Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Problém s iGO8

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO8 - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Problém s iGO8

Příspěvekod ballab v 30 srp 2011 13:07

Mám navigaci CoolTraxx 3D s navigačním programem iGO8 na SD kartě. Po delší době jsem si chtěl aktualizovat mapy a jelikož jsem aktualizaci ještě neprováděl a nebyl jsem si jistý jaký program je v navigaci nainstalován, tak jsem si na internetu našel návod kde bylo uvedeno, že tento typ navigace podporuje smartmaps. Ty jsem si tedy do navigace stáhl, následně když jsem pokračoval v čtení návodu (chyba, že jsem si ho nepřečetl celý hned) jsem zjistil, že v navigaci je nainstalován program iGO8. Stáhl jsem si tedy program toolbox, nainstaloval, vytvořil účet na stránkách Naviextrasu a po připojení navigace do pc se provedla aktualizace map.

Problém nastal po spuštění navigace, kdyz se objevila tabulka na registraci smartmaps. Proto jsem v navigaci smazal složku smartmaps, nicméně poté se po spuštění navigace objevila na displeyi chybová hláška a ke spuštění navigace nedošlo.

Má někdo nějaký nápad jak znovu rozběhat iGO8? Předem děkuji.
ballab
 
Příspěvky: 5
Registrován: 30 srp 2011 12:33

Re: Problém s iGO8

Příspěvekod Ivo K v 30 srp 2011 13:17

Jedna z vlastností (ne příliš povedených) SmartMaps je, přepsání původního spouštěcího souboru navigačního programu vlastním spouštěcím souborem, který spustí program SmartMaps místo původního navigačního programu.
Máš zálohu původního obsahu karty?
Pokud ano, použij tuto zálohu.
Pokud ne, tak si kartu nejprve zazálohuj a dej sem seznam souborů co máš v rootu karty, ať víme co je potřeba opravit.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Problém s iGO8

Příspěvekod ballab v 30 srp 2011 17:16

Zálohu jsem udělal, bohužel až poté co jsem do navigace nahrál Smartmaps.

seznam rootu karty:
Kód: Vybrat vše
http://imageshack.us/photo/my-images/830/navigace.jpg/


jinak soubor autorun.txt v rootu obsahuje: smartmaps/smartmapspna.exe

amatér píše:linky do code !
ballab
 
Příspěvky: 5
Registrován: 30 srp 2011 12:33

Re: Problém s iGO8

Příspěvekod Ivo K v 31 srp 2011 09:19

No, máš už toho na kartě celkem dost.
Vypadá to, že všechny soubory, mimo souborů "celauncher", "nngnavi", "UpdateMe" a adresářů, patří k SmartMaps.
Je velká chyba, že sis kartu nezazálohoval ještě pred aktualizací.
Navigační program iGO8 budeš mít nejspíš v adresáři MobileNavigátor. V tomto adresáři bude soubor MobileNavigátor.exe, který musíš spustit.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Problém s iGO8

Příspěvekod ballab v 01 zář 2011 10:12

Tak jsem ty soubory kromě těch 3 vymazal, ale když chci spustit navigaci tak to hodí hlášku "Could not execute file /ResidenFlash/mobilenavigator/MobileNavigator.exe"
Přitom ten adresář Mobilenavigator soubor MobileNavigator.exe obsahuje.
ballab
 
Příspěvky: 5
Registrován: 30 srp 2011 12:33

Re: Problém s iGO8

Příspěvekod Ivo K v 01 zář 2011 11:58

Na ten soubor Mobilenavigator/MobileNavigator.exe jsi se díval do ResidenFlash?
Měla tedy tvoje navigace původně(v továtním nastavení při koupi) navigační program(MobileNavigator.exe) ve vnitřní paměti(ResidenFlash) nebo na kartě?
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Problém s iGO8

Příspěvekod ballab v 01 zář 2011 13:08

Program je v paměti navigace, SD karta tam je jenom "falešná" plastová, jsem to v prvním postu napsal špatně koukám. Do souborového systému jsem se dostal na PC, tak že jsem podle návodu přepnul navigaci o režimu USB Mass Storage v samotné navigaci jsem žádný program typu "průzkumníka" na zobrazení souborů nenašel.
ballab
 
Příspěvky: 5
Registrován: 30 srp 2011 12:33

Re: Problém s iGO8

Příspěvekod Ivo K v 05 zář 2011 16:46

Pokud máš navigační program v paměti navigace a SD karta tam je jenom "falešná" plastová(jak píšeš), tak ji navigační program nepotřebuje.
Při instalaci SmartMaps sis přepsal data pouze na kartě a obsah vnitřní paměti navigace by měl být v pořádku.
Kartu tedy vytáhni(nebo tam vlož jinou prázdnou) a udělej HardReset celé navigace.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Problém s iGO8

Příspěvekod Subaruman v 05 zář 2011 19:06

Pokud je mi známo, tak Evolve ke svým navigacím přidávalo DVD, na kterým byla komplet záloha iGO. Takže bych začal tady a nehledal problém tam, kde není.
1101011 1100001 1101101 1101001 1101100
Subaruman
 
Příspěvky: 73
Registrován: 09 črc 2011 20:22

Re: Problém s iGO8

Příspěvekod ballab v 15 zář 2011 16:24

Ivo K píše:Pokud máš navigační program v paměti navigace a SD karta tam je jenom "falešná" plastová(jak píšeš), tak ji navigační program nepotřebuje.
Při instalaci SmartMaps sis přepsal data pouze na kartě a obsah vnitřní paměti navigace by měl být v pořádku.
Kartu tedy vytáhni(nebo tam vlož jinou prázdnou) a udělej HardReset celé navigace.


No ta plastová SD karta tam je celou dobu, nevyndaval jsem jí, jinou jsem tam nedával, takže smartmaps budou určitě ve vnitřní paměti. Pomohl by v téhle situaci hardreset? Pokud jo, tak jak ho provedu.

Ivo K píše:Pokud je mi známo, tak Evolve ke svým navigacím přidávalo DVD, na kterým byla komplet záloha iGO. Takže bych začal tady a nehledal problém tam, kde není.


Bohužel to CDcko nemůžu najít, ani jsem si nebyl jistý jestli u navigace nejake bylo, no tak teď už to vím :)
ballab
 
Příspěvky: 5
Registrován: 30 srp 2011 12:33

Další

Zpět na iGO8 - navigační software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron