Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Mio c 520 HELP

Zde řešíme všechny modely navigací MIO - např. C510/C710/C250/C320/C520/C720/MOOV...

Re: Mio c 520 HELP

Příspěvekod deny1234 v 14 úno 2010 13:27

Takze v noci jsem postoupil dal ,ted mi jde spustet IGO 8 s sd karty,ale bohuzel v nejakem jinem rozliseni ,normalne funguje,ale bezi jen pres polovinu obrazovky,stahl jsem tohle .Data-IGO8-480x272,ted to sice jde pres celou obrazovku ,ale tesne pred koncem nacitani {mainskren load] se to samo retartuje. Takze bych potreboval Prosim poradit,co tam mam prepsat, v tom igo , nebo nejak upravit system text ?Snad je to naposled co otravuji , diky za pomoc :idea:
deny1234
 
Příspěvky: 9
Registrován: 11 úno 2010 17:51

Re: Mio c 520 HELP

Příspěvekod SvoDa v 14 úno 2010 13:32

zkus dopsat do sys.txt
[interface]
skin="ui_igo8" ; pro verze bez _da nebo "ui_igo8_da" pro verze s _da (8.3.4)
resolution_dir="480_272" ; rozlišení displeje zařízení


ten MFD disk furt nevidíš ?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Mio c 520 HELP

Příspěvekod deny1234 v 14 úno 2010 16:09

Diky moc chlape uz to maka !!! Stacilo skutecne jenom zmenit sys. text, a uz to jde korektne :lol: Ne ten disk porad nevidim , a uz asi ani neuvidim :D Ale to vubec nevadi , hlavne , ze se po trech dnech rozchodilo to IGO ,stejne to byl puvodne primarni cil , kvuli novym mapam.Takze jeste jednou diky za pomoc ,zachranil jsi mi rodinu ,stara uz se mnou kvuli te navigaci dva dny nemluvi. :mrgreen:
deny1234
 
Příspěvky: 9
Registrován: 11 úno 2010 17:51

Re: Mio c 520 HELP

Příspěvekod SvoDa v 14 úno 2010 16:16

deny1234 píše:Diky moc chlape uz to maka !!! Stacilo skutecne jenom zmenit sys. text, a uz to jde korektne
není zač ;)
deny1234 píše:ten disk porad nevidim , a uz asi ani neuvidim :D
nejspíš ten formát s dismount My Flash Disk neproběhl korektně a proto celý MFD zmizel.
Naši unlockáři (tomasII, IvoK, fanda) mají zas o čem přemýšlet, jestli se tomuto stavu dá předejít, nebo to byla holt nehoda. tak mne napdadá, nestalo se v průběhu formátování MIO něco, co se nemělo stát ? Už jsem se na to ptal, ale myslím, že jsi neodpověděl. neuspalo se třeba MIO při tom formátování a musel jsi ho probouzet, nebo tak něco ?

deny1234 píše:zachranil jsi mi rodinu ,stara uz se mnou kvuli te navigaci dva dny nemluvi. :mrgreen:
to znám a mnohdy nestíhám, jí to vynahradit :lol:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Mio c 520 HELP

Příspěvekod deny1234 v 14 úno 2010 17:33

Jeste tedy k tomu MFD ,nez zmizel nadobro , tak jsem ho musel nekolikrat formatovat ,protoze vzdy po tvrdem resetu,prestala nektera tlacitka reagovat ,a disk byl sice v PC videt ,ale neslo se dostat na jeho obsah ,Takze predpokladam , ze po poslednim formatovani , ktere probehlo odlisne , byl naformatovan jinak nez mel byt , a proto se nezobrazuje ani v PC, ,ani po TECHNICKEM UNLOKU ve Storage manageru primo v Miu.Zadny z programu , na obnovu , nebo spravu disku co jsem vyzkousel , a ze jich bylo ho ani nenasel , a tudis ani nemohl spravne naformatovat.Takze,abych popsal , co jsem s nim delal ABY SE TO NESTALO JESTE NEKOMU ! Podle readme ,ktere je primo soucasti tech.unlocku od IVO K.jsem MFD v Propierts, ODMOUTNUL ,formatoval,tim pomalejsim spusobem,jeste prejmenoval na XXX,a ted uz nevim jakou jsem zaskrtnul moznost souboru , jestli FAT , NEBO FAT 32,proste jinou , nez je tam standartne ,vsechno probehlo normalne , napsalo to OK ,disk jsem moutnul zpet , v navigaci se zobrazoval korektne ,az do pristiho tvrdeho restartu. Pak zmizel navzdy. :twisted:
deny1234
 
Příspěvky: 9
Registrován: 11 úno 2010 17:51

Re: Mio c 520 HELP

Příspěvekod SvoDa v 14 úno 2010 18:06

formatoval tim pomalejsim spusobem,jeste prejmenoval na XXX,a ted uz nevim jakou jsem zaskrtnul moznost souboru , jestli FAT , NEBO FAT 32,proste jinou , nez je tam standartne
Mno, nevím nic o tom, že by se v při tom formátování mělo dělat cokoliv z toho, cos udělal, tzn. něco přejmenovávat, nastavit pomalejší či měnit fatku.
Jak se píše doslova v návodu na unlock
Po skončení Format, Scan nebo Defrag připoj MFD opět k systému stiskem tlačítka "Mount", jinak MFD v Miu neuvidíš.

jsem zvědav, co k tomu napíší kluci, co se unlockováním zabávají (IvoK, tomasII, fanda,..)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Mio c 520 HELP

Příspěvekod Ivo K v 15 úno 2010 10:04

Na prvním místě musím napsat toto: V žádném případě se nesnaž zformátovat ROM flash paměť!!!
Domnívám se, že by ti to systém nejspíš ani nedovolil. Ale kdoví. Nemíním to testovat.
S FW, který je v této paměti, se "pracuje" zcela jinak! Obzvlášť v "amatérských" podmínkách. Žádný formát a potom se pokoušet tam něco "dostat"!!! I když máš originální DVD s FW.
Mimochodem, jaký FW máš nyní v C520? Je to ještě ten původní co je na tom originálním DVD nebo ten poslední, který je vyvěšen v prvním vláknu tohoto tématu (MIO - specifické postupy)?

Podle toho jak to zde popisuješ, tak nastala zásadní nekorektní situace:
deny1234 píše:Jeste tedy k tomu MFD ,nez zmizel nadobro , tak jsem ho musel nekolikrat formatovat ,protoze vzdy po tvrdem resetu,prestala nektera tlacitka reagovat ,a disk byl sice v PC videt ,ale neslo se dostat na jeho obsah...

Korektní fungování tlačítek MioMenu(pokud pominu špatný soubor PPATH.TXT - tedy uživatelský, nevhodný zásah do systému) rozhodně nemá nic společného s flash diskem, který zde nazýváme My Flash Disk, a ten jsi formátoval.
MioMenu(vč. tlačítek) je program(MainShell), který je součástí FW a musí po HR fungovat korektně! Nemá žádný smysl formátovat My Flash Disk a navíc to je velice riskantní, když MioMenu(program MainShell), nefunguje korektně.

Dále píšeš:
deny1234 píše:......Jinak mio jde spustit dostane se pres oranzovou obrazovku ,vyskakuje chyba problemy s pameti ,a jsou nefunkcni tlacitka MioMap ,a Settings , ostatni funguji ,tvrdy reset nepomaha,jelikoz se nedostanu do setting , tak nejde ani obnovit tovarni nastaveni....

Stále ti některá tlačítka v MioMenu nefungují? Pokut systém "nevidí" My Flash Disk, tak funkce tlačítek v MioMenu nemůže být ovlivněna souborem PPAHT.TXT a případná jeho nefunkčnost je způsobena pouze poškozeným FW.


Já bych v první řadě udělal obnovu nebo update FW a doufal, že po HR všechny tlačítka v MioMenu budou fungovat korektně. Pokud by to tak nebylo, tak je Mio "zralé" na servis, protože je jen otázka času, kdy přestane fungovat něco dalšího.

Co se týče flash disku My Flash Disk, tak ho asi po tvých zásazích už v "amatérských" podmínkách nezprovozníš.
Nikde v návodu není nic psáno o přejmenování flash disku!
deny1234 píše:....Podle readme ,ktere je primo soucasti tech.unlocku od IVO K.jsem MFD v Propierts, ODMOUTNUL ,formatoval,tim pomalejsim spusobem,jeste prejmenoval na XXX,a ted uz nevim jakou jsem zaskrtnul moznost souboru , jestli FAT , NEBO FAT 32,proste jinou , nez je tam standartne ,vsechno probehlo normalne , napsalo to OK ,disk jsem moutnul zpet , v navigaci se zobrazoval korektne ,az do pristiho tvrdeho restartu. Pak zmizel navzdy. :twisted:

Název flash disku, který se zobrazuje v Storage Manager, je systémový název(takto se flash disk "hlásí" systému při bootování) a není vhodné do názvu zasahovat! Systém po restartu nový název nemusí vůbec akceptovat a disk se stane pro systém neviditelný.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Mio c 520 HELP

Příspěvekod deny1234 v 15 úno 2010 10:33

No tu ROMKU ,formatovat nebudu , vsak to ani nejde , mel jsi pravdu , system to nedovoli ,alespon v tom tvem Unocku :) V pc by to asi slo , ale to jsem nastesti nezkousel.No novej fimware tam nahrat nejde , alespon me v domacich podminkach ,protoze kdyz logicky neni MFD videt v pc , tak na nej nejde ani zapisovat.Nicmene Fimware je tam ten posledni .V zakladnim menu navigace nefunguje jen jedno tlacitko , a to spusteni miomap , coz je jasne kdyz slozka MioMAP neni , diky absenci disku :lol: Jinak jak uz jsem psal , staci mi ze V Miu nyni chodi Igo , o nic jineho mi neslo. Takze vsem jeste jednou diky za pomoc.
deny1234
 
Příspěvky: 9
Registrován: 11 úno 2010 17:51

Re: Mio c 520 HELP

Příspěvekod Ivo K v 15 úno 2010 11:24

Už jsem to psal, ale napíši to ještě jednou a doufám že už srozumitelně.

Flash disk, který zde nazýváme u Mií Cx20 My Flash Disk nemá nic společného s ROM pamětí ve které je "z továrny" nahrán Firmware.
Jsou to fyzicky dva různé a odlišné integrované obvody.

I s absencí MFD, by měl jít FW v Miu obnovit, pokud není zásadně funkčně poškozen.

V ROM paměti je v Miích Cx20 velice zjednodušeně řečeno nahrán operační systém Windows, ovladače pro HW a programy pro ovládání HW. Pokud ROM paměť nějakým způsobem přeformátuješ, tak se po HR Mio vůbec nerozjede.
Domnívám se, že ani v PC běžnými systémovými prostředky Windows ROM paměť přeformátovat nepůjde. Ale ani bych to nezkoušel!!!
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Mio c 520 HELP

Příspěvekod pepelopez v 15 úno 2010 12:37

FW je v mobilních zařízeních to,co je ve tvém Pc BIOS. :!: A s tím si poradí sám system , ty mu můžeš nabídnout pouze upgrade a ostatní si jede sám . :idea:
Mio C720b, FW R1+3+9977+0117, MioMap v3.3 oct24 2007, MioMap v1.0 ,PRIMO9.2.0.191493 v MFD , MioPocket 3.0 v56
Uživatelský avatar
pepelopez
 
Příspěvky: 53
Registrován: 16 led 2010 17:06
Bydliště: Praha 9

PředchozíDalší

Zpět na MIO - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků