Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

iGO8.3.2. a problém s GFX

Barvy v mapách, ve 3D, zobrazování oblohy apod.

Re: iGO8.3.2. a problém s GFX

Příspěvekod deusexx v 24 led 2009 23:07

Tak už jsu doma.Mám tam víc řádků a ukazuje se mě obloha s mrakama.Když to umažu,tak mám hvězdy.Ty si nechám asi na léto.Trochu té romantiky za volantem :D :D :D
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: iGO8.3.2. a problém s GFX

Příspěvekod mkb v 08 úno 2009 18:02

Obloha patří do GFX, proto píši sem i když to není zrovna problém.
Jak iGo pracuje s oblohou, když obrázky mají různý rozměr. Je to jednoduché. Zobrazí je dokola (360°) několikrát a když mu to nevyjde, tak ho prostě o kousek posune tak aby mu vždy vyšel začátek a konec kruhu. viz dále.

Aby obraz pokryl celou oblohu a zobrazilo se 360° oblohy pouze 1x, musí mít délku 2880 pixelů. Vychází to 8 pixelů na 1°.
Ještě zajímavější je to, že obloha se zažíná zobrazovat 30° na ssz. Potom sever je na obrázku 240 pixelů od levého okraje. Toto číslo je stanoveno (odhadnuto) jaksi poměrem. Nemusí být úplně přesné, ale pro potřeby dále uvedených souvislostí to naprosto stačí. Světové strany lze dále spočítat velmi přesně. (720 pixelů na světovou stranu)

Jak jsem si dělal na obloze poznámky za účelem zkoušek, vznikl obstojný kompas přímo na obloze. Velikost takového obrázku je 1,15Mb při výšce 140 pixelů. Kdyby se někdo nudil a chtěl to vyzkoušet, přikládám odzkoušený soubor.

sky1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1228
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: iGO8.3.2. a problém s GFX

Příspěvekod SvoDa v 08 úno 2009 18:40

Myšlenka zajímavá a zjištění určitě přínosné.
Kompas na horizontu je i vhodně umístěn, bo předpokládám, je bude vidět i ve vyšších nadm.výškách a zároveň i při náklonech kolem 80°.
Jen bych si musel takto předělat všechny oblohy v schemechangeru :(
nebylo by řešením udělat to jako průhledný proužek, který by se jmenovat třeba sky_compass.bmp a který visel před oblohou (každou) a jen bychom si dopsali do color.ini příslušného scheme nějaký řádek pro jeho stabilní zobrazování :?:
Je to jen teorie, jak to napsat netuším, aby se to nebilo s background_picture_... :(
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: iGO8.3.2. a problém s GFX

Příspěvekod mkb v 08 úno 2009 19:15

Návrh řešení dobrý. Jenom realizace bude asi trochu obtížná.
Pravda v dnešní době je potřeba obloh značná. Já ty oblohy udělám zatím pro "Winter" a pak se uvidí. Možná půjdou použít i pro jiná období.
Ono se tady naráží na nedostatek motivů. Musí to být fotka z opravdu širokého objektivu a navíc focená tak aby na krajích nebyla příliš rozdílná, nebo montáž z několika fotek k tomu účelu dělaných. (viz obr.)
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1228
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: iGO8.3.2. a problém s GFX

Příspěvekod mkb v 10 úno 2009 18:01

Ke kompasu na obloze. Ten kdo si to stáhnul již asi zjistil, že to né vždy funguje. Všem se za to omlouvám. ;)

Vycházel jsem z předpokladu, že skin vlastnosti zobrazení oblohy neovlivní. Předpoklad jež zdál se mi logický, byl však mylný ! Zkoušel jsem to na Miscanu v0.9, (pro pořádek s data.zip v9b). Tam naprosto přesně funguje algoritmus z mého příspěvku 1°= 8 pixelů obrazu. (tzn obr. 2880 x 140).

Pro základní skin je však nutné použít 1°= 7 pixelů obrazu. Obraz pak musí být dlouhý 2520 pixelů. Zvláštní, nicméně funkční.

Je trochu problém toto vyzkoušet. Není mnoho cest vedoucích přesně ze severu na jih. Jeden z mála takových úseků kde je možné dobře porovnat údaj na obloze a střelkou kompasu i při simulaci je zde. GPS S 49,60541° V 14,65989°.

V přílohách je opravená sada obloh pro základní skin v "plný palbě". (použitelná i pro Xerces72 v LeSScro Scheme v2.7)


Edit: Ukázalo se, že zobrazení oblohy závisí nejen použitém skinu, ale též na rozlišení v rámci jednoho skinu. Níže uvedené oblohy jsou odzkoušeny pro základní skin a rozlišení 480x272 !!! ;) Na jiných rozlišení nemusí být světové strany zobrazeny správně ! :geek:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1228
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: iGO8.3.2. a problém s GFX

Příspěvekod mkb v 16 úno 2009 16:07

Vytvořil jsem zimní oblohy o délce 2880 pixelů, použitelných pro rozlišení 480x272. Odzkoušeno na Miscan a Gurjon (4.6.1.). Jsou to zimní oblohy v provedení s ukazatelem světových stran i bez něj. Na jarní obloze se pracuje.

Je to už celkem ranec, tak jsem to pověsil na FTP. (Případní zájemci bez přístupu ... tak SZ)

Pár ukázek. ( obrázky jsou trochu pokažený konverzí do *.jpg)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1228
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: iGO8.3.2. a problém s GFX

Příspěvekod Mio-Treo.info v 17 úno 2009 00:09

2 mkb:

Potvrzuji perfektní funkčnost na Themechanger + diMka 1.1.11c, parádní práce ;) Plánuješ tuto vychtávku i na ostatní roční období?
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G | Lenovo Tab P11 | Mio C720 | Mio H610
Uživatelský avatar Administrátor
Mio-Treo.info
Administrátor
 
Příspěvky: 1060
Registrován: 29 led 2009 23:26

Re: iGO8.3.2. a problém s GFX

Příspěvekod mkb v 17 úno 2009 13:02

Mio-Treo.info:
Dík za odzkoušení na diMkovi. Víme tedy, že i diMka běží s obrazem o délce 2880 pixelů.
Do jara je daleko, ale připravím je včas.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1228
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Předchozí

Zpět na Scheme pro iGo8

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník