Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Cykloturistický software SMARTMAPS za fantastickou cenu

Výhody, akce a další zajímavé nabídky pro registrované uživatele tohoto fóra a pro členy našeho VIP klubu...
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Cykloturistický software SMARTMAPS za fantastickou cenu

Příspěvekod humbuk v 30 bře 2009 13:48

Tak jsem prišel na na to, že není třeba mazat smartmapsmio.exe, ale pokud to má fungovat, tak na MFD v původním adresáři Miomap musíte vytvořit soubor miomap.exe, Smartmaps si proste šahají do adresáře Miomap, dokonce když přejmenujete i pouze název adresáře Miomap, tak Smartmaps nenabehnou. Bohužel jsem prišel na chybu, která je dost špatná, při uspání při spuštěném Smartmaps a následném probuzení Smartmaps zamrznou a pomůže pouze restart :(. Jste na tom někdo s Miem podobně?

EDIT:
Tak už jsem kápnul i na problém se zamrznutím po probuzení. Problém je v souboru mioautorun.exe, po jeho odstranění již k žadnému zamrzání nedochází, ale pak vám nebude chodit automatické spouštění po zásunu SD karty, což mě vůbec nevadí, bo si stačí klasicky v ppath.txt nasměrovat volaní Smartmas z nějakého tlačétka v MIO.

Doporučuji také po registraci na stránkách Smartmaps máte možnost zdarma stahnout ortofotomapu ČR.
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: Cykloturistický software SMARTMAPS za fantastickou cenu

Příspěvekod Ivo K v 31 bře 2009 07:48

@humbuk - díky za info. Už mi Smartmaps došli také a chtěl bych to testnou.

Na tom CD je asi 460MB dat a nikde jsem nenašel kolik to zabere na kartě. :? Možná jsem jen blbě hledal.

Dotázek: Jaké velikosti(512MB nebo1GB) mi stačí SD karta? Jakou velikost dat máš na kartě? Díky za zprávu.

Edit: Nezkoušl jsi to po instalaci překopírovat na jinou kartu, kde máš třeba iGO8? Ať nemusím tahat sebou tolik karet.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Cykloturistický software SMARTMAPS za fantastickou cenu

Příspěvekod addam v 31 bře 2009 08:00

Vlastní aplikace SmartMaps zabere na SD cca 124 MB a potom záleží na tom, jaké mapy si zvolíš k instalaci.
Mapa "cykloatlas cr 1:75" má cca 247 MB - to je ta nejdůležitější.

Další volitelné mapy jsou následující:
autoatlas_cr_100.map = 77 MB
autoatlas_sr_100.map = 52 MB
automapa_cr_300.map = 22 MB
automapa_cr_800.map = 2,8 MB
cesko-klad-TM.map = 2,1 MB
demo_boskovice.map = 1 MB
demo_evropa_800000.map = 215 kB
demo_turi25.map = 2,4 MB
demo_turi50.map = 412 kB

Mapy které je možno zdarma stáhnout ze stránek výrobce:
wien.map = 3,2 MB
praha-satelitni.map = 2,5 MB
cesko-satelitni.map = 234 MB
automapa-sardinie_300.map = 12 MB

A na závěr doporučuju k přečtení tento článek "SmartMaps PC Manager: mapy z navigace na monitoru počítače"

http://navigovat.mobilmania.cz/Bleskovk ... ARI=114214

-------------------------------------
Licence programu je vázána na unikátní sn paměťové karty, takže po překopírování na jinou SD kartu to fungovat nebude.
Samozřejmě je možné to řešit "medicínou", ale v tom případě je zbytečné kupovat legální verzi ;)
Jinak firma SmartMaps je celkem přátelská - dá se s nimi domluvit přelicencování na jinou SD kartu, například v případě ztráty SD, apod.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Cykloturistický software SMARTMAPS za fantastickou cenu

Příspěvekod humbuk v 31 bře 2009 08:12

Po instalaci můžes všechny soubory a složky, mimo složku Smartmaps, smazat. Při instalaci si můžeš nakopírovat klidně všechny mapy, dají se pak jednoduše smazat ručně. Podle mě to na jinou kartu nepjůde zkopírovat, vytváří si to licenční soubor, který je vázaný na tu kartu. Po ozkoušení jsem zjistil, že ty mapy jsou paradní a budu si je chtít hodit na MFD (radši oželím mapu ruska a pod. v iGO), doufám že to půjde přeregistrovat ...
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: Cykloturistický software SMARTMAPS za fantastickou cenu

Příspěvekod Ivo K v 31 bře 2009 08:24

Děkuji Adame za odpověď.

Ještě se zeptám dál, abych problematice licence úplně rozuměl.
Domnívám se, že vazba na unikátní sn paměťové karty se vytvoří při aktivaci SMARTMAPS přes internet a toto Ti povolí jen jednou registraci.
Uvažuji o tom, že instalaci provedu na SD kartu(16GB), na které toho mám hodně a stále ji vozím sebou. Často na této kartě něco měním a proto ji také často zálohuji a formátuji.
A teď ten dotaz. Může nastat nějaký problém s licencí, když často tuto kartu formátuji a kopíruji na ni soubory zpět?

Edit: @humbuk - Děkuji za odpověď
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Cykloturistický software SMARTMAPS za fantastickou cenu

Příspěvekod humbuk v 31 bře 2009 09:43

zkoušel jsem novou instalaci a stačí si zazálohovat soubor licence.plm(aktivovaný) a poté už nemusíte znovu registrovat přes internet, stačí pouze překopírovat (samozřejmě na stejnou SDkartu).
Mapy i program jsou fantasticky, koukal jsem i na ty 25ky a 50ky co jsou jako demo a je to paráda...
jediný co mi zatim nejede, je fce vypnutí displeje při zachování běhu programu...
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: Cykloturistický software SMARTMAPS za fantastickou cenu

Příspěvekod addam v 31 bře 2009 09:49

Ivo K píše:Může nastat nějaký problém s licencí, když často tuto kartu formátuji a kopíruji na ni soubory zpět?


Ivo, osobně si myslím že by se nic stát nemělo - tedy za předpokladu, že po přeformátování na to kartu nahraješ kopii kterou sis předem udělal třeba do PC.
Ale na 100% Ti to neřeknu - nezkoušel jsem to :o) V každém případě když zavoláš na infolinku SMARTMAPS (číslo. 261397220) tak Ti to potvrdí, nebo vyvrátí. Můžu říci, že jejich infolinka je opravdu v pohodě - ještě se mi nestalo, že by mne s nějaký dotazem "odpálkovali", naopak - vždy se snaží fundovaně a co nejlépe pomoci...
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Cykloturistický software SMARTMAPS za fantastickou cenu

Příspěvekod Ivo K v 31 bře 2009 12:46

Díky Adame za vše! ;)

Na info liku SMARTMAPS (číslo: 261397220) jsem zavolal, a potvrdili mi, Tvůj předpoklad, že po přeformátování karty nahrání kopie SMARTMAPS kterou jsem si předem udělal třeba na PC bude vše fungovat korektně a není ani potřeba, se znovu registrovat přes internet. :D
Navíc to ověřil i humbuk(děkuji!), jak píše ve svém příspěvku.

Jinak dle informace info linky SMARTMAPS se instalace vejde na kartu s kapacitou 512MB, ale nedoporučují to, z důvodu možných aktualizací popř. dokoupení dalších map, na které potom již nebude místo. Doporučují kartu s co možná největší kapacitou, kterou akceptuje zařízení ve kterém budou mapy provozovány.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Cykloturistický software SMARTMAPS za fantastickou cenu

Příspěvekod deusexx v 31 bře 2009 13:03

Tak jsem si to dneska taky objednal a jsu na to moc zvědavej.Jinak dík kluci za poznatky.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: Cykloturistický software SMARTMAPS za fantastickou cenu

Příspěvekod vovi v 31 bře 2009 13:07

Já už to taky teoreticky mám - dneska si pro to musim na poštu. Ale cestička už je prošlápnutá (díky, Humbuku a Ivo!); ozvu se pouze v případě negativních zkušeností - tak doufám, že nebudu muset.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

PředchozíDalší

Zpět na Komerční sdělení + AKCE a výhody pro členy tohoto fóra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků