Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Scheme pro iGO 8.3

Barvy v mapách, ve 3D, zobrazování oblohy apod.

Re: Scheme pro iGO 8.3

Příspěvekod deusexx v 18 bře 2009 14:07

To SvoDa Dane,já se tím sice trochu bavil,ale bylo to myšleno trochu jinak.Mít "naši" oblohu,"naše" slunce...rozuměj to,co používáme a k tomu dát jednu(popř více) bmp souborů s mraky,který by byly ještě před sluncem.Tuším,že se dělá průhlednost pomocí Zka????No a dát tomu mraku alfa kanál,aby byl vidět jenom mrak, ale bmp by mělo rozměr 480*272.Až sem tomu já rozumím a hrál jsem si s tím.Ale :!: :!: :!:
bmp,co mě dělal kamoš,tak bylo asi nějaké zašedlé a slunko nebylo tudíž žluté,ale bílé.Ale toto jsem testoval pouze s mojim mrakem a slunkem.Neměl jsem další bmp(naši oblohu)To jsem nebyl schopnej zkombinovat dohromady aby bylo vidět vše.Tak na tom jsem těžce uváznul.Pokud tu je někdo,kdo se do toho pustí se mnou,rád budu pokračovat,ale nikdo se mě neozval a reakce na moji prosbu o vytvoření mraku s alfa kanálem přišla trochen později.To už jsem to vzdával.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: Scheme pro iGO 8.3

Příspěvekod SvoDa v 18 bře 2009 14:27

JJ vím, že ty ses zabýval slunce za mraky a naopak, ale taky jsi testoval ten Polnav a tam dle toho co píše Mirek (amatér) se údajně dokonce mraky pohybují.
tak jsem spíš myslel na to, jestli se to z toho Polnav nedá nějak vypreparovat a použít v iGO8 ;)

Jinak nic si z toho nedělej, já tu taky prosím o posunutá slunce směrem dolů, aby byla vidět vetší část dne na displayi a taky se nikdo neozval :(
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Scheme pro iGO 8.3

Příspěvekod deusexx v 18 bře 2009 14:37

To Svoda Tak do toho Polnavu kuknu,ale myslím si,že tam budou jiný koncovky a tudíž pro nás nepoužitelný.A navíc ten pohyb bude dělanej přes nějaký "propočty".Uvidím.Večer budu moudřejší ;)

Dane,začnem ronit slzy jak hrachy oba. :cry: Třeba si někdo všimne ;)
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: Scheme pro iGO 8.3

Příspěvekod mscz v 06 dub 2009 09:38

Zdravím. Prosím o radu. Používám skin dimka (nejnovější) a nejde mi rozchodit Xerses. Ale není to problém jen tohoto skinu. Nejde mi to ani u Rikse a Gj. Může te mi někdo poradit kde je chyba. Mám Evolve Multi II a Igo 8.3.2. Díky Moc
mscz
 
Příspěvky: 22
Registrován: 30 bře 2009 09:26
Bydliště: Hradec Králové

Re: Scheme pro iGO 8.3

Příspěvekod Ivo K v 06 dub 2009 09:49

Nevím konkrétně, co Ti nejde rozchodit, co jsi už nainstaloval, jak jsi postupoval a co si od Xerses slibuješ.

Jedné co Ti mohu v této chvíli poradit je, postupuj dle návodu, který většinou je v balíku Xerses.
Naposledy upravil Ivo K dne 06 dub 2009 09:59, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Scheme pro iGO 8.3

Příspěvekod vovi v 06 dub 2009 09:57

A taky specifikuj, co myslíš tím "nejnovějším" Dimkou - on existuje v řadě úprav, některé z nich nejsou s "Xerses" kompatibilní. A jde ti jen o schémata jako taková (ta by měla chodit OK), nebo o celý Themechanger (střídání ročních období, slunce, ...)?

Nejlepší bude, abys napsal:
verzi iGo8 (i těch pět čísel za 8.3.2)
verzi Dimky (přesné označení)
co přesně chceš rozchodit (Xerses dělá jak samostatné schémata, tak celý balík - Themechanger)

Taky by nezaškodilo popsat, jak se to "nechození" projevuje - když to trochu přeženu, tak při vybité baterce mně iGo taky nechodí ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Scheme pro iGO 8.3

Příspěvekod SvoDa v 06 dub 2009 11:36

Ideální stav by byl, kdyby byla povinnost vyplnit výše uvedené položky již při registraci na toto fórum :D
Hned by byl počet našich reakcí na mnoho dotazů o polovinu menší (tento příspěvek do toho nezapočítávám :lol: )
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Scheme pro iGO 8.3

Příspěvekod mscz v 06 dub 2009 12:57

Moc se omlouvám za diletantský popis, ale navigaci mám teprve 4 dny a stejně tak dlouho se potuluji na forech a je fakt, že v 90% vůbec nevím o čem se mluví. Asi jsem to s tím tuningem trochu uspěchal. Jinak verze Igo8.3.2.71348 (v navigaci mobilenavigator) a dimkaspecter v 1.1.11a. Mám i dimka DTE, ale zde mi to také nejde. Zřejmě jsem nějak špatně pochopil princip schemat. Nechci se pouštět do žádného theme.... Stačí mi jen hezké prostředí a když tam bude nějaký ten osckar nebo měsíc, tak tím líp. Překopíroval jsem i ten gfx soubor co má dimka na stránkách a nic. Chyba je v instalaci, ale nemůžu přijít na to kde. Mám si sehnat starší verzi igo? Díky za rady a trpělivost. M
mscz
 
Příspěvky: 22
Registrován: 30 bře 2009 09:26
Bydliště: Hradec Králové

Re: Scheme pro iGO 8.3

Příspěvekod Ivo K v 06 dub 2009 13:45

Stahoval jsi to od z této staránky? http://www.igo8mods.com/dimka_schemes.htm

Budeme-li ignorovat themechanger, tak potřebuješ:
1) Nějaké night a day scheme, které se Ti bude líbit a to nakopíruješ do iGO8\CONTENT\SCHEME.
Aby scheme spolupracovalo s gfx, musíš mít v příslušných souborech zápisy, viz webové stránky:
To add new skys to any of your favorite schemes, download this file and put the files in your igo8\gfx directory. Then make these changes to your schemes color.ini and color3d.ini in the schemes zip file.

NIGHT SCHEME:
[other]
background_picture_0="gfx/sky_night.bmp"

DAY SCHEME:
[other]
background_picture_0="gfx/sky0.bmp"
background_picture_1="gfx/sky1.bmp"
background_picture_2="gfx/sky2.bmp"
background_picture_3="gfx/sky3.bmp"
background_picture_4="gfx/sky4.bmp"
sun_picture_0 = "gfx/sun_0.bmp"
sun_picture_1 = "gfx/sun_1.bmp"
sun_picture_2 = "gfx/sun_2.bmp"
sun_picture_3 = "gfx/sun_3.bmp"


2) adresář gfx s příslušnými soubory, nakopírovaný v iGO8\gfx

Poznámka:
Pokud jsi použil ale adrasář gfx jiný, než ze stránek, na které se tě ptám na začátku příspěvku, tak zápisy ve "schemes"(color.ini a color3d.ini) se mohou lišit!
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Scheme pro iGO 8.3

Příspěvekod mscz v 06 dub 2009 15:37

Jo, Jo, Jo. Koukám, že jsem se obráil na to pravé forum. I když jsem v tomto ohledu úplný analfabet, tak podle Tvojí rady se mi to podařilo bez problémů. Zkusím to takto aplykovat i do jiných scheme. Moc Díky. Myslím, že brzy budu otravovat s nastavením automatického střídání noc-den a jaro až podzim. Moc Díky
mscz
 
Příspěvky: 22
Registrován: 30 bře 2009 09:26
Bydliště: Hradec Králové

PředchozíDalší

Zpět na Scheme pro iGo8

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron