Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Zvetseni pisma udaju na leve strane

Zde řešíme problematiku pouze programu iGO8 - skiny, konfigurační soubory, schemata...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Zvetseni pisma udaju na leve strane

Příspěvekod paett v 10 kvě 2011 10:24

Zdravim, existuje prosim nejaka moznost jak zmenit velikost pisma udaju kokpitu (aktual rychlost, cas dojezdu, atd. - v default skinu zobrazeno na leve strane) treba primo ve "scheme", "data.zip", "sys.txt" nebo nekde jinde aniz bych musel prechazet na nejaky jiny skin? Skiny jsem zkousel ruzne, ale zadny zcela nevyhovoval, nebo se v nem vyskytovaly chybky. Dekuji
paett
 
Příspěvky: 8
Registrován: 13 črc 2010 15:55

Re: Zvetseni pisma udaju na leve strane

Příspěvekod vovi v 10 kvě 2011 10:52

V DATA.ZIP, ve složce UI_IGO8\rozlišení\UI najdi soubor NAVIGATEMAP_xxx_yyy.UI a něm je třeba najít příslušná textová pole a změnit parametr u velikosti písma. Pro iGO8 už si to ale z hlavy nepamatuju...
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Zvetseni pisma udaju na leve strane

Příspěvekod paett v 11 kvě 2011 10:07

Díky za odpověď, bohužel se mi nepodařilo identifikovat co je třeba v danem souboru změnit. Možná to bere nějake automaticky defaultni hodnoty a pro změnu by bylo třeba něco přidat s novou hodnotou. Tušíte někdo co?
paett
 
Příspěvky: 8
Registrován: 13 črc 2010 15:55

Re: Zvetseni pisma udaju na leve strane

Příspěvekod vovi v 11 kvě 2011 11:05

Tak tu pověs ten NAVIGATEMAP_XXX_YYY.UI (zazipovaný, jinak ho to nevezme) a mrknem na to.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Zvetseni pisma udaju na leve strane

Příspěvekod paett v 12 kvě 2011 10:13

Díky za pomoc, přikládám soubor. Zkousel jsem menit fontsize u "ui_NavigateMapCockpitelemets" a "ui_NavigateMapCockpitelemets_hack", coz ale bylo bez efektu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
paett
 
Příspěvky: 8
Registrován: 13 črc 2010 15:55

Re: Zvetseni pisma udaju na leve strane

Příspěvekod vovi v 12 kvě 2011 11:33

Mělo by to být úplně na začátku toho souboru - je třeba změnit šablonu, kterou pak ty údaje používají. Konkrétně jde o tyhle tři prvky:
Kód: Vybrat vše
<TEMPLATE xetNavInfoSingle x=10  y=0 z=10 w=65 font="tahomabd" align="CENTER"  glowsize=1 fontsize=16 color=#FFFFFF color2=#000000 fixedwidthnumbers=1>
<TEMPLATE xetNavInfoNum    x=5   y=0 z=10 w=47 font="tahomabd" align="RIGHT"   glowsize=1 fontsize=16 color=#FFFFFF color2=#000000 fixedwidthnumbers=1>
<TEMPLATE xetNavInfoUnit   x=55  y=8 z=10 w=26 font="tahomabd" align="LEFT"    glowsize=1 fontsize=8  color=#FFFFFF color2=#000000 fixedwidthnumbers=1>

Ty první dvě položky budou nastavovat velikost číselných a textových údajů, ta třetí se týká zobrazení použitých jednotek (menší písmo). Takže pro začátek zkus třeba u těch prvních dvou změnit fontsize na 20 a otestuj - ale pozor na to, bude-li text celkově širší než pole pro něj určené, bude se buď ořezávat nebo s něčím překrývat. Možná by pak mohlo pomoci změnit fixedwidthnumbers na 0 (s jedničkou jsou všechny znaky stejně široké - např. 1 i 4 zaberou stejně široký kus pole).
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Zvetseni pisma udaju na leve strane

Příspěvekod paett v 13 kvě 2011 10:20

Děkuji mockrat, to bylo presne to co jsem hledal.

Mohl bych se prosim zeptat jeste na jednu vec? Jde nějak rozsirit seznam polozek pro "obchvat" (kdyz se klikne na mape na 2. tlacitko ze zhora v default skinu) Vsiml jsem si,z e v nekterych skinech je vice polozek, ale neprisel jsem na to jak to v tom default rozsirit. Dekuji.
paett
 
Příspěvky: 8
Registrován: 13 črc 2010 15:55


Zpět na iGO8 - navigační software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků