Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

POIInfo a vzdialenost

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO8 - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

POIInfo a vzdialenost

Příspěvekod V12 v 23 zář 2011 07:40

Da sa nejako nastavit, aby sa v POI Info zobrazovala vzdialenost k POI presnejsie ako na 10 metrov ?
V12
 
Příspěvky: 16
Registrován: 16 zář 2011 19:15

Re: POIInfo a vzdialenost

Příspěvekod amatér v 23 zář 2011 07:43

Vzdálenost k POI je vždy uváděna vzdušnou čarou. Údaj je přesný, bez odchylky (tedy, pokud nebereme v úvahu lidský faktor, kdy může dojít k zadání nepřesných souřadnic).
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: POIInfo a vzdialenost

Příspěvekod V12 v 23 zář 2011 17:29

Amater :

Asi som sa zle vyjadril. Jedna sa mi o to, ze vzdialenost udavana v POI Info (DIMKA skin) sa meni skokovo, ked som daleko, tak po 100 metrovych skokoch, cim som blizsie, tym je krok mensi, no ani po priblizeni k POI na menej ako 10 metrov sa neprepne na krok po metri. Tento udaj som chcel vyuzit v navigacii "za sipkou" pre ucely geocachingu, kde je prave tych poslednych 10 metrov mimoriadne dolezitych. Tento fakt mi to ale znemoznuje. Mam to vyriesene inak, ale nepaci sa mi to. Momentalne mi to funguje takto :
- doma naklikam trasu zlozenu z viacerych POI (kesky)
- sadnem do auta, pridem k prvej keske napr. na 100 metrov
- vystupim, manualne ulozim aktualnu trasu, prepnem do offroad rezimu (navigacia po priamke, vypnute "prilepovanie na cestu"), z POI Info vyberiem POI a dam ho ako ciel
- prepnem na obrazovku z prveho prispevku a idem za sipkou az na minimalnu vzdialenost, kesku najdem / nenajdem
- vratim sa k autu, zrusim aktualnu trasu, nacitam ulozenu trasu a pokracujem k dalsej keske

Moj povodny zamer bol takyto :
- doma naklikam trasu zlozenu z viacerych POI (kesky)
- sadnem do auta, pridem k prvej keske napr. na 100 metrov
- vystupim, navigaciu prepnem do offroad rezimu, z POI Info zvolim POI, podla ktoreho nastavim filter pre POI Info, aby mal zoznam iba jeden bod, vzdialenost a smer sa budu premietat na obrazovku so sipkou
- pojdem za sipkou, najdem / nenajdem kesku
- vratim sa k autu a zrusim filter na POI Info, takze opat bude zobrazovat vsetky kesky

Tato myslienka zabezpeci, ze nemusim spekulovat s ukladanim a loadovanim trasy ci inymi operaciami, takze navigacia bude v podstate dualna - po ceste raz naklikana trasa a k POI (keske) na zaklade udajov z POI Info. Ma to ale jeden problem - a to sposob zobrazovania vzdialenosti - ked sa priblizim k POI na menej ako 10 metrov, len to naraz preskoci na nulu. Viem, ze GPS nie je presne absolutne, no toto je hodne otravujuce, pretoze takto musim prehladavat kruh o polomere 10 metrov, co v mnohych pripadoch znamena 90% sancu na DNF (Did'nt Found). Keby to ukazovalo na metre, bolo by to uplne dokonale.

Ako s tym vybabrat a obist tento problem ?

POZN.
1. DIMKA skin umoznuje zobrazit kesky bud vsetky, alebo iba zapnute, tieto filtrovat podla skupiny, a(lebo) podla mena pomocou systemovej premennej wShowQuickPOIFilter
2. ked pouzijem POI ako cielovy bod trasy, vzdialenost je pocitana s presnostou na metre, no riesenie ma jednu zasadnu nevyhodu - neviem urcit smer k bodu, pokial nie je cielovy (pre ten existuje navigation.destination_angle). Pokial mam cestu zlozenu z viacerych waypointov, je to v haji a musim ukladat a nahravat trasu, co je zlozite.
V12
 
Příspěvky: 16
Registrován: 16 zář 2011 19:15

Re: POIInfo a vzdialenost

Příspěvekod V12 v 24 zář 2011 11:01

Takze opat som trochu postupil - podarilo sa mi napisat skripty na autosave a autoload aktualnej trasy, takze po prechode do GC rezimu mi to automaticky ulozi vyklikanu trasu pre auto, po navrate na OnRoad navigaciu mi predtym ulozenu trasu zasa automaticky natiahne a zmaze zo zoznamu ulozenych tras. Este to musim trocha doladit a bude to OK.
V12
 
Příspěvky: 16
Registrován: 16 zář 2011 19:15


Zpět na iGO8 - navigační software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron