Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

colormap

Barvy v mapách, ve 3D, zobrazování oblohy apod.

Re: colormap

Příspěvekod expertdb v 17 úno 2009 13:35

Díky pánové.
Takže jestli tomu dobře rozumím ,xxxxxcolormap vlastně jakoby přepisuje ten soubor .dem?

Ten příklad s Tatrami asi nebyl správný,protože velmi světlý flek při přiblížení se tam zobrazuje i při použití jiného xxxxxxcolormap.
Evolve Multitraxx
Igo Primo 2 + skin ZoZo_ex
expertdb
 
Příspěvky: 404
Registrován: 05 pro 2008 18:00

Re: colormap

Příspěvekod mkb v 17 úno 2009 13:42

Spíš bych řekl popisuje terén dle nadmořské výšky, barvami zadanými v xxxxcolormap.bmp.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1228
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: colormap

Příspěvekod vovi v 17 úno 2009 13:47

Ten dayheightcolormap.bmp je vlastně "barevná stupnice nadmořské výšky" (v kartografii se tomu říká hypsometrie - v každém školním atlase takové mapy byly ... nížina zeleně, hory hnědě).

A ten "flek" v Tatrách je způsoben tím, že holý terén se sice vybarvuje podle stupnice z dayheightcolormap.bmp, ale pokud jsou ještě v mapě plochy určené k vybarvení, obarví se jejich vnitřky barvou podle zadání ve zvoleném souboru "scheme". Proto taky z polské strany, kde chybí mapa, je terén obarven; ze strany slovenské, kde je mapa, je na takto obarvený terén ještě položena obarvená plocha (asi "skála", "les", "led" nebo tak něco).
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: colormap

Příspěvekod deusexx v 17 úno 2009 14:24

To SvoDa,Amatér .....Něco málo k těm color.ini Já si upravoval tady v tom souboru vodu,šipky.....a v GJ jsem je měl furt stejný,jako před přepsáním.Pak jsem si všiml,že tam je taky to color3d.ini,takže to bude chtít upravit asi aji tam.Ale zatím jsem to netestoval a neopravoval,protože po 10 upravených schématech už jsem na to neměl náladu ani chuť :(
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: colormap

Příspěvekod mkb v 17 úno 2009 15:31

to deusexx:

Když je ve schematu pouze color.ini, používá jeho nastavení 2d i 3d pohled. Jsou-li tam oba, color.ini je pro 2d zobrazení a color3d.ini pro 3d zobrazení. V tomto případě může být použit i různý xxxxcolormap. Jen musí být správně nalinkován v color, popř. color3d.ini.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1228
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: colormap

Příspěvekod deusexx v 17 úno 2009 16:23

To mkb Díky,to mě pak taky napadlo,ale už jsem neměl sílu to testovat.Někdy je potřeba taky pospat :lol:
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: colormap

Příspěvekod mscz v 19 dub 2009 19:53

Přeji Hezký večer. Můžete mi Prosím poradit. Jde dohromady dimka_272 a 3D povrch Xerses V5. Marně se pokouším už druhý den je dát dohromady. Proházel jsem už všechny možný soubory a cesty a povrch je pořád plochý jak deska. Ještě bych měl dodat, že jsem začátečník a prozatím věci dělám systémem pokus omyl ikdyž se snažím pochytit Vaši konverzaci (díky Vám už změním oblohu:-)) Když spustím v navigaci některé scheme V5, tak povrch je pořád klasický ne takový jaký je vyobrazen zde: http://artwork-igo8.blogspot.com/search/label/scheme. Můžete mi poradit jaké soubory ovlivňují tyto povrchy a jak je upravit. Pročítal jsem forum, ale asi nehledám, tam kde bych měl. Třeba to ani nejde, tak mně kdyžtak jen zastavte. Díky. M
mscz
 
Příspěvky: 22
Registrován: 30 bře 2009 09:26
Bydliště: Hradec Králové

Re: colormap

Příspěvekod amatér v 19 dub 2009 19:58

Mrkni ještě sem
Kód: Vybrat vše
http://artwork-igo8.blogspot.com/search/label/colormap
To je asi to co hledáš.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: colormap

Příspěvekod chucky v 19 dub 2009 20:35

Koukni do složky iGO8/Content/Dem jestli tam máš soubor Europe_NASA.dem, To je terén, abys to neměl placaté
NAVON N750
PRIMO 2 : 9.6.2.209584 : GJ_si

HTC Sensation - Android 4.0.3 - qHD - 960x540
PRIMO 2 : 9.6.7.735654 : bez skinu
Uživatelský avatar
chucky
 
Příspěvky: 378
Registrován: 11 lis 2008 18:57
Bydliště: Damnice

Re: colormap

Příspěvekod deusexx v 19 dub 2009 20:39

Píšeš,že máš plochý povrch.Nebude zakopaná sobáka v Europe_NASA.dem.Máš ho ve správné složce?iGO8\content\dem.Je to možná blbá otázka.Nebo je "nadrbnutej".Já,když ho měl špatnej a nebyl k přečtení,tak jsem měl povrch taky plochej.Byla to chyba karty.

Chucky,tys mě předběhl v psaní :lol: Ale myšlenka je stejná ;)
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

PředchozíDalší

Zpět na Scheme pro iGo8

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron