Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

iGo8 na "My Flash Disk" Cx20

Zde řešíme všechny modely navigací MIO - např. C510/C710/C250/C320/C520/C720/MOOV...

Re: IGO z "My Flash Disk" C720

Příspěvekod vovi v 05 srp 2008 10:02

Pěkná idea - ale co třeba zrovna SYS.TXT? Nebo experimenty s novou verzí?

Momentálně dělají pokusy se SYS.TXT 95% mých manipulací s MIO...

A kovářova kobyla? Je pěkný, že nás tlačíš k tomu iGo do fleše; ale kde ho máš ty? :lol: :lol:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: IGO z "My Flash Disk" C720

Příspěvekod SvoDa v 05 srp 2008 10:52

Včera jsem měl tlačítko MioMap mrtvé, bo ho blokuje unlock pro návrat do unlocku. Už se mi to ráno podařilo rozchodit na Flash a teď už to mám na Flash s content na SD. Původní obsah složky Miomap mám z Mio pryč už dávno.
Používám ale ještě stále i unlock Miopocket (proto mi to včera nešlo z MioMenu, ale jen z unlocku), že kterého jsem si k igo8 nastavil cestu do Flash, protože 99% úprav skinů a všeho ostatního dělám bez použití PC přímo na Mio přes Commandera.
Kdybych neměl unlock, dostal bych se do Commandera jen při běžícím iGO8 z těch přidaných tlačítek v rychlém menu a nemůžu upravovat skin nebo sys.txt při běžícím programu.
Proto pořád přemlouvám Tomáše, aby vymyslel, ja umožnit vtup do APP složky z té základní obrazovky Mio Menu, jak je tlačítko MioMap, abys nemusel k aplikacím přes navigační program.
Vzpomeňme si, že jsme kdysi (někdo dodnes) museli do iGO8 nebo OZIho, popř. do Commandera přes Miomap.
Když máš unlock, tento problém nemáš, bo se můžeš rozhodnout, který navigační program, nebo kterou aplikaci si spustíš bez nutnosti nejdřív spustit - dřív MioMap, dnes iGO8.
Tato záležitost je pro mne osobně jedinou vadou na kráse Tomášového řešení, ale řeším to snadno právě tím prozatímním ponecháním si unlocku.

EDIT: kromě toho nikoho do ničeho netlačím. Já sám moc dobře vím, že zvyk je železná košile a proto už jsem dávno požádal Tomáše, aby sem osobně popsal hlavní smysl a přednosti tohoto řešení. Každý ať samozřejmě zvolí co chce.

Předpokládám , že z lidí na tomto fóru už MioMap nikdo nepoužívá - max. tak ti, co nemají unlock a musí do iGO8 přes MioMap.

EDIT for Vovi: podpis už jsem taky aktualizoval :D Vovi, nechtěl bys aktualizovat komentovaný sys.txt, když s ním tak často experimentuješ, nemáš konkurenci a jsi pro tuto činnost ideální osoba :!:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: IGO z "My Flash Disk" C720

Příspěvekod vovi v 05 srp 2008 11:38

Jojo, na tom SYSu dělám, ale spíš se snažím najít vhodné kombinace pro různé požadavky. Jak k něčemu dospěju, budu to dávat Tomášovi k vyvěšení (a pověsím to i tady do sekce SYS.TXT).
Z těch původně nejasných (nekomentovaných) položek se mi zatím moc objasnit nepodařilo; u těch "vysvětlených" sem tam už dokážu něco upřesnit, ale v zásadě ta první "od boku střílená" aproximace byla skoro správně. Doufám, že s tím pohnu; ale asi to bude až v září po návratu z dovolené. Rád bych vyplodil takové soubory, aby si je mohli jedinci vybrat podle svých požadavků a už se v tom moc nemuseli vrtat ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: IGO z "My Flash Disk" C720

Příspěvekod SvoDa v 05 srp 2008 11:47

Troufám si předpokládat, že to tu všude poctivě sleduješ a zapracuješ do toho i ověřené věci od ostatních, aby se tu neztratilo a nezapadlo do zapomnění. Vím, že jsem tu od některých četl podnětná zjištění, ja jsem semtam taky něco zjistil, ale nesjpíš už zapomněl, naposledy jsem psal o tom problému s rozhozením nastaveného náklonu mapy po výjezdu z kruhového objezdu viewtopic.php?f=11&t=9&start=11
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: IGO z "My Flash Disk" C720

Příspěvekod vovi v 05 srp 2008 12:28

Jo, dělám, co můžu. Snažím se sledovat debaty nejen tady, ale sem tam i na jiných fórech a dělám si poznámky (mnohdy nejsou ani sarkastický - i když někteří mi možná nebudete věřit). A pak se to pokusím nějak přehledně shrnout, udělat pár těch jednoduchých základních variant a nějaké to shrnutí s rozsáhlejším návodem.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: IGO z "My Flash Disk" C720

Příspěvekod tomasii v 05 srp 2008 15:01

Tak jsem včera vyvěsil návody na 3 varianty instalace iGO8 do Mia Cx20. Všechny jsou spouštěné tlačítkem Miomap (levé horní v základním menu). Varianty:
1. vše je v paměti flash (už několik dní zveřejněné)
- plusy: okamžité reakce na příkazy, žádné zadrhávání za chodu, vysoká stabilita
- minusy: u C520 nelze dát vše do Mia, musí se omezit rozsah map, hůř se provádějí aktualizace map, skinů, atd. přímo v Miu

2. vše je v paměti flash s výjimkou složky content, která je na sd-kartě
- plusy: prakticky stejná rychlost i stabilita (při dobré sd-kartě), žádné paměťové omezení, jednoduché aktualizace map, skinů, atd. na sd-kartě
- minusy: vhodné použít kvalitní kartu, při její poruše přestává navigace fungovat

3. vše je na sd-kartě ve stejném formátu, jako při spouštění z sd-karty (má i stejné vlastnosti)
- plusy: žádné paměťové omezení, jednoduché aktualizace na kartě, není potřeba zasahovat do Mia, téměř zcela volná paměť flash pro jiné účely
- minusy: při pomalejší sd-kartě iGO8 zadrhává, může dojít i k zaseknutí a porušení systému (jako při dnešním spouštění iGO8 z unlocku nebo j&t skinů)

Společnou výhodou všech tří řešení je volání iGO8 tlačítkem Miomap a stejná funkčnost všech tlačítek základního menu jako při Miomapu.

Detailní návody najdete v iGO8/Návody
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: IGO z "My Flash Disk" C720

Příspěvekod vovi v 05 srp 2008 21:22

Tak jste mě ukecali - už to taky běhá všechno uvnitř. A musím říct, že rozdíl v rychlosti startování iGo8 je ohromující. A nejen startování - i výpočty tras. A to jsem si myslel, bůhvíjak rychlou SDHC kartu (class 6) nemám :D

Jenom bude třeba doladit ten texťák s přiřazením tlačítek - C720 má tu strukturu základního menu asi dost jinou, než 520. Až to vyladím, dám to sem.

EDIT: S Tomášovou vydatnou pomocí je hotovo. Pro zájemce s C720 je to tady, postup instalace je popsán na http://www.tomasii.cdc.cz. Upravený ppath.txt si můžete stáhnout. :D :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: IGO z "My Flash Disk" C720

Příspěvekod amatér v 05 srp 2008 23:15

Tak jsem se tomu bránil, ale neodolal, jdu do toho taky.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: IGO z "My Flash Disk" C720

Příspěvekod vovi v 05 srp 2008 23:19

Jojo, jen se do toho vrhni, nemůžu se nabažit :lol: :lol: :lol:

Ještě doladit to tlačítko foťáku, a nebude mi zatím chybět už nic. Ráno na to vlítnu a uvidí se...
I když se zdá, že to u iGo8 z FlashDisku až tak moc vadit nebude - po stisku tlačítka to sice z iGo8 vyskočí do hlavního menu, ale po kliknutí na ikonku Miomap zase iGo8 okamžitě naběhne jako po uspání a probuzení.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: IGO z "My Flash Disk" C720

Příspěvekod amatér v 05 srp 2008 23:24

Teď, když to čtu mě napadá ještě to nechtěné zmáčknutí tlačítka foťáku, v iGo se mi to nepodařilo ošetřit. Je nějaká cesta jak tomu zabránit :?:

Jejda, už asi zodpovězeno :)
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

PředchozíDalší

Zpět na MIO - specifické postupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků