné spustenie iGO8. kliknete si na micro SD kartu (SDCARD), tam otvoríte adresár iGO8 a spustíte iGO8.EXE, viď VIDEO.


BOD 5. Nastavenie iGO

Nastavíte jazyk a hlas a nabehne vám úvodná obrazovka iGO 8. Kliknite na NASTAVENIA - ŠÍPKA DOPRAVA - GPS. PORT a FREKVENCIU dajte na vyhĺadať automaticky a kliknite následne na VYHĽADAŤ GPS. Vypíše vám GPS ZARIADENIE ROZPOZNANÉ A NÁJDENÉ. To je všetko. Môžte testovať, plne funkčná navigácia iGO 8 na Mio Moov V 735 TV.


BOD 6. Vrátenie sa do menu Mio Spirit.

Ukončite navigáciu iGO 8. Dostanete sa späť do Total Commandera. Total Commandera ukončíte klasicky, v pravom hornom rohu je krížik, stačí keď ho stlačíte (najlepšie zaobstarať si pero k navigácii na dotikovú obrazovku) a ste v menu Mio Spirit. Môžete sledovať TV a všetko ostatné. Tak isto funguje aj pôvodná navigácia a tiež FMTransmitter.Viď. VIDEO.


BOD 7. Ako sa vrátiť späť do iGO 8.

Bohužiaľ inak to nešlo, ale prepracoval som to trochu. Musíte zariadenie vypnúť do polohy OFF následne RESET na 2-3 sekundy a späť na ON. Zopakuje sa všetko čo je v BODE 4. Ale, nemusíte už inštalovať iGO 8 nabehne vám už priamo do menu a všetko ostane nastavené ako naposledy, trasy, história, proste všetko je tak ako má...


BOD 8. Záver

Natrápil som sa, ale pokiaľ týmto niekomu pomôžem, budem rád. Takže veľa šťastných kilometrov s Mio Moov V 735 TV a navigačným software iGO 8.

VIDEO MIO MOOV V 735 TV a iGO8

Kód: Vybrat vše
http://www.videotube.sk/video-videa/43737/prezentacie/mio-moov-v-735-tv-a-igo8


Na správny chod Mio Moov V 735 TV je použitá originál zakúpená verzia iGO 8 - Nav N Go iGO 8 verzia 8.3.4.117940
Naposledy upravil Vladowir dne 11 kvě 2010 17:13, celkově upraveno 2
Vladowir
 
Příspěvky: 3
Registrován: 11 dub 2010 15:49

Re: Mio Moov v 735 TV - Inštalácia iGO 8

Příspěvekod pasek.josef v 09 kvě 2010 08:54

Ahojky,mám též MIO 735 s tv a rád bych si nainstaloval iGO8.Mám ale problém,nemužu sehnat verzi pro 735.Mužeš mi prosim Tě poradit,kde by byla dostupná?Díky moc za odpověd.p.j
pasek.josef
 
Příspěvky: 1
Registrován: 09 kvě 2010 08:43

Re: Mio Moov v 735 TV - Inštalácia iGO 8

Příspěvekod LeoSK v 01 čer 2010 09:06

Ahoj Vladowir,
pred par mesiacmi som kupoval znamemu na Vianoce Mio V735. Mam uz za sebou Mio C520 (vlastne), Mio Moov 330 (otec), tak som si myslel, ze to MioPocket hravo vyriesi.
Ale rychlo som zistil, ze to tak nie je a tak som mu to nechal bez iGO8 v povodnom stave.
Teraz mi to ale doniesol s tym, ze to nejak nefunguje a zistil som, ze vsetky subory a adresare v pamati V735 maju pozmenene nazvy na nejake necitatelne nazvy. Sucasne sa nedaju ani zmazat, alebo nahradit. Zalohu povodnych suborov som uz davnejsie zmazal (necakal som, ze to budem niekedy este potrebovat).
Moja otazka teda je: Mohol by si uploadnut niekam kompletny adresar z Mio V735? Bez toho sa totiz nemozem dostat do Program Files a nasledne do FM Transmittera.
Existuje vobec moznost premazat povodne subory v pamati V735 a nahradit ich inymi?
Dakujem za odpoved.
Mio C520 (480x272), SystemInformation 1.6.1, iGO Primo 9.6.2.209584, GjAk v1.08
sku.37914 (800x480), iGO Primo 9.6.2.209584, GjAk v1.08
Samsung Galaxy Note (1280x800), iGO Primo 9.6.7.235654, GjAk v1.2_BigRes11
LeoSK
 
Příspěvky: 20
Registrován: 13 črc 2009 14:05

Re: Mio Moov v 735 TV - Inštalácia iGO 8

Příspěvekod Vladowir v 01 čer 2010 14:21

Ahoj. Tak ja mám od výroby urobenú zálohu mia. No pokúsim sa ti to dať na rapidshare, potom ti pošlem linky, len mi pošli mailovu adresu kde ti hodím link na stiahnutie.
Pozmeniť súbory? no mne to ide bez problémov, a ten postup ktorý je tu definovaný nemení nastavenia mia, teda systému.
Vladowir
 
Příspěvky: 3
Registrován: 11 dub 2010 15:49

Re: Mio Moov v 735 TV - Inštalácia iGO 8

Příspěvekod LeoSK v 02 čer 2010 08:18

Dakujem, prislo to.
Este mam otazku do plena.
Môžem sformátovať Mio flash drive bez toho, aby som ho nejak znefunkcnil?
Aktualne disk vyzera takto:
Kód: Vybrat vše
http://i48.tinypic.com/izz3h1.jpg

Tj. adresar "Navman" a adresar "Program Files" su nepristupne a ich nazvy zmenene, a preto povodna navigacia nefunguje.
Bojim sa, ze ked cely disk naformatujem nanovo na FAT32, tak ze prestane byt viditelny.
Ak niekto s tym mate skusenost, prosim napiste.
Dakujem, Leo
Mio C520 (480x272), SystemInformation 1.6.1, iGO Primo 9.6.2.209584, GjAk v1.08
sku.37914 (800x480), iGO Primo 9.6.2.209584, GjAk v1.08
Samsung Galaxy Note (1280x800), iGO Primo 9.6.7.235654, GjAk v1.2_BigRes11
LeoSK
 
Příspěvky: 20
Registrován: 13 črc 2009 14:05

Re: Mio Moov v 735 TV - Inštalácia iGO 8

Příspěvekod Jarouš v 02 čer 2010 08:24

To aby se Vladowir naučil šifry.S toho není nic k přečtení :!: Bylo by dobré se také někdy podívat,jak to po vložení v reálu vypadá :!: :!: :!:
A také pro příště prosím dát link do kódu :!: Viz.pravidla fóra.Děkuji.
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: Mio Moov v 735 TV - Inštalácia iGO 8

Příspěvekod Vladowir v 02 čer 2010 08:39

Ahoj Leo.

Tak to vyzerá hrozne, neviem ako sa mu to podarilo ale celé je to divné, neviem ale to čo máš vo flash pamäti nieje správne. Vo flash pamäti máš vidieť toto:

Kód: Vybrat vše
http://i48.tinypic.com/2aklkqg.jpg

A tak to je aj v mojom miu aj v zálohe ktorú som ti poslal. Mio musíš naformátovať keď ti to nejde zmazať. Pochybujem že s DVD ktoré je pribalené k navigácii, niečo urobíš. Flash som neformátoval, nemal som zatiaľ dôvod. Môj názor je, že pokiaľ naformátuješ flash a nakopčíš tam všetky súbory zo zálohy, rozbehnúť sa to nejakým spôsobom musí.
Inak ma už nič nenapadá.
Vladowir
 
Příspěvky: 3
Registrován: 11 dub 2010 15:49

Re: Mio Moov v 735 TV - Inštalácia iGO 8

Příspěvekod LeoSK v 06 čer 2010 21:02

Ahoj Vlado, odpoviem aj sem (okrem e-mailu), aby keď sa to stane niekomu inému, tak aby našiel odpoveď:

Na začiatku som mal Mio Moov V735 s nečitateľnými adresármi a nefunčný MioSpirit. Nemal som ani pôvodné inštalačné CD ani zálohu pôvodného systému.
Môj postup:
Flash disk Mia Moov V735 s nečitateľnými adresármi som sformátoval na rovnaký formát (FAT32) a nahral som tam Vladovu zálohu, keďže som nemal vlastnú. Po spustení Mia a potvrdení licenčných podmienok ale MioSpirit menu nenabehlo a vyskočila stránka "Neplatný licenční kľúč. Prosím obnovte licenčný kľúč v aplikácii MioMore". Skúšal som upravovať súbory "Source.txt" a iné, ale nikam som sa nedostal. Inštalačné CD som nemal, tak som stiahol z internetu nejakú verziu MioMore Desktop 2, táto verzia ale nevedela nájsť moje Mio V735. Volal som na Mio podporu a tam mi doporučili 2 možnosti. Buď zohnať pôvodné inštalačné CD alebo odniesť Mio do zberného centra (v Prahe je na Jeremenkove ulici č.88). Mne sa po pár dňoch podarilo zohnať pôvodné CD.
Nainštaloval som MioMore Desktop 2 a zvolil som možnosť "Moje Mio" -> "Přeinstalujte software na Mio", musel som stiahnuť a spustiť cca 50MB súbor a to pomohlo. Po reštarte už MioSpirit fungoval.
Následne som postupoval podľa Vladovho postupu a cez FM Transmitter.exe som po štarte spustil iGO8 cez Total Commander.
iGO8 funguje krásne v 800x480 rozlišení.
Jediným problémom je, že mi momentálne nefungujú iné skiny ako základný skin. Skúšal som posledný skin Gurjona pre 800x480 z 14.5.2010 (GJ6.17p_da) a nefunguje. Iné skiny som neskúšal, ale mám od Vlada potvrdené, že je s tým problém.
Menším problémom je ešte samotné spúštanie iGO cez TC. Po vypnutí iGO nasleduje návrat do TC a ak sa vypne TC nasleduje návrat do pôvodného MioSpirit menu. Tam sa dá napr. zapnúť TV. Návrat naspäť do iGO ale odtiaľ nie je možný a je potrebný reštart. Vlado ale pracuje na vylepšenej variante.
Leo

Edit: Starsia verzia Gurjonovho skinu pre 800x480 (GJ6.16p_da) funguje bez problemov
Mio C520 (480x272), SystemInformation 1.6.1, iGO Primo 9.6.2.209584, GjAk v1.08
sku.37914 (800x480), iGO Primo 9.6.2.209584, GjAk v1.08
Samsung Galaxy Note (1280x800), iGO Primo 9.6.7.235654, GjAk v1.2_BigRes11
LeoSK
 
Příspěvky: 20
Registrován: 13 črc 2009 14:05

Re: Mio Moov v 735 TV - Inštalácia iGO 8

Příspěvekod payne5 v 03 srp 2010 20:10

Ahoj.Vše jsem udělal podle návodu.díky ale nemohu rozchodit rds-tmc přijímač .Nevíte někdo jak ?
payne5
 
Příspěvky: 1
Registrován: 03 srp 2010 20:08

Re: Mio Moov v 735 TV - Inštalácia iGO 8

Příspěvekod Ondrej v 03 úno 2011 11:58

LeoSK píše:Dakujem, prislo to.
Este mam otazku do plena.
Môžem sformátovať Mio flash drive bez toho, aby som ho nejak znefunkcnil?
Aktualne disk vyzera takto:
Kód: Vybrat vše
http://i48.tinypic.com/izz3h1.jpg

Tj. adresar "Navman" a adresar "Program Files" su nepristupne a ich nazvy zmenene, a preto povodna navigacia nefunguje.
Bojim sa, ze ked cely disk naformatujem nanovo na FAT32, tak ze prestane byt viditelny.
Ak niekto s tym mate skusenost, prosim napiste.
Dakujem, Leo


Ahoj Leosi!
Mam nyni identicky problem se svou Mio v 735TV. Adresare v pameti navigace maji nesmyslna jmena a nejdou zmenit.
Navi mi tedy umrela totalne. Zalohu jsem si kdysi udelal v MioMore Dekstop 2, ale jakmile se s snim navigace spoji ihned Desktop2 spadne. Pamet navi jsem zformatoval, ale ani to mi nepomohlo. Proto te prosim o zaslani obsahu pameti navi nebo o link kde soubory stahnout! Je to jedina sance jak vse dat do poradku... aspon myslim. V navi jsem mel iGO8 dle Vladowirova navodu - timto mu moc dekuji, a vse bylo OK. Pri jednom nahlem vypnuti uz nesla navi nastartovat.... Diky za pomoc!
Ondrej
 
Příspěvky: 1
Registrován: 03 úno 2011 11:30

Další

Zpět na MIO - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron