Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

iGo8 v NAVON N560

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO8 - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

iGo8 v NAVON N560

Příspěvekod Tomas_2002 v 17 dub 2012 13:52

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, zda je možné rozchodit iGO8 v Navon N560 ?

Původně tam bylo Amigo na kartě, které se spouštělo automaticky po startu navigace.

Vyměnil jsem ho za iGO 8.3 - nyní navigace po zapnutí naběhne do jakéhosi NAVON menu - je v něm několik položek jako "Navigace", "Systém", "Bluetooth"....atd. Když kliknu na navigace, tak se bohužel nic nestane.

Myslel jsem, že bude problém ve špatně zadané cestě od ikonky "Navigace" v NAVON menu k aplikaci "igo.exe"na kartě, ale tahle potvora na vnitřní paměti ( cca. 8 mb )nemá žádný sys soubor nebo tak něco v čem by bylo možné ty cesty upravit.

Budu vděčný za každou radu

Díky

Tom

EDIT: Vlastně je tam na SD kartě konfigurační soubor "Shell", který však obsahuje jen řádek "\sdmmc\amigo\amigo_pna.exe". Přejmenování souboru "igo.exe" na "amigo_pna.exe" také nepomáhá.
Uživatelský avatar
Tomas_2002
 
Příspěvky: 34
Registrován: 24 zář 2009 16:37
Bydliště: Litomyšl

Re: iGo8 v NAVON N560

Příspěvekod addam v 17 dub 2012 14:15

Vnitřní paměť přístroje vůbec neřeš - ta je u tohoto modelu z hlediska uživatele zcela nedůležitá.

Navigační program (třeba iGO8) dej do rootu paměťové karty do složky "MobileNavigator" a spouštěcí soubor pojmenuj jako "MobileNavigator.exe"
Potom v hlavním menu klikni na ikonu se symbolem "autíčko" a spustí se navigační program.

nebo druhá varianta

Navigační program (třeba iGO8) dej do rootu paměťové karty do složky "Amigo" a spouštěcí soubor pojmenuj jako "amigo_pna.exe".
V takovém případě se navigační program spustí automaticky po vypnutí a následném zapnutí přístroje (tak jako to bylo v době, kdy jsi tam měl originální SD kartu s programem AMIGO). Ale v takovém případě by bylo vhodné, abys do rootu SD karty přidal ještě soubor "shell.ini", ve kterém bude zápis "\sdmmc\amigo\amigo_pna.exe"
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: iGo8 v NAVON N560

Příspěvekod Tomas_2002 v 17 dub 2012 14:27

Tak přesně ten druhý způsob jsem zkoušel a ten mi nefunguje. Vyzkouším tedy ještě ten první.

Tak mi nefunguje ani ten první způsob :-)

EDIT: A je jedno jestli to zkouším s igo Primo nebo s iGO 8.3 - výsledek stejný - naběhne do NAVON menu, ale po klidnutí na autíčko se nic nestane.
Uživatelský avatar
Tomas_2002
 
Příspěvky: 34
Registrován: 24 zář 2009 16:37
Bydliště: Litomyšl

Re: iGo8 v NAVON N560

Příspěvekod addam v 17 dub 2012 18:36

To je hodně divné. Zkontroluj si, jestli navigace vůbec vidí Tvoji paměťovou kartu. Nejrychleji to uděláš třeba tak, že na paměťovou kartu nahraješ nějaký TXT soubor a v hlavním menu přístroje klikneš na tlačítko "e-book", nebo na kartu nahraješ nějaký MP3 soubor a v hlavním menu si spustíš hudební přehrávač.

Pokud navigace SD kartu neuvidí, tak zkus jinou SD kartu a napiš jak jsi dopadl...
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: iGo8 v NAVON N560

Příspěvekod Tomas_2002 v 17 dub 2012 18:57

SD karet mám několik a zkoušel jsem jich vícero.

Zkoušel jsem tyto programy:

- jiné iGO Amigo ( spustí se, pokud jej nahraji stejně jako původní Amigo - i když v blbým rozlišení - sáhl jsem po první verzi jen abych vyzkoušel zda to funguje )
- iGO 8.3 & Primo se vůbec nespustí, ať to zkouším jak chci ( 1. i 2. způsob podle tebe )

Někde tam bude nějakej zakopanej pes, taková nějaká malá blbůstka :-) Jen přijít na to co :-)
Uživatelský avatar
Tomas_2002
 
Příspěvky: 34
Registrován: 24 zář 2009 16:37
Bydliště: Litomyšl

Re: iGo8 v NAVON N560

Příspěvekod tomasii v 17 dub 2012 19:18

iGO8 & Primo se vůbec nespustí (chová se, jako by tam nic nebylo), nebo při pokusu o spuštění zkolabuje? Já měl stejný problém s jiným typem Navonu a přihrání shell.ini spolehlivě odstranilo problém se spouštěním.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: iGo8 v NAVON N560

Příspěvekod Tomas_2002 v 17 dub 2012 20:08

Vůbec nespustí - chová se jako by tam nebylo, nebo jako by ikonka v menu NAVON nevolala na příslušnou aklikaci...

Shell jsem použil stejný jako byl na originální kartě a Amigem.

Zkoušel jsem přejmovat igo.exe i s cestou podle toho shell souboru i opačně změnit obsah shell souboru aby ukazoval přímo na igo.exe

Nic z toho nefunguje..
Uživatelský avatar
Tomas_2002
 
Příspěvky: 34
Registrován: 24 zář 2009 16:37
Bydliště: Litomyšl

Re: iGo8 v NAVON N560

Příspěvekod tomasii v 17 dub 2012 21:06

A máš vůbec funkční verze iGO8 a Primo? Jde je spustit manuálně?
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: iGo8 v NAVON N560

Příspěvekod Tomas_2002 v 17 dub 2012 21:10

Tak to jsi mě dostal. Zkoušel jsem asi 5 verzí a nenapadlo mě, že by mohly být všechny špatný. Jak je mám prosím zkusit spustit manuálně ?
Uživatelský avatar
Tomas_2002
 
Příspěvky: 34
Registrován: 24 zář 2009 16:37
Bydliště: Litomyšl

Re: iGo8 v NAVON N560

Příspěvekod tomasii v 17 dub 2012 21:17

Spustit to lze třeba TC, nebo explorerem, může být ve WinCE.

Ještě mě napadla jedna věc. Když použiješ v shell.ini zápis

\sdmmc\amigo\amigo_pna.exe

je program iGO8 ve složce amigo a spouštěný program se jmenuje amigo_pna.exe ?

Pokud blbě radím, opravte mě, já to takhle nějak měl.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Další

Zpět na iGO8 - navigační software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron