Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Scheme pro iGO 8.3

Barvy v mapách, ve 3D, zobrazování oblohy apod.

Re: Scheme pro iGO 8.3

Příspěvekod venda v 21 pro 2008 05:35

Já tu složku GFX nikde nenašel.
HTC Wilfire S, , iGO v9.6.7 v SDHC8GB.
venda
 
Příspěvky: 153
Registrován: 17 srp 2008 21:34

Re: Scheme pro iGO 8.3

Příspěvekod SvoDa v 21 pro 2008 09:19

Složku gfx obsahuje i data.zip, ale chybí tam ty příslušné bitmapypro oblohu s různými typy jasu, slunce a měsíc.
Tyto soubory (složku gfx) najdete např. v souboru colorschemes_gj_sky_mod.rar na stránkách gurjon.com v sekci download.
Nahrej tuto složku do svého branding.zip
Do svého oblíbeného denního scheme pak do souboru color.ini vlož do sekce other nové řádky pro oblohu a slunce (měsíc):
[other]
background_picture_0="gfx/sky0.bmp"
background_picture_1="gfx/sky1.bmp"
background_picture_2="gfx/sky2.bmp"
background_picture_3="gfx/sky3.bmp"
background_picture_4="gfx/sky4.bmp"
sun_picture_0 = "gfx/sun_0.bmp"
sun_picture_1 = "gfx/sun_0.bmp"
sun_picture_2 = "gfx/sun_1.bmp"
sun_picture_3 = "gfx/sun_1.bmp"

Pro noční scheme:
[other]
background_picture_0="gfx/sky_night.bmp"
sun_picture_0 = "gfx/moon.bmp"

Není to jen teorie a postřeh, co se kde objevilo, ale právě jsem to vyzkoušel u jiného mého scheme a funguje to. Netestuju to zas až tak dlouho, ale včera večer měsíc a dnes ráno slunce se nacházejí tam, kde mají být, takže to nějak (pravděpodobně) spolupracuje s polohou GPS a lunárními a solárními fázemi. ještě to musíme otestovat.

Výsledek na chucky day - mild winter, skin GJ5.3.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Scheme pro iGO 8.3

Příspěvekod amatér v 21 pro 2008 11:08

Potvrzuji co píše vovi a SvoDa, pokud ale někdo používá scheme, které má krom color.ini ještě color3d.ini, musíte zápis ze SvoDova příspěvku vložit do obou.
Jinak každé scheme ve složce gfx obsahuje ještě vlastní xxxcolormap.bmp, pokud chcete xxxcolormap, na který jste zvyklí musíte zastředníkovat v
[other] zápis
heightcolormap="dayheightcolormap.bmp"

a zadat
heightcolormap="$skin$/common/dayheightcolormap.bmp" toto je příklad pro den, pro noc je obdobný zápis ve scheme night.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Scheme pro iGO 8.3

Příspěvekod SvoDa v 21 pro 2008 11:28

Ještě připomínám, že ne každé scheme obsahuje vlastní gfx složku a málokteré kromě color.ini i soubor color3D.ini, ale v tomto má amatér pravdu, nekteré to obsahují a je nutno to dopsat i tam.

Jinak nebuďte překvapení, že to slunce neuvidíte kdykoliv a při běžném náklonu mapy, v rámci navigování, jelikož i při maximálním náklonu (88°) už jej teď (skoro v poledne,kdy by mělo být nejvýše) vidím jen spodní okraj, jelikož je výš na obloze, než bylo ráno. V letních měsících, kdy je Slunce hodně vysoko, jej neuvidíme asi vůbec (jen pár hodin při východu a západu).

Potvrzuje to tak to, co jsem si myslel, že se po obloze pohybuje ve vztahu k reálu nejen vertikálně, ale i horizontálně - již jej vidím na jihu, ráno bylo pochopitelně na východě. Slunce i měsíc na obloze tak věrně kopírují solární a lunární fáze v daném čase a poloze GPS.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Scheme pro iGO 8.3

Příspěvekod deusexx v 21 pro 2008 12:00

Pánové,k čemu konkrátně je ten soubor color3d.ini?A co se stane,pokud si navolím schéme,kde si dopíšu to,co píše SvoDa,do color.ini,ale nebude tam color3d.ini?Já zatím rozdíl nepoznal.Oblohu mám(mraky se pohybujou s natáčením mapy) a slunko večer taky snad uvidím,až bude zapadat.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: Scheme pro iGO 8.3

Příspěvekod amatér v 21 pro 2008 12:06

Je to jen o tom, že některé scheme soubor color3d.ini obsahují (není jich moc), pokud používáš scheme, které má pouze soubor color.ini, nic se neděje a vše ti bude fungovat.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Scheme pro iGO 8.3

Příspěvekod SvoDa v 21 pro 2008 12:07

Jak už jsem psal, některé scheme mají kromě color.ini i soubor color3D.ini. Já jsem soubor color3D.ini nezkoumal a prdnul jsem ty řádky do svého scheme, kde je jen color.ini právě do něj a funguje to. Slunce při maximálním náklonu stále vidím (jeho spodní okraj) teď, v 12:10 přesně na jihu ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Scheme pro iGO 8.3

Příspěvekod laro v 21 pro 2008 14:08

Chlapy, co dělám špatně, že mi to po těch úpravách napíše : "gfx/sky 0.bmt existing application" a spadne mi to?
Do brandingu jsem stáhnul colorschemes-gj-sky mod z Gurjona a ty řádky dle Svody jsem přidal do color.ini v schematech.
Vše v 8.3.2. Color 3d. ini tam nemám.
Zkoušeno v GJ 5.3-ts.

Tak už jsem na to přišel: já jsem si trubka do brandingu nahrál celou složku a měl jsem tam dát jen GFX..!! :lol: :cry: :lol:
Mio C520, iGO8.3.4.102680 ,skin gj_6.16_tsif na MFD , na SD Primo 2, skin fmilan@amater v2.0.4
PRESTIGIO Geovision 7777 Primo android 2
Uživatelský avatar
laro
 
Příspěvky: 221
Registrován: 18 črc 2008 18:11
Bydliště: Jablonec nad Nisou - Kokonín

Re: Scheme pro iGO 8.3

Příspěvekod amatér v 21 pro 2008 14:36

Jediné co děláš špatně je asi to, že jsi složku gfx dal jinam, musí být v branding.zip vedle složky ui_igo8, ne v ní
Magical Snap - 2008.12.21 14.35 - 001.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Scheme pro iGO 8.3

Příspěvekod SvoDa v 21 pro 2008 15:13

Tak jsem ty scrreny z dneška dal dohromady:
display_1.jpg


display_1.jpg


display_1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Scheme pro iGo8

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků