Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Kompatabilita 8.0-8.3 - rozdíly

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO8 - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Kompatabilita 8.0-8.3 - rozdíly

Příspěvekod Waltr v 08 úno 2012 07:41

Ahoj.
DOpředu píšu že jsem se snaži vygůglit co se dalo, ale odkazovalo mě to stejně vždy sem, a do ne zcela srozumitelých diskuzí.
Jsem laik, díky polopatikému návodu jsem si upravil noname čínskou navi z Dealex na iGO (ještě tam byla možnost Ozi, Gar) no a chodí tam verze 8.0. Po nějaké době jsem chtěl aktualizovat, a ejhle našel jsem poslední někdy 3.2010.
Tak mě napadlo přejít na 8.3
Kolega tvrdí že tyhle mapy musí chodit i v mé navi.
Chtěl bych poprosit o nějaké rady- nebo odkazy.
Jak je to s přechodem na 8.3 - co je nutné, jaké jsou rozdíly.
Je někde návod na předělání?
Děkuji za rady a tipy.
Waltr
 
Příspěvky: 6
Registrován: 18 led 2010 15:07

Re: Kompatabilita 8.0-8.3 - rozdíly

Příspěvekod vovi v 08 úno 2012 08:08

Pro přechod stačí dodržet pár zásad:
- Samotný soft stačí vyměnit. Vždy ale kompletní balík s příslušnou verzí - i mezi jednotlivými 8.3 jsou docela velké rozdíly. Minimálně k EXE patří vždy specifický DATA.ZIP a licence, DATA.ZIP musí obsahovat složku s příslušným rozlišením.
- Mapy 8.0 NEJSOU kompatibilní s 8.3. Je třeba vyměnit kompletní sadu FBL, raději i POI. 3D objekty (3DL, 3DC) kompatibilní jsou. Mapy pro 8.3 už pak fungují i ve "vyšších" verzích - Amigo, iGo MyWay, Primo 1.x i Primo 2.x).
- Skiny psané pro 8.0 na 8.3 s vysokou pravděpodobností nebudou fungovat; je třeba najít a použít jejich správnou verzi.

Šlo o dost razantní změnu v datových strukturách i funkčnosti programu, srovnatelnou s přechodem iGo8.3 -> Primo. Pro bezproblémový přechod doporučuji raději fungl novou instalaci (tím myslím buď na čistou kartu nebo do zformátované interní paměti - samozřejmě po předchozí záloze). Pokud se zásahu "dovnitř" obáváš, nebo si nevěříš a nechce se ti znovu nastavovat hlavní menu navigace, pak doporučuji smazat kompletní obsah složky s iGo8.0 (typicky se jmenuje iGo8, ale na jméně nezáleží - jen ho nech stejné i pro novou verzi) a nový soft sem komplet nakopírovat - pokud nový EXE soubor přejmenuješ tak, aby měl stejné jméno jako ten původní 8.0, pak nemusíš v samotném ovládání navigace nastavovat už nic - iGo8.3 se bude spouštět stejným tlačítkem, jako 8.0.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Kompatabilita 8.0-8.3 - rozdíly

Příspěvekod Waltr v 08 úno 2012 09:56

Děkuji. Myslím že bych volil asi tu nejednodušší variantu a to nahrazení celé složky iGO.
Dá se zde někde dohledat postup?
Waltr
 
Příspěvky: 6
Registrován: 18 led 2010 15:07

Re: Kompatabilita 8.0-8.3 - rozdíly

Příspěvekod SvoDa v 08 úno 2012 11:19

strukturu adresářů, a kam co patří najdeš třeba zde
Kód: Vybrat vše
http://www.tomasii.cdc.cz/co_je_kde_v_igo8.html
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna


Zpět na iGO8 - navigační software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron