Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Mio c 520 HELP

Zde řešíme všechny modely navigací MIO - např. C510/C710/C250/C320/C520/C720/MOOV...

Re: Mio c 520 HELP

Příspěvekod Ivo K v 15 úno 2010 13:03

Jj. Je to v zásadě tak. Ale aby všichni věděli co je to v PC BIOS :D , a že BIOS není na na HDD :D , ale v čipu na základní desce :D .
A taky součástí FW v mobilních zařízeních je často i OS :D .
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Mio c 520 HELP

Příspěvekod deusexx v 15 úno 2010 20:40

Se dostáváme od GPS k otázkám systému.No to jsou věci.Tak jenom doufám,že se tu za chvílu nezačnem častovat oslovením místo...oku kde jakého soudruha....lama lamovitá :lol:
To by se mě mohlo dotknout a mojí lamičky zvlášť :lol:
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: Mio c 520 HELP

Příspěvekod tomasii v 19 úno 2010 16:27

Ještě k celému problému, i když ho Ivo popsal zcela přesně.

Pokud ti nefunguje (nebo funguje špatně) nějaké tlačítko základního menu (toho, co naběhne z oranžové obrazovky), tak pomůže jen přeflashování (když pomůže). Pokud ale máš poslední verzi firmwaru, tak MFD už sám nepřeflashuješ a musíš Mio dát např. do Entershopu, nebo CDC a tam ho přeflashují.

Já dosud na svých Miích nikdy neformátoval MFD, nejsem hazardér. Pokud mám nějaký problém, tak ho řeším maximálně Scandiskem.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Mio c 520 HELP

Příspěvekod Ivo K v 21 úno 2010 10:09

Teď ti Tomáši trochu nerozumím. Co máš na mysli větou:
tomasii píše:Pokud ale máš poslední verzi firmwaru, tak MFD už sám nepřeflashuješ

Co myslíš přeflashováním MFD? U MFD jde udělat něco jako u HDD na PC "low level format"? Nebo jsi měl na mysli přeflashování FW?

Jinak, já jsem MFD na svém Miu C720 již několikrát formátoval, při vytváření a testování technického Unlocku IvoK_tomasii_v0.3 a vždy vše proběhlo(ťuk, ťuk) korektně a bez problému.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Mio c 520 HELP

Příspěvekod fmilan v 21 úno 2010 16:14

Potvrzuji, že i u 520 jsem několikrát formátoval MFD vždy bez nejmenšího problému. Ale jako vždy : ZÁLOHOVAT
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fmilan
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1991
Registrován: 10 bře 2009 17:22
Bydliště: Blansko

Re: Mio c 520 HELP

Příspěvekod tomasii v 21 úno 2010 20:31

Přeflashováním jsem měl na mysli nahrání nového firmwaru - "Mantasu", ne formátování flashky. Asi jsem vás tím zmátl. Mám zkušenost, že když má někdo např. v C520 firmware R02-3-9911-1018 a něco mu v něm nefunguje (nefunkční tlačítko, nebo se Mio kouše třeba na oranžové obrazovce), ale přesto ho lze připojit k pc přes usb (je v pc vidět), tak standardní aktualizační program od Mitacu odmítne nahrát nový firmware a musí se využít služby Adama, CDC, nebo toho, kdo má servisní program na odemčení Mia a jeho flashování (pro jasnost = nahrání firmwaru)-

Co se týká formátování flashky (=MFD) tak to dělám s největším odporem, i když se mi to zatím vždycky (2x) povedlo. Raději problémy řeším Scandiskem. Možná, že se formátování flashky zbytečně bojím, podle reakce řady postižených to ale asi neopodstatněná obava není.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Mio c 520 HELP

Příspěvekod SvoDa v 21 úno 2010 20:37

Samotný formát MIO (výmaz obsahu My Flash Disk připojeného přes PC a kliknutím na formát disku) jsem taktéž provedl 2x a bez problémů.
Před pár dny jsem úspěšně přehrál i FW z R42+3+9932+1024 na R02+3+9911+1018 na mém druhém MIOC520, které jsem před pár dny koupil do foroty ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Mio c 520 HELP

Příspěvekod Ivo K v 21 úno 2010 20:42

OK. Díky Tomáši za objasnění.
Já jsem si už 2x "narazil" FW, ale jen trochu.
Všechno fungovalo dobře, až na otevírání dalších okem v Windows Exploreru. Okno se buď neotevřelo(zůstalo původní) nebo se Mio "kouslo"(vytuhlo). HR bohužel nepomáhal.
Přeflešování FW(stejnou, poslední verzí) naštěstí vždy šlo provést a chybu to opravilo. :D
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Mio c 520 HELP

Příspěvekod tomasii v 21 úno 2010 20:43

Novější FW pro stejný region mi taky vždycky šel i oficiálním Mitac programem (MioDVD.exe) přeflashovat. Pokud jsem ale chtěl couvnout, nebo flashovat jiný region, tak pomohl jedině servisní program pro odemčení a flashování. Je možné, že když je vhodně firmware nakoplej, že i oficiální aktualizátor flashuje. ;)

EDIT: prvým řádkem jsem mínil, že starší FW šel přeflashovat novějším, i když jsem to napsal dost nešikovně. :roll:
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Mio c 520 HELP

Příspěvekod Ivo K v 21 úno 2010 20:49

OK. Díky Tomáši. :D
Já naštěstí couvat, ani flashovat jiný region nepotřeboval.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

PředchozíDalší

Zpět na MIO - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků