Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

colormap

Barvy v mapách, ve 3D, zobrazování oblohy apod.

Re: colormap

Příspěvekod expertdb v 17 úno 2009 14:35

Díky pánové.
Takže jestli tomu dobře rozumím ,xxxxxcolormap vlastně jakoby přepisuje ten soubor .dem?

Ten příklad s Tatrami asi nebyl správný,protože velmi světlý flek při přiblížení se tam zobrazuje i při použití jiného xxxxxxcolormap.
Evolve Multitraxx
Igo Primo 2 + skin ZoZo_ex
expertdb

Příspěvekod mkb v 17 úno 2009 14:42

Spíš bych řekl popisuje terén dle nadmořské výšky, barvami zadanými v xxxxcolormap.bmp.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO

Příspěvekod vovi v 17 úno 2009 14:47

Ten dayheightcolormap.bmp je vlastně "barevná stupnice nadmořské výšky" (v kartografii se tomu říká hypsometrie - v každém školním atlase takové mapy byly ... nížina zeleně, hory hnědě).

A ten "flek" v Tatrách je způsoben tím, že holý terén se sice vybarvuje podle stupnice z dayheightcolormap.bmp, ale pokud jsou ještě v mapě plochy určené k vybarvení, obarví se jejich vnitřky barvou podle zadání ve zvoleném souboru "scheme". Proto taky z polské strany, kde chybí mapa, je terén obarven; ze strany slovenské, kde je mapa, je na takto obarvený terén ještě položena obarvená plocha (asi "skála", "les", "led" nebo tak něco).
vovi
Huawei P smart (Android 9)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor

Příspěvekod deusexx v 17 úno 2009 15:24

To SvoDa,Amatér .....Něco málo k těm color.ini Já si upravoval tady v tom souboru vodu,šipky.....a v GJ jsem je měl furt stejný,jako před přepsáním.Pak jsem si všiml,že tam je taky to color3d.ini,takže to bude chtít upravit asi aji tam.Ale zatím jsem to netestoval a neopravoval,protože po 10 upravených schématech už jsem na to neměl náladu ani chuť :(
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO

Příspěvekod mkb v 17 úno 2009 16:31

to deusexx:

Když je ve schematu pouze color.ini, používá jeho nastavení 2d i 3d pohled. Jsou-li tam oba, color.ini je pro 2d zobrazení a color3d.ini pro 3d zobrazení. V tomto případě může být použit i různý xxxxcolormap. Jen musí být správně nalinkován v color, popř. color3d.ini.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO

Příspěvekod deusexx v 17 úno 2009 17:23

To mkb Díky,to mě pak taky napadlo,ale už jsem neměl sílu to testovat.Někdy je potřeba taky pospat :lol:
deusexx
Člen Klubu přátel iGO

Příspěvekod mscz v 19 dub 2009 20:53

Přeji Hezký večer. Můžete mi Prosím poradit. Jde dohromady dimka_272 a 3D povrch Xerses V5. Marně se pokouším už druhý den je dát dohromady. Proházel jsem už všechny možný soubory a cesty a povrch je pořád plochý jak deska. Ještě bych měl dodat, že jsem začátečník a prozatím věci dělám systémem pokus omyl ikdyž se snažím pochytit Vaši konverzaci (díky Vám už změním oblohu:-)) Když spustím v navigaci některé scheme V5, tak povrch je pořád klasický ne takový jaký je vyobrazen zde: http://artwork-igo8.blogspot.com/search/label/scheme. Můžete mi poradit jaké soubory ovlivňují tyto povrchy a jak je upravit. Pročítal jsem forum, ale asi nehledám, tam kde bych měl. Třeba to ani nejde, tak mně kdyžtak jen zastavte. Díky. M
mscz

Příspěvekod amatér v 19 dub 2009 20:58

Mrkni ještě sem
Kód: Vybrat vše
http://artwork-igo8.blogspot.com/search/label/colormap
To je asi to co hledáš.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor

Příspěvekod chucky v 19 dub 2009 21:35

Koukni do složky iGO8/Content/Dem jestli tam máš soubor Europe_NASA.dem, To je terén, abys to neměl placaté
NAVON N750
PRIMO 2 : 9.6.2.209584 : GJ_si

HTC Sensation - Android 4.0.3 - qHD - 960x540
PRIMO 2 : 9.6.7.735654 : bez skinu
chucky

Příspěvekod deusexx v 19 dub 2009 21:39

Píšeš,že máš plochý povrch.Nebude zakopaná sobáka v Europe_NASA.dem.Máš ho ve správné složce?iGO8\content\dem.Je to možná blbá otázka.Nebo je "nadrbnutej".Já,když ho měl špatnej a nebyl k přečtení,tak jsem měl povrch taky plochej.Byla to chyba karty.

Chucky,tys mě předběhl v psaní :lol: Ale myšlenka je stejná ;)
deusexx
Člen Klubu přátel iGO

PředchozíDalší

Zpět na Scheme pro iGo8