Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Themechanger - univerzální pro všechny skiny

Barvy v mapách, ve 3D, zobrazování oblohy apod.

Re: Themechanger - univerzální pro všechny skiny

Příspěvekod SvoDa v 30 led 2009 15:24

Tady je postup:
stáhni si a rozbal toto:
http://www.4shared.com/file/82943825/99 ... e_v27.html

1. Obsah stažené složky 1 - Mortscript PDA - PNA ignoruj, slouží pouze pro tvorbu mortscriptů
2. ze stažené složky 3 - A copier dans iGO8 nakopíruj kompletní složku gfx do své složky iGO8, tzn. přímo vedle licence, content,..
3. níže uvedenou přílohu igo8.zip rozbal a její obsah nakopíruj přímo do tvého iGO8, tzn. vedle licence, content, gfx,...
4. níže uvedenou přílohu scheme.zip rozbal a její obsah nakopíruj přímo do tvého iGO8/content/scheme
5. po nakopírování výše uvedeného a restartu přístroje poklikej na soubor MortScript.exe pro jeho aktivaci.
6. spusť iGO8 a navol pro denní režim scheme autochanger, pro noční režim autochanger-night, zvol si minuty pro délku stmívání a rozednívání (postupného přechodu z denního do nočního režimu) a zvol i automatický přechod denní/noční režim
7. vypni igo8 a znovu jej rozjeď a vše by mělo být OK.
8. pokud chceš, abys měl slunce na displayi celý den a aby uprostřed dne nevybíhalo nad horní okraj displaye, použij místo všech originálních souborů sun_0.bmp až sun_3.bmp soubory sluncí z níže uvedené přílohy slunce.zip a vyměň je v gfx/Xerses72/day/winter/ a v gfx/Xerses72/day/
igo8.zip
scheme.zip
slunce.zip

Snad je to vše.
Jo, ještě připomínám, že aby ti to fungovalo, především musíš mít skin, který ti tuto funkci podporuje - poznáš to dle toho, zdali jsou v menu nastavení barev (scheme) i volby pro minuty. Umí to Micsan, diMka a GJ od verze 11.
U gurjona musíš stáhnout z jeho webu http://www.gurjon.com ze sekce download složku themechanger, která obsahuje soubor themechanger.ui. Složku themechanger i s tím souborem patří taky přímo do hlavního rootu iGO8, tak jako gfx a ty mortscripty.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil SvoDa dne 30 led 2009 16:09, celkově upraveno 1
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Themechanger - univerzální pro všechny skiny

Příspěvekod SvoDa v 30 led 2009 16:08

Ivo K píše:
vovi píše:........Já tam teď nemám ty MESSAGIO soubory.......

Ve verzi 2.7 se soubory: messagio.exe, messagio.mscr a themechnager.ini do rootu iGO8 nekopírují.
Přesto po spuštění iGO8 je tam máte. Vytvoří se spuštěním themechangeru v rootu iGO8.
Viz themechanger.mscr, cituji:
#scrivo messaggio.mscr e messaggio.exe
If (NOT( FileExists ( exe_path \ "messaggio.mscr")))
stringa="x = ClipText()" & "^NL^Message (x,""ATTENZIONE"")"
WriteFile( exe_path \ "messaggio.mscr" ,stringa)
EndIf

Ivo, ty messagio soubory se tam opravdu vytvoří samy.
Slouží to pro tato (pouze chybová) hlášení
display_2.jpg
- tam kde jsou nuly, tak to ty soubory nepřečetlo, nebo chybí, nebo jak v začátcích testování v mém případě, byly vadné. Když vše proběhne OK, hlášení nebude
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Themechanger - univerzální pro všechny skiny

Příspěvekod Ivo K v 30 led 2009 16:18

Tak, tak. ;) :D :D

Už jsem měl nachystanou SD kartu na testování, zkontroloval jsem všechny soudory dle Tvé vyvěšené verze.
Mám to vše stejně jako ty vč. vyměněných sun_0 až sun_3.bmp.
Slunce mám. Chtěl jsem udělat screen, blbě jsem vytáh kartu a Mio ji nyní nevidí. :(
Scandisk nepomohl, tak "tahám" vše ze zálohy! :evil:

A mám po testování.

Zkusím to rychle předělat na MFD! :D :D :D
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Themechanger - univerzální pro všechny skiny

Příspěvekod Ivo K v 30 led 2009 19:13

Tak jsem ThemeChanger s Xerces-LeSScro Scheme v2.7(tu část, kterou zde vyvěsil SvoDa) otestoval a myslím si, že vše(stmívání i přechod z deního scheme na noční) funguje korektně. :D :D
Na displeji jsem měl nejdříve zapadající sluníčko, potom stmívající se mraky a nakonec hvězdičky s srpkem měsíce.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Themechanger - univerzální pro všechny skiny

Příspěvekod a.mroz v 30 led 2009 20:05

Tak jsem zkousel vse udelat podle super navodu SvoDa a zustal jsem vyst v jednom bode ktery moc nechapu po nakopirovani vsech potrebnejch casti jak SvoDa popsal kliknu na MortScript.exe a napise me to toto mscr and.mortrun extensions registred. Please run any.mscr/mortrun file or read the manual. kdyz to odkliknu jako ok. a chci spustit iGO8 tak klikam na ikonu IGO v menu a ono nic ikonu mackam jak chci a proste nic nevite cim by to mohlo bejt?
--=MIO C520=-- My Flash Disk iGO8 8.3.2.64873, Na SDHC 8GB
iGO8 8.3.4.102680, GJ_6..a vejs, mapy TA a Navteq.
HTC Desire S android 2.35 iGO NavGear 9.6.7.235654
Uživatelský avatar
a.mroz
 
Příspěvky: 440
Registrován: 31 pro 2008 16:57

Re: Themechanger - univerzální pro všechny skiny

Příspěvekod deusexx v 30 led 2009 20:39

Tak teď by bylo dobrý napsat,na který nebo kdes klikal na ten exe soubor.Já totiž ze zvědavosti dal ten exáč do rootu s ostatníma souborama,který se tam maj údajně vytvořit a nebo jestlis na něj klikal ve složce MortScript.Tam je to bez problémů,ale pokud ho máš v rootu a klikneš na něj(u mě nebylo možný zavřít total commander.Spustit z něj jsem mohl cokoliv,ale nezavřel jsem ho)Pak jedině tvrdej restart. :(
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: Themechanger - univerzální pro všechny skiny

Příspěvekod a.mroz v 30 led 2009 20:47

Klikal jsem na nej v ce commanderu a mel jsem stejnej problem jak pises ty,.. ten Mortscript.exe jsem dal do rotu iGO8 tak jak pise SvoDA
--=MIO C520=-- My Flash Disk iGO8 8.3.2.64873, Na SDHC 8GB
iGO8 8.3.4.102680, GJ_6..a vejs, mapy TA a Navteq.
HTC Desire S android 2.35 iGO NavGear 9.6.7.235654
Uživatelský avatar
a.mroz
 
Příspěvky: 440
Registrován: 31 pro 2008 16:57

Re: Themechanger - univerzální pro všechny skiny

Příspěvekod Ivo K v 30 led 2009 21:27

Ty soubory (killproc.exe, Mortscript.exe, mortzip.dll, themechanger.exe, themechanger.mscr) co jsou ve v zip souboru igo8.zip co tu vyvěsil SvoDa, patří všechny do rootu iGO8!
Proto ten zip soubor, SvoDa tak nazval. A je to přesně podle originálního návodu.

Na tento(můžeš tam mít i jiné mortscripty od jiných skinů, unlocků apod.) Mortscript.exe poklikej TC,
buď z MioMenu (máš-li na TC tam link) nebo přímo z Rychého menu co je ve skinu GJ_5.11_tSIvoK.
Po poklikání se zobrazí hláška: "MortScript V4.1 .mscr and .mortrun extensions registred. Please run any.mscr/mortrun file or read the manual.", což je v pořádku, MortScript se zaregistroval.

I když poklikám v TC spuštěného z MioMenu nebo přimo ze skinu, můžu TC klidně opustit. ;)
Zavřu iGO8 a znovu spustím bez problému.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Themechanger - univerzální pro všechny skiny

Příspěvekod deusexx v 30 led 2009 21:47

Tak teď asi blbá otázka.Dal jsem podle návodu,ale vymazal jsem adresář v rootu igo8 MortScript a chodí to.Se souborama co psal Dan v rootu,které byly zhruba podobné.Znamená to,že tam ta složka už nemusí být?Mám to tak chápat?Jedinou změnu,kterou jsem zaznamenal,tak slunce je při nastaveném čase 16:38 oranžové a ne žluté jak s adresářem MortScript.Asi odkazovala na jinou bmp.Už v tom mám fakt hokej :o
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: Themechanger - univerzální pro všechny skiny

Příspěvekod Ivo K v 30 led 2009 22:02

Ano.
Složka MortScript pro skin GJ_11 v rootu iGO8 být nemusí.
MortScript.exe je v přímo v rootu iGO8.
Naposledy upravil Ivo K dne 30 led 2009 22:05, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

PředchozíDalší

Zpět na Scheme pro iGo8

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron