Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

DEM

Barvy v mapách, ve 3D, zobrazování oblohy apod.

Re: DEM

Příspěvekod kosta v 28 zář 2010 20:27

A nedá se nějak zjistit (nějaká alternativa toho, jak mi poslal amater pro igo primo), ale pro igo8, jestli mam správnou licenci? Jestli mám na to licenci asi mohu zjistit z adresáře "license", že? Mám tam několik souborů, ale nevím přesně jak zjistit, pro co jsou konkrétně?
kosta
 
Příspěvky: 55
Registrován: 13 zář 2010 23:37

Re: DEM

Příspěvekod kosta v 28 zář 2010 20:36

amatér píše:Jakou máš verzi iGO? Složku content máš jen jednu? Máš nějaké zápisy v sys.txt? A ještě jedna možná hloupá, mají ty soubory koncovku .dem? Např. Europe_CGIAR.dem


Ješte jsem zapomněl odpovědět: složku "content" mám jen jednu. Vždyť by to ani nedovolilo mít identické názvy souborů. Nebo možná jsem špatně pochopil dotaz? Mám tam např.: audio, content, custom, defaults, gfx, license, save, ui_igo8, v podsložce content mám: building, dem, extension, lang, map, phoneme, poi, scheme, skin, speedcam, userdata, voice. Myslím, že vše normál.
kosta
 
Příspěvky: 55
Registrován: 13 zář 2010 23:37

Re: DEM

Příspěvekod vovi v 28 zář 2010 20:40

Ta struktura je OK. Zkusil jsi smazat a pak nahrát znova EXE a DATA.ZIP? Někdy jsou drobně poškozené a dělají takovéhle pozoruhodné chyby.
A obsah licence by měl jít poznat z názvu licenčního souboru (ve složce LICENSE, přípona .LIC/.LYC).
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: DEM

Příspěvekod Ivo K v 28 zář 2010 20:45

Licence pro "výšku" se zobrazí v: Menu->Nastavení 2.strana->O programu->Mapy->Licence
Často tam bývá vypsána licence "WorldWide"
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: DEM

Příspěvekod kosta v 28 zář 2010 20:48

Ahoj, je pravda, že v data.zip jsem se hrabal, ale opatrně. Nerozbaloval jsem, jen mazal nějaké audio soubory (takové ty alerty pro speedcam), aby mi to furt neřvalo společně s voicovými. Nepodařilo se mi totiž dosáhnout situace, aby hlásilo voice kamery a přitom ty alerty aby byly potichu. Zip jsem ale nerozbaloval, jen vyeditoval a vrátil z5. Originál mám samozřejmě zazálohovaný, tak to zkusím na chvíli vrátit a uvidíme, tkusím to a dám vědět. Jinak souborů s příponou .lic tam mám hodně, ale spíš bych potřeboval vědět, který konkrétně je pro to demografický zobrazování (pokud by bylo potřeba na to speciální lic soubor). Exe soubor jsem needitoval jen jak jsem říkal, přejmenoval původní igo8.exe na cydle.exe z výše zmíněného důvodu.
kosta
 
Příspěvky: 55
Registrován: 13 zář 2010 23:37

Re: DEM

Příspěvekod kosta v 28 zář 2010 20:51

Ivo K píše:Licence pro "výšku" se zobrazí v: Menu->Nastavení 2.strana->O programu->Mapy->Licence
Často tam bývá vypsána licence "WorldWide"


Tak já se zítra podívám. Já na to nemohl přijít. Mám auto v garáži, tak se zítra mrknu a dám vědět, jak to dopadlo, každopádně všem moc DÍKY zatím.
kosta
 
Příspěvky: 55
Registrován: 13 zář 2010 23:37

Re: DEM

Příspěvekod amatér v 28 zář 2010 20:56

Ještě mě napadlo, já už igo8 neviděl od března, ale není tam náhodou volba, pro zobrazení terénu? Mám takový pocit, že se jednalo o
- nízká
- střední
- vysoká
Kde to ale přesně je už nevím.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: DEM

Příspěvekod kosta v 28 zář 2010 21:02

Myslím, že je, ale já mám samozřejmě nastaveno tu vysokou. Několikrát jsem to všechno projížděl, už mě opravdu nenapadlo, co ještě nastavit, ale myslím, že už tam toho víc nebylo. Je blbý, že to mám na autorádiu, takže nemohu doma experimentovat, ale už jsem u toho fakt strávil hodin:-) Zitra to ověřím, zkusím ten zipák původní a pak už jedině asi by musel být problém s tou licencí... dám vědět. Moc díky zatím všem!
kosta
 
Příspěvky: 55
Registrován: 13 zář 2010 23:37

Re: DEM

Příspěvekod Jerry v 28 zář 2010 21:04

Menu > Nastavení > Vzhled mapy > Nastavení 3D zobrazení > a zde mj. Detaily terénu (Vypnuto, Vysoký, Střední a Nízký).
Jerry
Lenovo TB-X705F (Android 9)
Lenovo Tab S8 (Android 5.01)
Realme 8
Uživatelský avatar
Jerry
 
Příspěvky: 636
Registrován: 27 čer 2008 19:56
Bydliště: Kraj KV

Re: DEM

Příspěvekod vovi v 28 zář 2010 21:09

jj, někde to tam je (i když už jsem iGo8 taky od toho března neviděl). Ale zcela určitě se to dá nastavovat v SYS.TXT (pro jistotu uvádím všechny relevantní položky):
Kód: Vybrat vše
[map]
3d_landmarks=1 ; (1) zobrazit 3d terénní tvary <0=vyp, 1=zap>
3d_buildings=1 ; (1) zobrazit 3d budovy <0=vyp, 1=zap>
3d_buildings_distance=3 ; (1) viditelnost budov <0=VYP, 1=blízká, 2=střední, 3=daleko>
3d_dem=1 ; (1) zobrazit 3d terén <0=vyp, 1=zap>
3d_dem_detail=3 ; (3) podrobnost 3d terénu <0=VYP, 1=nízká, 2=střední, 3=vysoká>
terrain_in_2d=1 ; (1) znázornit terén ve 2d stínováním <0=vyp, 1=zap>
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

PředchozíDalší

Zpět na Scheme pro iGo8

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků