Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Mapy z karty

Zde řešíme všechny modely navigací MIO - např. C510/C710/C250/C320/C520/C720/MOOV...

Mapy z karty

Příspěvekod Dopi v 01 zář 2008 13:49

Jak naučit iGO8 instalované kompletně do vnitřní paměti, včetně mapy ČR a major road, aby dokázalo načíst i další mapy dodané na SD kartě? Miomap to uměl, ale u iGO8 se mi to zatím nepovedlo. Jde mi čistě o mapy, celá složka content na SD mi dělala neplechu při načítání iGO.
SilverGuide 4000 (displej 320x240) - iGO 8.3.2.64873 Gurjon
Dopi
 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 srp 2008 07:06

Re: Mapy z karty

Příspěvekod vovi v 01 zář 2008 14:39

Zkus zaexperimentovat s nastavením v SYS.TXT - sekce [folders].
Tam je jednak odkaz na Content (to by asi mělo směřovat do vnitřní paměti), druhak zatím tajemná položka Secondary Root ... možná, že by to mohlo být dobré právě pro tyhle účely (nasměruj ji na root SD karty, na té měj normálně Content a potřebné podsložky).

Dej vědět, jak to dopadlo - buď to bude chodit, nebo aspoň budeme vědět, že to není ono. ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Mapy z karty

Příspěvekod SvoDa v 01 zář 2008 15:19

@dopi +Vovi:
Už jsme s tomasII experimentovali a pak to s neúspěchem opustili.
Na SD musíš mít celou složku s "nějakým" obsahem.
Můžeš mít celéigo8 na My Flash Disk, čili na HDD a jen složku content na SD (igo8/content), nebo jen její část, třeba komplet content na HDD a na SD jen mapy ve složce igo8/content/mapy.
To vše musíš ošetřit v sys.txt:
sdcardpath="\Storage Card"
content="\Storage Card\igo8\CONTENT" nebo
dem="\Storage Card\igo8\CONTENT\dem"
map="\Storage Card\igo8\CONTENT\map"

atd.
Můžeš mít sice složku se stejným názvem na HDD i SD a tím pádem nemůžeš mít pár map na HDD a zbytek na SD, ale protože právě tento odkaz v sys.txt určuje, kam si má jít program pro mapy, půjde jen tam, co mu napíšeš do sys.txt
Zkoušel jsem po vzoru jiných údajů v sys.txt:
secondary_map="\Storage Card\igo8\CONTENT\map"
a bez úspěchu.

Závěr: U iGO8 tudíž nelze docílit toho, co bylo možné u MioMap (zatím :lol: ), aby část map byla na HDD a část na SD.

Přesně z tohotu důvodu mám ve svém MIO C520 s 1GB HDD, na který se nevleze celá Evropa nahrané iGO8 s promazaným content na HDD (dem WEU, jen ČR+ sousedící země), které spouštím v MIO tlačítkem "kalkulačka" a mám ještě jedno iGO8 s kompletním content na SD (8GB) a to spouštím v MIO tlačítkem správce souborů.

Velice rychle bez použití PC (i na cestě) můžu navíc odmazat v sys.txt v iGO8 na KDD středník před content="\Storage Card\igo8\CONTENT" a získám tím 3.variantu iGO8 na Flash a content na SD (iGO8 na Flash si "šáhne" pro content do jiného iGO8 na SD. ten středník odmažu za použití klávesnice a commanderu, které jsou spustit z rychlého menu ve skinech Plus_tS a Riks_tS, takže k tomu opravdu není nutný PC. Já už MIO bez PC používam k různým editacím souborů dlouho a je to jen otázka zvyku.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Mapy z karty

Příspěvekod amatér v 01 zář 2008 18:09

Pánové, vzpomínáte na prvotní problém s restartem po uspání a probuzení v. 44366? Možná by to byla cesta?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Mapy z karty

Příspěvekod SvoDa v 01 zář 2008 18:18

To mluvíš v hádánkách? Co tím myslíš?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Mapy z karty

Příspěvekod amatér v 01 zář 2008 18:28

Restart byl způsoben tím, že .exe soubor hledal cestu k mapám jak v přístroji tak na SD.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Mapy z karty

Příspěvekod SvoDa v 01 zář 2008 18:44

To ne. Alespoň pokud jsem tomu dobře v angličtině rozuměl,tak právě neuměl mít igo8 na "více místech: (HDD/SD). Bylo to dělané budď vše na SD nebo vše na HDD. Ten wakeup_fix umožnil to "roztržení", ale ne jednotlivých složek v rámci content. Pokud se pletu, tak mne opravte.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Mapy z karty

Příspěvekod Dopi v 01 zář 2008 19:32

A verze 49545 tedy už umí poskládat iGO dohromady z flash i SD? Verze 44902 při umístění content na SD sice naběhla a navigovala, ale při uspání bez ukončení aplikace nastal vždy crash, nešlo nastavit podsvícení pro denní a noční režim, a nešly měnit barevná schémata, ikdyž ve složce byly. V aplikaci se vždy ukázaly pouze výchozí schémata. Další problémy jsem nestihl zaznamenat, protože jsem vše nacpal do flash, kde to funguje na 100%. Jen se tam nevejde moc map...
SilverGuide 4000 (displej 320x240) - iGO 8.3.2.64873 Gurjon
Dopi
 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 srp 2008 07:06

Re: Mapy z karty

Příspěvekod SvoDa v 01 zář 2008 20:00

Nevím jak 44902, ale verze 44366 po probuzení z uspání resetovala, než to igo8.exe někdo v tomto smyslu upravil a bez problému chodilo celé content na SD při iGO8 na HDD
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna


Zpět na MIO - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků